İçeriğe Yönlendir

Fiestaların Arkadan Gelen Ses Olayına Kesin Çözüm.

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Arkadaşlar Fiestalarda sürüş esnasında arkadan gelen tık tık sesinin sebebi araka amortisör üst bağlantısında olan hataymış (Koltuk bağlantısından gelen ses başka) bunu düzeltmek için teknik bülten yayınlanmış fakat servislerimiz bihaberler.

Gerekli olan: Arka amortisör üst bağlantı kit' i Parça No: 2S61-18A103-AA Fiyatı: 107,73 ytl. Servislerin bunu ücretsiz değişmesi lazım ama kesin ödeme yapın diyecekler biliyorum. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Bende bu ses var ama ekstra olarak bi ses daha varki çok canımı sıkıyor.Elektrik kaçağı varmış gibi seri bi şekilde çıt çıt çıt ses geliyo aracın arka tarafından bi yerden geliyor ama çözemedim.Bide cam açıkken daha çok geliyor ses herhalde aracın dışından geliyor,bu konuda bi bilginiz varmı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Plaka çerceven varsa ordan olabilir, yada arka emniyet kemerlerine bak makaranın yanında yuvarlak süngerimsi takozlar var onlar çıkmış olabilir, bağajda yan tarafta bunlar. (Koltuk bağlantısını hariç tuttum ordan gelmiyor herhalde)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

arkadaşlar gıcırtıya benzer bir sesin kaynağını buldum.eğer gıcırtıya benzer bir ses duyuyorsanırz,özellikle arka sağ taraftan. bozuk yola girdiğinizde aşırı titreşimli yollarda duyarsınız.

el freni telinin icinden gectiği metal ic ice gecmeli bir hortum var,bu hortumu arka kapının altında arabanın altına doğru eğildiğinizde görebilirsiniz. onu bir tür lastikle bağlayın veya elinizle birkere cekin.iç içe gecmeli metal boru olduğu icin sallantıda gıcırdama sesi cıkartıyor.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Koltuk bağlantısından olmadığını biliyorum,plaka çerçevesi yok bende.Arka kemerlere bakarım yarın bi.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Ayhan senin aracın kadrana toz kaçıyor mu? :rolleyes:

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

benim de sağ arka taraftan gelen benzer bir gıcırtı sesi var..

küçük kelebek camın ordan geliyor..sanki cam oturmamış gibi..

acaba o bahsedilen el freni telinin geçtiği borudanmı geliyor??

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Ayhan senin aracın kadrana toz kaçıyor mu? :rolleyes:

kadrana toz kacmamışta stop un icine bitane sinek girmiş ölmüş.lazerle yok ettirmeyi düşünüyorum :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haha benim ön fara ömürcek girmiş hafif ağ yapmış tabi farlar yanınca köfte olmuş garip, fara çubuk sokup temizledim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
benim de sağ arka taraftan gelen benzer bir gıcırtı sesi var..

küçük kelebek camın ordan geliyor..sanki cam oturmamış gibi..

acaba o bahsedilen el freni telinin geçtiği borudanmı geliyor??

benimde tam arka sağ koltuğun oralardan geliyordu.sağ arka takımdan herkangi bi parca gitti sandım,devamlıda ses geliyordu,artık servise gitcek kadar oldum.bigün arabanın altına eğildim o hortumu tuttum bi salladım aynı ses. sonra onu ileriye doğru ittim biraz şeklini deiştirdim,ses direk kesildi.

ali usta burdan başka bir sonuc daha cıkar,demekki fiesta arka taraftan iceriye dış ortamın sesini cok alıyor.izalasyon işine gitmek lazım,benim aklımda bir izalasyon malzemesi var.onu alıp resmini koyayım icimize yatarsa uygularız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet iyi olur, ben arka davlumbazları söküp komple Wurth ün ses yalıtım pütür boya spreyinden sıktım hatta arabanın altına ve ön davlumbazlara kadar seste biraz azalma oldu, aracın altında heryere pvc koruma sürmemişler özellikle ekzost üstünde hiç yok, bir ara fırsat olursa vede mangır Ziebart ses yalıtımıda yaptırmak gerekli, bizim arabaların aldığı ses genelde sert süspansiyonun vibrasyon sesi gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Davlumbazlar çok savunmasız eğer keçemsi şeyler yırtılırsa altta koruma hiç yok direk boya var mahvolur vallahi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

icerde sürüce emniyet kemerlerinin ses yapmaması icin sallanırken çarpacağı yere yumuşak lastik koymuşlar,iyi yapmışlar ama ses kesilmemiş,tok bir ses geliyor.süngerimsi bir malzeme kullanılabilirdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kadrana toz kacmamışta stop un icine bitane sinek girmiş ölmüş.lazerle yok ettirmeyi düşünüyorum :selo:

Böbrek taşı kırar gibi mi.. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bi şekilde kıralım işte yeterki sinek gitsin.stopun icinde kap kara duruyor,artık nerden girdiyse icerde ölmüş. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Çelenk

Tevfik

Benim araçtada bahsettiğin yerden ses geliyordu sağ arka kelebek camının çevresindeki plastiğe toz girmiş sıfır araçta servise gittim söküp temizlediler bir sprey varmış sıktılar düzeldi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

sıfır aracla tozlu dağ yoluna girdiğimde bendede olmuştu.arabayı yıkadıktan sonra gecti.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Tevfik

Benim araçtada bahsettiğin yerden ses geliyordu sağ arka kelebek camının çevresindeki plastiğe toz girmiş sıfır araçta servise gittim söküp temizlediler bir sprey varmış sıktılar düzeldi.

çok gıcık bir ses bu..bir yerdeki sesi kesiyorum bu sefer başka bir yerden ses geliyor..bakalım bunu halledince başka nerelerden ses gelecek merak ediyorum..

aslında ufak tefek seslere bişey dediğim yok ama bu bahsettiğim ses gerçekten de sinir bozucu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu nası iş heryerden ses geliyo tam tırt şu fordlar bi audi gibi olamadı gitti yahu :)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

benim araçtadaarka lastik civarından demir bilyalar birbirine çarpıyormuş gibi bir ses geliyordu.rulman dağıldı sandım.3 gün sonra lastigin dişleri arasına sıkışmış bir zeytin çekirdeğinden geldiğini fark ettim.operasyondan sonra kesti sesi :)

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

aynı ses bende de vardı ama serviste amortisörün üst degilde alt baglantısından geldigini söylediler üstteki baglantı yumusak plastikten alttaki sert plastikten yapılmiş sert oldugu için özellikle hafif bozuk yollarda ses yapıyormuş serviste bir iç lastigini oraya göre kesip araya koydular ses kesildi fiestası olan bir arkadasımın ise aynı ses problem vardı arka kelebekteki kapak gibi plastik parcadan geldigini farkettik orayı sıkıstırınca ses kesiliyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

He vallahi bende sadece arada bir bayaa bi arada ama, bozuk yola falan girersem tık yık ses geliyor amortisör galiba ama kanalda asıldım ettim anlayamadım başka asfalt hariç ses yok maşallah. Yinede orasına burasına lastik koy yok tampon düştü kaldır çok sinir bi durum düzgün yapsaya sunu Ford, yoksa Alırsın Ford olursun Mort deyişi doğrumudur. Hey gidi Taunusum hey be alet 86 model hala ses yok tank mübarek birde son modellere bak. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...