İçeriğe Yönlendir

Fren ve Balata ile ilgili sorunlar

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Tam da çok şükür kışı kazasız belasız memnuniyetle geçirtti benim fiesta diye düşünürken, sol ön tekerin arka tarafındaki yağlamadan direksiyon hidroliğinin yağ kaçırdığını farkettim... aracı parkettikten bi kaç saat sonra yere damlayan hidrolik farkediliyor... Yerde damlalar baya belli olsada hidrolik seviyesi gözüktüğü kadar hızlı düşmüyor ama eksiltiyor neticede...

Ekonomik ve sağlıklı çözümü nasıl bulabilirim? Çıkmacılar bu konuda düşünülebilir mi? Bide maliyet konusunda fikri olan var mı?..

Yorum bağlantısı
İbrahim Sarp Doğan

kaçağın tam yerini bulabildin mi ?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bagaja birkaç kutu hidrolik atarsın, direksiyon sertleştikçe doldurursun... :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Hiç tavsiye etmem.Keza hiç ucuz değil.Fren hidroliği için denedim.6.pakette yaptırmaya karar verdim. :D
Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Bir ihtimal; tekerleğin iç tarafında hidrolik yağı borusunun, ki ince bir borudur, bağlantı rakorundan kaçırabilir. Saat yönünde ufak bir kurbağacık ya da uygun açık ağız anahtarla sıkılırsa giderilebilir. B)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

kaçağın tam yerini bulabildin mi ?

Gözle görülür bi yerde değil ancak sol teker burclarının üzerinden bir yerden geliyo yag...

Bunun direksiyon sertliği dışında bir yan etkisi yada başka bir aksama zararı olur mu?

Hiç tavsiye etmem.Keza hiç ucuz değil.Fren hidroliği için denedim.6.pakette yaptırmaya karar verdim. :blink:

3-5 günde ekleme yapacak kadar ciddi bir eksiltme yok... muhtemelen yaptırmak yağ masrafından daha fazla olacak ancan ne kadar tutacağı konusunda hiç bir fikrim yok... Kaldıki onarılacak mı, değişecek mi onu da bilmiyorum... duygusal(!) açıdan müsait olduğum bi ara gideceğim sanayiye... ancak hidrolik eklemekle bu iş olacaksa gitmemek işime de gelir aslında :D şimdilik direksiyon sertliğinden gayet memnunum... :)

Ha bu arada;

Araç 96 fiesta flair 1,25

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun Abdussamed. Eğer borudan falan kaçırıyorsa çok pahalıya mal olmaz. Servise bir baktır bence...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Dreksiyon hidroliğinin direksiyonu yumuşatmaktan başka kritik bir görevi var mı? Direksiyon sonuçta mekanik bir sistem...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

duygusallığı bi kenara bırakıp mantıklı düşünmek lazım bence B)

oldu... şimdi bıraktım bi kenara... B)

o zaman şöyle diyelim duygusal açıdan müsait olana kadar arabasız idare etmeye çalış .. bu o şekilde yola çıkmaktan daha mantıklı sanırım .

o pek mümkün değil işte...

harbi o kadar kötü mü yau! :) 2 hafta öncesinde büyükşehir in çukurlarından (kuyu desek daha dogru olur) birine girince vakit kaybetmeden aynı gün ön takımları kontrol ettirip, rot balansa girmiştim... Önemini bildiğim konularda oldukça titizim aslında ama bu hidrolik mevzuunun bu kadar acil olduğunu düşünmemiştim...

Anlaşıldı yarın bana yine sanayi yolu gözüktü... Cenk abi umarım dediğin gibi borudan felandır :D Neese yarın duruma göre tekrar başınızı ağrıtabilirim

:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bence problem kolay bir problem değil gibi.

1- Takviye silindiri (burgu vida gibi bişey,bir tarafından yağ bastırıyor işte) aşınmış olabilir.

2- Fazla basıncın geri dönüş valfi tıkanmıştır. 1 numarada bahsettiğim yerden pırt pırt yapıyordur.

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Gösterdim bugün direksiyon hidrolik kutusunun keçelerinden kaçırıomuş... Onarımı mümkün dediler, sökülüp tornacıya gidecek felan...

Minimum 200 YTL civarında bi masraftan bahsetti bizim usta.. ayrıca kaçağın şimdilik çok ciddi olmadığını ve sürüş güvenliği açısından da hayati önem taşımadığını söyledi... ilerleyen tarihlere erteledim onarımını...

Cvplar için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Gösterdim bugün direksiyon hidrolik kutusunun keçelerinden kaçırıomuş... Onarımı mümkün dediler, sökülüp tornacıya gidecek felan...

Minimum 200 YTL civarında bi masraftan bahsetti bizim usta.. ayrıca kaçağın şimdilik çok ciddi olmadığını ve sürüş güvenliği açısından da hayati önem taşımadığını söyledi...

E iyi, en azından nereden kaynaklandığını öğrenmiş oldun. Daha rahat binersin artık arabana... tarihinde H.Cenk Bayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ayhan Şentürk

Slm arkadaşlar 2003 fiesta 1.4i comfort aracım var direksiyon soyulmaya başladı nasıl bi çözüm önerirsiniz .....teşekkürler

arko krem sür. bi gün kalsın sonra sil..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

ne bileyim.. direksiyonun malzemesi cok kurumuş die düşündüm. krem yumuşatır.. yada güzel bir kılıf alınabilir

Yorum bağlantısı
Yener Sönmez

benimde 2 sene önce olmuştu.

deri kemer yapan bir arkadaşım süngerle birşey sürdü, 2 sene oldu soyulma durdu.

yoksa bende araştrdım 100lira istemişeri yeniden kaplamak için.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Aydemir bey, profil bilgileriniz eksik, ve sizi henüz tanımamışız. tanışma bölümünde kendinizi tanıtırmısınız?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

iyide sanayide kim yapar bunu. birde buspyulma işine bakarak arkadaşın biri

"Bu araba 80K da değil 180K da" dedi -apıştım- kimyam bozuldu. Böyle Bir Doğru Orantı Olabilir mi ?. Bu fiesta ların Direksiyonları Kaç Kilometre de Soyulmaya Baslar.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Fiestanın Eğer Sürücü Hava Yastığını "Patlatmadan" Kırmadan Bozmadan Çıkartmayı Biri Bana Öğretirse Direksiyonumu Kendim Kaplayacağım. Kısmetse (140Ytl istediler)

Özel Bir Takım Mı Kullanacaz Yoksa Kanırtacak mıyız. Nedir Bunun İlmi

Sevgiler Saygılar....

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

kanırtacaksın. tornavida yardımı ile iç kısımdaki sekmana basarak

Yorum bağlantısı
Burak Aygüneş

Aracınızda yok mu deri direksiyon?Yoksa hasar mı gördü?Bence kandi yöntemlerinizle zor olur bu iş.Ama illa ben kendim yaparım diyorsanız ustam söylemiş size yöntem..Seçim siizin..Kolay gelsin şimiden

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Unut bu işi..

Tamam sök-tak öğren ama. kaplayamazsın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...