İçeriğe Yönlendir

Yol Bilgisayarı-Genel

Ramazan Akkaya

Recommended Posts

Reşat Aydın

hız sabit bir hız düz yolda 3 -5 sn içinde hızım değişemezdi çağlar bey. Benim sorum hangi gösterge doğru ve araç garanti daha 15 günlük o yüzden pek fazla araçla ilgili birşey bilmiyorum sizlerden bilgi alıp daha sonra servise götürmeyi düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mutlu Demir

2008 ford fiesta Collection 1.4 TDCi, arabayı yeni aldım. Yol bilgisayarı var mı acaba. ekranda 2 bölüm var. üst kısımda sadece hava sıcaklığı var. Altta ise Trip ve toplam km var. Trip'i değiştirmek istiyorum ama değiştirme kumandası ya da kolu yok. yani ben bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Taner Erbay

2008 ford fiesta Collection 1.4 TDCi, arabayı yeni aldım. Yol bilgisayarı var mı acaba. ekranda 2 bölüm var. üst kısımda sadece hava sıcaklığı var. Altta ise Trip ve toplam km var. Trip'i değiştirmek istiyorum ama değiştirme kumandası ya da kolu yok. yani ben bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim 

aracınız hayırlı uğurlu olsun.. öncelikle sizi tanımak isteriz rica etsek kendinizi başka bir konu da tanıtırmısınız.

keyifli forumlar.

ayrıca benim aracımda anlık tüketim gösteriyor dostlar. ortalama tüketimi  bir kere basınca anlık tepkileri gösteriyor. cuma gecesi manisa foça gittim yolda farkettim. anlık gaz tepkimi ekrana litre cinsinden yansıtıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Levent Ölgü

Bugün farkettiğim birşeyi sormak isterim sizdede öylemidir acaba. Denemek için 2 kere 20 lira mazot koydum. Kalan km kısmında hemen bir değişim olmadı. Yani yakıtı koymadan önce neydi ise yine o. 10 - 15 dk sonra seyir halinde iken birden arttı. İlk etapta algılayamıyor mu yoksa müşürde bir sıkıntı mı vardır acaba?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Halil Soyer

Benim sorunum,

Ekranda Daha 50-60 km varken yakıtın bitmesi pek normal birşey değil sanırım.

Acaba depoda hava mı var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

depo gövdesinde deformasyon var mı bakmalı yoksa içerdeki şamandıra yanlış okuyor

Yorum bağlantısı
Halil Soyer

depo gövdesinde deformasyon var mı bakmalı yoksa içerdeki şamandıra yanlış okuyor

Depo gövdesinde deformasyon var ise depo değişmeli mi? Yoksa tamiratı var mıdır?

Aynı şekilde Şamandıra yanlış okuyorsa değiştirmeli miyiz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hasara bağlı depodaki. şamadıra sökülerek tamir edilebilir eğme bükme yööntemi ile :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Erdem

Mondeo kullanıyorum.Beş para etmez bir yol bilgisayarı var..Her depo doldurduğumda 0.5 ile 1.2 lt arası eksik gösteriyor.Kalan mesafeyi de eksik gösteriyor.Sorduğum Ford servisleri normal diyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

benim 2008 fiesta comfort depoyu doldurunca kaç km yol kat ederim onu gösteriyor. sonuna kadarda hatasız biliyor kerata iyi bişey bence kaç km gideceğim bukadar mazotla demek zorunda kalınmıyor. :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ramazan Altıntaş

benim fiesta 1.4 tdci comfort sadece gideceği mesafeyi gösteriyo başka bişey ekleme şansımız varmı collectionlardaki gibi  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Zamanında konuda tartışılmış, anlık tüketimi açmıştım ben konusu da mevcut. Kalıcı bilgi olması adına bu başlık altında da bulunsun..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Zamanında konuda tartışılmış, anlık tüketimi açmıştım ben konusu da mevcut. Kalıcı bilgi olması adına bu başlık altında da bulunsun..

Ozan, comfortlarda deneyecektiniz, sonuç alabildiniz mi?

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Uğur can şahinoğlu

Selamlar 

2009 1.4 tdci Collection kullanıcısıyım 

Aracımda rolantıde ortalama yakıt tuketımı artmakta 

Mesela ort %5.0 ; 5 dk rolantıde dursun %7.0 ve fazlasına devam edıyor

Neyden kaynaklanabilir ?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Görkem Özdemir2

Merhaba,

2005 1.4 TDCI Fiesta'da yol bilgisayarı yok değil mi ? Aracı aldıktan sonra bakma fırsatım olmadan iş seyahatine çıktım da. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...