İçeriğe Yönlendir

Fren ve Balata ile ilgili sorunlar

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Uğur Koçyiğit

Niye öyle diyorsun mehmet abi,el elden üstündür derler,bilemeyiz ki yapar mı yapamaz mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O deriyi nerden bulacak, hadi buldu, o boyayı nerden bulacak, hadi buldu, o deriyi nasıl geridirecek, 6 ay da deforme olur..

Bazı işleri ehline bırakmak iyidir..

Geldin mi.. arkandan atıyorduk.. :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bende Bunu Yaparım Bu Kaddar Laftan Sona Mehmet Abi

Mehmet Abi Dedik Bağrımıza Bastık....Arkamdan Atın Tutun....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ankara'da 125 liraya deri kaplayan varmış..

90 liraya garantisiz boya attırmaktansa 125'e yeniden kaplatın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunu bana söyleyen sendin değil mi Cub.. bende kimki diye düşünüp duruyordum..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

titremenin nedeni: fren diskleri yamulmuş, değişimi veya tornalanması lazım.

yeni fren diski gerekirse servisten değil dışarıdan bosch v.s. marka bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teklemenin sebebi supaplar olabilir.. Açmak lazım.. Bakmak lazım..

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Hava filtresini bir kontrol ettirin. Tıkalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Teklemenin sebebi supaplar olabilir.. Açmak lazım.. Bakmak lazım..

bencede.

titreme direksiyondanda hissediliyorsa ön diskler egridir.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

soğukta tekleme konusunda bencede önce rölanti valfine baktırın..

+

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest Murat Mert

aracım durduğu yerde direksiyonu sağa yada sola cevirmeye başlarken tık diye bir ses ve sunu hissedebiliyorum aracı aldığımdan bir 6 ay önce direksiyon kutusu değişmişti. Yine mi aynı oldu, o zamanda bundan gitmiştim servise.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Başıma gelmedi de.. Rotlardan falan da olabilir bu ses..

Bi arama yapsana.. Forumda konuşulmuştu böyle bişeyler..

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

benim başıma geldi öylece biniyoruz daha direksiyonu araç dururken sağa sola çevirirken tı tık diye ses geliyor. bozuk yolda ilerlerkende direksiyonu titretiyor

Yorum bağlantısı
Guest Murat Mert

bozuk yoldu titreme yok bende şuan için. ilk değiştiklerinde direksiyon kutusunu bunun avrupaya uygun olduğunu içindeki metal bir parçanın zamanla aşındığını söylediler garantiden değişmişti aracım daha 10000 deydi.taktıkları yeni kutudaki parcanın plastik olduğunu daha yapmıyacağını demişlerdi zaman olursa baktırıcam zaten 30000 bakımıda geldi sökmesi takması 1 günümü alıyor baya zor bişey sonuç olarak sadece sağa sola ilk harekette yapıyo başka biryerden geldiğini düşünmüyorum. mehmet abi bakmıştım dediğin gibi yeterli bir açıklama göremedim ondan yazdım ama o konuya devam etsem olurmuş pardon abi

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

nasıl bir ses bu arkadaşlar? araç dururken direksiyonu çok az sağ sola çevirirken tık tık diye bir ses duyuluyor, acaba bahsedilen ses bumu? geçenlerde bende hissettim bu sesi lambalarda beklerken ama çok dikkatli bir şekilde dinlersem duyabiliyorum.. seyir halindeyken hiç bir problem yok.. inşallah büyük bir sorunun habercisi değildir bu durum. garanti de bitti...

Yorum bağlantısı
Guest Murat Mert

tam kastettiğiniz ses oluyor ben bikere değiştirdim garantiden ama başka bişey olabilirmi diye sordum zaten işallah değildir gerçi garantim var halen ama olsun.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bayram Bekman

orhun bey hangı serrvıs bu??? frenlerden gelen ses,koltuk,karter,ampul,sazuman yagı????? nasıl bı sıkayetle gıttınız kı? yoksa hazır gelmısken bırde bakım mı yapalım dedıler??

ustelık ses kesılmemıs bıle...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Ukalalık yapmak istemem ama sanki ABS normal çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orhun Bey, bu soruyu soruş sebebim.. ABS tepkisi hakkında bilginizin olup olmadığını anlamaktı..

Aracınızdaki ABS fren sistemi; ani ve sert şekilde frene basınca fren pedalında bir vuruntu ve vibrasyon şeklinde hissedilir..

Sami Hoca'nında dediği gibi, Arıza zannettiğiniz ses ABS'nin çalışma sesidir muhtemelen..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orhun Bey ilk aracım dediğiniz için bu yorumu yapmıştım.. Demekki tecrübe var..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...