İçeriğe Yönlendir

Fiestaların Arkadan Gelen Ses Olayına Kesin Çözüm.

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
fiestayı dağıtıp revizyon yapıp yeniden toplucam :)

Sen fiestana kıyıpta kül tablasını bile sökemezsin.. :selo:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

kıyamıyorum cidden. calışan sorunsuz arabayı kurcalamak istemiyrm. yoksa altından girer üstünden cıkarım.

arabayı aldığımda kültablası yoktu,ford sömürmüş bizi :) sonra gittim istedim,focusun birinden söktüler verdiler. focusu kim alırsa kül tablasını ben aldım :selo:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hehhe tabla yoktu ha, onun için aldığım şeyleri galerideki araçlarda deneyim diyince yok falan dediler, kamera varmış araçlarda deneme yaptırmıyorlardı ondan alıp öbürüne takma olayı yüzünden merkezlerinden fırça yemişler. :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Ya benim araç sorunsuz ya da kulaklarda 40-50dB ses kaybı var.. :huh:

seninki arabada ondan

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Ali Azizler

Arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza, benim araçtada aynı problem var özellikle yağmurlu günlerde sağ arka taraftan cok sinir bozucu bir gıcırdama sesi geliyor özellikle kasistli yerlerden geçerken, sağ arka tarafa birini oturtmaya utanırım oldum her oturanda burdan bir ses geliyor diye uyarma başlayınca insan dahada sinirleniyor. ama bugün bakacağım elfreni borusunun gectiği kısıma, birde aracına izalasyon yaptıran varmı ben düşünüyorum ama maliyeti konusunda araştırma yapıyorum. yaptıran varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza, benim araçtada aynı problem var özellikle yağmurlu günlerde sağ arka taraftan cok sinir bozucu bir gıcırdama sesi geliyor özellikle kasistli yerlerden geçerken, sağ arka tarafa birini oturtmaya utanırım oldum her oturanda burdan bir ses geliyor diye uyarma başlayınca insan dahada sinirleniyor. ama bugün bakacağım elfreni borusunun gectiği kısıma, birde aracına izalasyon yaptıran varmı ben düşünüyorum ama maliyeti konusunda araştırma yapıyorum. yaptıran varsa paylaşırsa sevinirim.

Evet ses elfreninden geliyor sprey gress yada wd-40 sık geçer, izolayson umduğun sonucu vermez boşa para harcama, firebal.net adresinden pc için kasa sessizleştime ürünleri var, bunlardan 2 kutu al, yaklaşık 50-60 tl falan tutar, bunları arabanın bagaj kısmında döşemeyi kaldırıp, davlumbazların üstüne yapıştır, sonra arka koltuğu kaldır halıyıda kaldır, orda hiçbirşey yok yalıtım diye, burayı komple bu malzemeyle kapla, ayak bastığın kısmada yap, yani koltuğun oturma yerinin menteşelerinin olduğu yüzeyide kapla, bu kadar.

Bunun dışında yumuşak lastik ve 14" jant kullan ses baya azalır, zieabert falan uğraşma bundan farkı olmuyor zaten, sesi çok azaltamazsın imkansız zaten, ben yaptım rahatım, geçen jetta ya bindim benden daha çok asfalt sesi alıyordu sevindim vallahi, auidi q7 bile alıyor ses, binince şaşırıp kalmıştım, onda bile ses var demekki boşuna uğraşmaya değmez anlayacağın.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
çok gıcık bir ses bu..bir yerdeki sesi kesiyorum bu sefer başka bir yerden ses geliyor..bakalım bunu halledince başka nerelerden ses gelecek merak ediyorum..

aslında ufak tefek seslere bişey dediğim yok ama bu bahsettiğim ses gerçekten de sinir bozucu

Bende de var bu ses sorunları, arka taraftan geliyor, koltuk dilinin olduğu yere sünger koydu servis, bi kaç saatten sonra yine başladı, bide şimdi ön konsol un üstünde çıt çıt diye bi ses var, CUB abi kurtar beni bu seslerden :bravo:

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
icerde sürüce emniyet kemerlerinin ses yapmaması icin sallanırken çarpacağı yere yumuşak lastik koymuşlar,iyi yapmışlar ama ses kesilmemiş,tok bir ses geliyor.süngerimsi bir malzeme kullanılabilirdi.

BEnim o lastiklerinde bi tarafı koptu sallanıyorlar. kemerin tokası deyiyo malasef :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz

bide yağmurlu havalarda sürerken ; su birikintilerine girince su arabanın alt yüzeye çarptıkça sanki ayağım ıslanacak zannediyorum. suyu çok rahat hissediyorum ayağımda ve suda cort curt aya bütün sesi alıyor malesef.bi de kar lastiği var arabada daha çok ses geliyor malesef. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Azizler
Evet ses elfreninden geliyor sprey gress yada wd-40 sık geçer, izolayson umduğun sonucu vermez boşa para harcama, firebal.net adresinden pc için kasa sessizleştime ürünleri var, bunlardan 2 kutu al, yaklaşık 50-60 tl falan tutar, bunları arabanın bagaj kısmında döşemeyi kaldırıp, davlumbazların üstüne yapıştır, sonra arka koltuğu kaldır halıyıda kaldır, orda hiçbirşey yok yalıtım diye, burayı komple bu malzemeyle kapla, ayak bastığın kısmada yap, yani koltuğun oturma yerinin menteşelerinin olduğu yüzeyide kapla, bu kadar.

Bunun dışında yumuşak lastik ve 14" jant kullan ses baya azalır, zieabert falan uğraşma bundan farkı olmuyor zaten, sesi çok azaltamazsın imkansız zaten, ben yaptım rahatım, geçen jetta ya bindim benden daha çok asfalt sesi alıyordu sevindim vallahi, auidi q7 bile alıyor ses, binince şaşırıp kalmıştım, onda bile ses var demekki boşuna uğraşmaya değmez anlayacağın.

Teşekkür ederim yardımların için, araştırmaya başlıyorum bunu... ama işte sıkıntı şurda uzun yola gidiyorum asvalt sesi olduğu gibi içerde arkada oturanların kulakları tıkanıyo, davlunbazın oralar ıle ılgılı bır calısmada yapmak lazım bence... ama soledıklerını denıycem

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Azizler

Birde sölediğin adreste pc sessizleştiricilere baktım ama yok sanki kaldırmışlar bahsettıgın urunu...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Mustafa

Öncelikle merhaba,aranıza yeni katıldım.Bu sorunların tümü benim aracımda da mevcut.Ben bu hafta sonu yağmur fazla yağmaz ise şu ürünle bagajı kaplamayı düşünüyorum. (http://www.sektorler.web.tr/insaat/genel/btm_bituself_ile_onarim_isleri_cok_kolay.htm) yedek lastiktende sanırım araba hopladıkça ses geliyor.Ve üstünede bir kat da bu malzemeden koyacağım gayet ucuz bir ürün ben yanlış hatırlamıyorsam 10m2 karesini 14 tl ye almıştım.Ürün bunun biraz daha incesi. ( http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=...t%3D63%26um%3D1 ) Aynı uygulamayı fırsatım olursa emniyet kemerliği gibi sökülmesi basit olan plastik parçalarında altına uygulucam.İnşallah sesi biraz olsun keserim..Bol sessizli sürüşler dilerim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşlar, birde alttan davlumbaz içlerine pütür sprey sıkmak işe yarıyor, önler kolay 3 vida çıktımı tamam, arka biraz zor çıkıyor, segmana benzer zımbırtı var onlar zorluyor biraz, neyse arkada hiç kamplama yok direk boyanın üztüne keçe takmış gıcık ford, ben oraya 4-5mm kalınlığa gelecek kadar pütür sprey sıktım, wurth kullandım baya bir pahalıya geldi bana, şimdi çok daha ucuzları çıkmış, yada sanayiye gidip meges uygulatın oda olur, bu baya faydalı, aracın altında kaplamasız bir sürü yer var oralarada sıktım böylece alttan su vurunca şıpır sesi gelmiyor, araba daha tok ve ses daha az, artık tizleri full açık teyp gibi ses çıkarmıyor, bas tiz kapalı gibi oldu anlayacağınız, şuan normal fiyastadan çok daha sessiz, ayrıca lastiklerde 14" mişlen oda baya fark ettiriyor, kalın yanak az ses yumuşak süspansiyon anlamına gelir, arabanızda 16" varsa pek faydası olmaz ona göre.

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa

Bitüself yalıtımı bu cumartesi günü yaptım.Sonuç süper.Arka taraftan gelen plastik sesleri hemen hemen kestim.Arası çok boş olan yerlere de sünger tıkadım.Uygulama yaptıüım yerler;Bagaj kısmındaki tüm plastik aksam,kelebek camının üstüne gelen plastik aksam ve bagaj tabanı (İstepnenin altı komple kaporta,yani hiç bir izolasyon malzemesi yoktu)

Önümüzdeki hafta da kapı kaplamasını söküp yapıcak fırsatım olursa.Son olarak da aracın altına pütür deniyor sanırım,ondan yaptırıcam çamurluk ve tüm alt bölgeye..

Sonucu sizlerle paylaşacağım..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Cihangiroğlu

Ne yazıkki bunu hala deneyemedim, amortisörmü emin değilim, bir bahane olursa söküp bakacağım, yalnız bu ses tavan arka kısmından geliyor, arkaya kendiniz oturun başkası sürsün, bu ses tam arka 3. stop hizasında tavandan geliyor sanki.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Mazlum
icerde sürüce emniyet kemerlerinin ses yapmaması icin sallanırken çarpacağı yere yumuşak lastik koymuşlar,iyi yapmışlar ama ses kesilmemiş,tok bir ses geliyor.süngerimsi bir malzeme kullanılabilirdi.

Merhaba konuya değijnildiği için buradan sormak istedim Emniyet kemerindeki kapı kirişine vurduğundaki sesi azaltan plastiklerden biri deforme oldu onu nereden bulabilirim. Bakmadığım yer kalmadı. Bir fikri olan arkadaş var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Merhaba konuya değijnildiği için buradan sormak istedim Emniyet kemerindeki kapı kirişine vurduğundaki sesi azaltan plastiklerden biri deforme oldu onu nereden bulabilirim. Bakmadığım yer kalmadı. Bir fikri olan arkadaş var mıdır?

Tekzen, koçtaş veya büyük alışveriş merkezlerinde kendinden yapışkanlı, bozuk para boyutunda, daha ufak veya büyük boyutlarda malzemeler bulunabiliyor. Ufak paketlerde 10'lu 15'li olabilir. 1-2 TL civarı. lastik veya halıflex malzemesi türünde olanlarıda var. Arabada istediğiniz yere kullanabiliyorsunuz. Tıkırtı yapan, kablo çarpan vs vs her yerde işe yarıyor.

20052011815.jpg

20052011816.jpg

Benim arabamdada bir taraftakini silerken istemeden kopartmıştım. :)

Yorum bağlantısı
Özgür Mazlum

Biraz daha aramaya devam edicem. Servise sordum komple plastik aksamla geliyor tek satılmıyor dedi. Bulamazsam senin çözümü uygulayacağım sanırım. Bilgi verdiğin için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bende o plastik sürücü kısmında yok ama emniyet kemeri devamlı takınca ses yapmıyor. Kemersiz araba kullanamıyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Özgür Mazlum

Sorun zaten sağ sürücü koltuğundaki kemerde ;). Orada biri oturmayınca kemeri takmak ta pek hoş görünmüyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Zafer Kopuk

Ne yazıkki bunu hala deneyemedim, amortisörmü emin değilim, bir bahane olursa söküp bakacağım, yalnız bu ses tavan arka kısmından geliyor, arkaya kendiniz oturun başkası sürsün, bu ses tam arka 3. stop hizasında tavandan geliyor sanki.

Bende babama kullandırıp kendim dinledim ve sesin tavandan geldiğini duydum. Bu yüzden amortisör konusunda şüpheye kapıldım. Ses kaporta üzerinde yankılanıp tavandan geliyormuş gibi de yanıltadabilir. Bu ses beni çıldırtacak yok mu çözebilen????????

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

Haha benim ön fara ömürcek girmiş hafif ağ yapmış tabi farlar yanınca köfte olmuş garip, fara çubuk sokup temizledim :rolleyes:

geçen gün amcamın s420 cdi arka stop lambasına bir sinek girmiş nasıl girer falan derken alay etmiştim. 1 hafta sonra benim ön farın içine giren sineği görünce maskara oldum :D

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

geçen gün amcamın s420 cdi arka stop lambasına bir sinek girmiş nasıl girer falan derken alay etmiştim. 1 hafta sonra benim ön farın içine giren sineği görünce maskara oldum :D

Benimde arka stopa 2006 da girmişti, inatla çıkarmadım, kara sinek beyaz sinek olmuş hala içinde, inatla çıkarmıyorum, çeksin cezasını, neyseki uv korumalı cilalı farlar, içerde güneşten pek rahatsız olmamıştır :D :D

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Benimde arka sağdan yada bagaj kapağının fitilinden sürekli gıcırtı geliyor. Bagaj kapağından sanıyordum. Menteşe ve kilit ayarları ile oynadım olmadı. Denemek için bolca yağ sürdüm olmadı.Şimdi kelebek cam ve el freni hortumu demiş arkadaşlar. Bir ara oralara da bakacam. 1 saattir yağmurun altında bagaj kapağı ile boğuştum. Eve şimdi çıktım. Komşular dalga geçmeye başladı artık. :D

Yeni konu açamıyorum hata veriyor nedendir ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vicir vicir vici vic viici diye sağ arka kapı altından geliyor ve araba esneyince oluyorsa, kesin sağ arka tekere gelen el fren telindendir, sprey gresi lastik takozuna sık, ebediyyen kesilsin :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...