İçeriğe Yönlendir

Fren ve Balata ile ilgili sorunlar

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Sina Güran

Aynı şey şuan bende de mevcut fakat bana burda hiç yazılmamş bir sebepten olduğu söylenmişti: Airbag sargısı... Ne yapılabilinir dediğimde airbag e bakılmalı dendi fakat buda airbag in patlamasına gibi şeylere sebep olabileceğinden dokunmamak en iyisi denmişti. Hala haşır huşur bir ses geliyor sanki direksiyonun altında 2 tane demir birbirine sürter gibi yada direksiyonun döndüğü yörüngede bir sürü kum var onlar ezildiğinden dolayı çıkan bir haşırtı gibi. Şuan seyirci haldeyim konuya açıkcası, ama sinirimi de bozuyor. Direksiyonu kendime doru çekme olayını deneyeceğim bakalıom ne tepki verecek araç mrk ediyorum.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Aracım 2005 ve Serkan Abinin dediği yerden geliyor. Direksiyon milinin araç içi eklem yerinin olduğu yerde keçe olması lazım onun sürtme sesi. Servis bi WD40 sıktı 3 5 gün geçti tekrar başladı. Arasıra geliyor arasıra gidiyor.

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Bugün denedim direksiyonu kendime çekmeyi ve fark ettim ki ses hakkaten bir nebze gidiyor ama sanki direksiyon elimde kalacakmış gibi olduğu için korktumda :blink:

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar

Eğer sıcak havalarda ses geçiyorsa direksiyon miline biraz gress yapın, havalar soğudunda da geçecektir benimki öyle olmuştu

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Sina merak etme istesende o direksiyon oradan çıkmaz :rolleyes: Birde airbag sargısından geleceğini pek zannetmiyorum sesin çünkü airbagde sadece 2 kablo giren bir soket var.Yani öyle kablo salatası falan yok direksiyonun içinde..

Emrecim malum konu benim fiesta olunca herşey mümkün olabiliyor. :)

Neyse şimdilik direksiyon ses çıkarmamakla beraber yerinde duruyor, nazar değmesin :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Piyasada bazı köpük temizleyiciler mevcut. Sonax, Armorall vs. Ben armorall kullandım ilk başta yapış yapış oluyo ama bi 10 dk sonra aracınızın içi sanki yeni almışsınız gibi tertemiz ve mat bir parlaklığı oluyor. Bunlar silikon esaslı değil . Aynı şekilde philips in bu pc monitörlerini temizlemek için olan bi spreyi var sarı kapaklı bişey =) Oda her derde deva , hiç bi şekilde leke bırakmıyor. Hatta grileşen kapı direklerini bembeyaz yapıyor

Yorum bağlantısı
Ceyhun Kümüş

Arkadaşlar bende de aynı sorun var, fren yapınca titreme oluyor, balata ve diski değiştirmenin yaklaşık maliyetini bilen varmı dır?

Yorum bağlantısı
Guest Murat Mert
philips olayı kafama yattı evde vardı bi kutu :) her yerde kullanırım ama arabada kullanmak hiç aklıma gelmedi.

merak ettim kullana bildinizmi temizleyiciyi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Başka bir araçtan inip forda binen herkes aynı duyguları hissediyor...

Bence direksiyonunuz normal...

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

accent in dieksiyonu çok sorunludur ama çok yumuşaktır, 2 yıl era kullandım, esp arızasından kurtulduğumuz sürece sorunsuz ve yumuşacıktı

Yorum bağlantısı
Emin Sonkaya

bence cok guzel yumusak olması dezavantaj bence ayrıca benım arabanın debrıyajı alttan kavrıyo cok hosuma gıdıyo bu ozellık

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Özkan

ben arabama 2 sene önce çelik jant taktırmıştım.fakat ogunden beri onlarca kez balansa girmeme ragmen aracın 120km/sa de titremesi hiç bitmedi ve en sonunda ankarada bi balanscıya durumu izah ettim ve beraber balans yaptıktan sonra tecrübeye cıktık yine titremenin oldugunu görünce tekrar balansa soktu ve adamda artık işi onur meselesi yaptı. sonunda anladık ki fiestaların orjinalinde ön tekerlerde bijonların saplamalarında burc tespit etti ve onları söktü ve şimdi sıkıntı kalmadı.sizinle paylasmak istedim

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Direksiyonu iyidir fiestanın ya serttir ama yolda sert olması bi avantaj :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cemal Uzun

arkadaslarım oncelıkle herkesın bu mubarek ramazan ayı mubarek olsun.benım sorunum aracımla 120 km'den ve üstü hızla gıderken titremeye başlıyo bu neden olabilir? normal 100 km hıza dusunce titreme kesiliyo...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kesin Balans benimkide 120 de yapıyo, bıktım su teneke jantlardan yahu.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Aynı sıkıntı benim araçtada var ama benimkinin sebebi lastikte hata olması balansla bir yere kadar telafi edebiliyorlar ama değiştirene kadar mecburen bu şekilde kullanacam

Yorum bağlantısı
Sertaç Selim Sarıca

120 km otobanda tamam ama üzeri zaten yapılmaması gereken bir hız, sürat felakettir :) Unutmayın her araç hızlanır ama yavaşlayamaz.

Bahsettiğiniz soruna gelince öncelikle lastiklerinizin durumu ne, yeni/eski? Eğer lastiklerde sorun yoksa balans sorununuzu çözebilir.

Yorum bağlantısı
Cemal Uzun

herkese tesekkür ederim.lastıklerım daha yenı..hız kesinlikle felakettir.katılıyorum.. o zaman bana balanscıya gitmek gözükuyor :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...