İçeriğe Yönlendir

Ogs Pil Değişimi

V.Ceyhun Emir

Recommended Posts

Ahmet Serin

İlk çıktığında almıştım OGS ve KGS'den sonra çok iyi gelmişti. KGS gişelerinde kuyruk varken beklemeden geçiyorduk.
Bu cihazların pili bittiğinde hafızası siliniyor bilindiği gibi.
İçindeki pil de military tip olduğu için bulunmuyor ve çok pahalı. Değiştirirken bir an bile enerji kesilse çöp oluyor.
Birkaç ay önce gişede ses vermedi. Heken durup istasyonda test yaptırdım. Pili zayıflanmış dendi.
İşbank emekli md. arkadaşım yeni OGS yok artık ben HGS aldım deyince elimdekini kurtaralım dedim.
Yan ek yerlerinden kolayca açılıyor. Pili 3.2V olmalı. Ölçünce 2.5v gördüm. Yani zayıflamış ama bitmemiş. Paralel pil bağlayıp değiştirme riskine girmedim. Zaten piyasada aynı kalite pil bulamadım.
Pilin uçlarına kablo lehimleyip dışarı çıkardım. Pile paralel 2 tane 2032 pil yuvası taktım. Birine pil taktım. Eğer o da zayıflarsa çıkartmadan diğerine pil takarım diye düşündüm.
Birkaç ay sonra bankaya gittiğimde yenisinin satıldığını öğrendim bu arada.

Dikiz aynasının üzerindeki siyah boyalı yerler OGS, GPS gibi cihazlar takmak içindir. Böylece direk güneş ışığı almaz. Ayrıca camda termal kaplama ve metal teller varsa sinyal geçişine zarar verir. Ben hep buralara taktığım ve kullanmadığım zamanlar çıkarttığım için 12 yıldır kullanıyorum.2346b85c1ba1d208163cd98da96b3d88.jpg879ca219e1051f64d75d983637252a0a.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

İşbank 850 li ile başlayan numarayı ararsanız ogs gönderiyorlar. Şubelerde yok merkezlerde var. Ben geçen sene böyle tekrar almıştım ogs cihazımı hemde işbankasından.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ertan Alptekin

Son zamanlarda OGS pili değiştiren oldu mu? Ya da herhangi bir kampanya yapan banka var mı acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...