İçeriğe Yönlendir

Connect - Yakıt Tüketimi

Ömer Yüce

Recommended Posts

Lütfü Gür

Abiler saygılar. 

Kısa mesafe ve hava şartları aracın yakıt sarfiyatında galiba çok etkili. Araçta yakıt sarfiyatı için bakılması gereken bi nokta varmıdır peki. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
5 dakika önce, Lütfü Gür yazdı:

Abiler saygılar. 

Kısa mesafe ve hava şartları aracın yakıt sarfiyatında galiba çok etkili. Araçta yakıt sarfiyatı için bakılması gereken bi nokta varmıdır peki. 

Periyodik bakımları nizami ise sizin yapacağınız bir şey yok . Ama yinede içim rahat etsin derseniz işin ehline bir gösterin yakış hattına bir baksın .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lütfü Gür

Okan tansel abim teşekkürler. En kısa zamanda usta'ma uğrucam.

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Enjektör bakımı ne zaman yapıldı araciniz kaç binde

Benimde yüksekti enjektör temizliğinden sonra bir nebze düştü ama kış şartlarında normal değerler şuan

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ekrem Gürbüz

Selamlar arkadaşlar.

2015 connect 115 ps manuel vites  araba 22 000  km de. 

375 + 375 = 750 km yol manisa dan burdura gidip geldik. 

45 litre yakıt tüketimi.  100 km de 6 litre. hız 95 ile115 arası.

lassa 195/65/r 15 kışlık lastik var üzerinde. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Memur
(düzenlendi)

2008 110luk 103 binde

haftada bir kaç sefer günde 10-15 km kullanılıyor

yazın bir kaç kez tek seferde 120 km yaptım mazot 3.73 ken neredeyse 22 kuruş yakıyordu 7 litre seviyelerinde yani.

Yağ ve filtre bakımı yapılalı 2 bin km oldu ve ondan sonra kış aylarına geldik ve günlük yine 10-15 km arası kullanılıyor ve en son depoyu tam doldurdum ve depo ışığına kadar tam 400 km yaptı. 

Yağ bakımından sonra yakıtın kademeli olarak arttığını hissettim. Hava 15-20 derece civarındayken bir depoyla 600 km yapıyordum ve kışa geldiğimde 400 seviyelerine düştü. yani 13-14 litre arası.

Not: mazot filtresi hariç tüm filtreler değişti acaba mazot filtresiyle yakıtın artması arasında bir ilişki varmı ?

Kullandığım mesafeye göre yakıt normalmi kafamı çok kurcalıyor. Yazın yakıtı koklayan araba kışın sürekli 15 km sürüş sonrası yakıtı 2 katına çıktı.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ömer EROL
(düzenlendi)

23.03.2017 tarihinde Karaman - Antalya gittim geldim 360+360=720 Km. 200 Km Antalya şehir içinde yapmışım TOPLAM: 920 KM

920 Km de 45 L yaktı. (( 45 x 4,65 = 210 TL Karaman Değerleri Euro Dizel))

Aynı yolu 15 gün sonra tekrar gittim geldim. Bu sefer şehir içinde fazla km yapmadım toplamda 780 km yaptım

Bu sefer 47 L yaktı.

Yola, hava filitresini değiştirip çıkmıştım ve dönüşte 300 km yolu yağmurda geldim. Fakat önceki ile aynı tempo ve performansta gittim geldim.

(90-115 km/h arası) 

Çok(mu)YAKTI? Yağmur bu kadar yakıtı etkilermi? ANLAMADIM..!!

Selametle.. 

tarihinde Ömer EROL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Ceneviz
(düzenlendi)

110 glx arac bakıyorum ancak yakıt konusunda tereddütteyim eski aracım L200 idi 2009 ancak yakitina dayanamadım simdi 110 luk connect bu araca göre yakıtı nasıl bir depo ile kac km yapıyor. ortalama binek araçlardan ne kadar fazlası var yoksa binek araç mı bakmalıyım 

tarihinde Volkan Ceneviz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas
110 glx arac bakıyorum ancak yakıt konusunda tereddütteyim eski aracım L200 idi 2009 ancak yakitina dayanamadım simdi 110 luk connect bu araca göre yakıtı nasıl bir depo ile kac km yapıyor. ortalama binek araçlardan ne kadar fazlası var yoksa binek araç mı bakmalıyım 

Yakıttan sıkıntınız varsa binek araç bakın bence

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
1 saat önce, Ercan Ayas yazdı:

Yakıttan sıkıntınız varsa binek araç bakın bence

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sıkıntıdan ziyade yakıt durumu nedir gerçekten aşırı fazla mı binek araca göre ne kadar fazlası var 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
27 dakika önce, Volkan Ceneviz yazdı:

sıkıntıdan ziyade yakıt durumu nedir gerçekten aşırı fazla mı binek araca göre ne kadar fazlası var 

Neyle kıyasladığına bağlı.
l200'le kıyaslarsan az yakıyor ama connect'ten daha az yakan başka ticari veya binek araçta var.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Volkan Ceneviz
(düzenlendi)

değerli forum üyeleri daha önce bu araçlar hakkında tecrübe edinmiş kişilerden şu bilgiyi almak istiyorum,  artık kararım connect olacak gibi ama almışken 110 luk fulunden yanayım bazısı 90 az yakar yeterince performanslı diyor kimisi 110 luk az yakar çok başarılıdır diyor ikisi arasında kaldım ikisininde fulunden düşünüyorum sizce hangisi olmalı daha çok 110 luk connectin yakıt tüketimi ne kadardır 90 lıktan özellikle ayrıca bir depo ile kaç km gitme şansları var bu araçların 

tarihinde Volkan Ceneviz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

ben 2003 model 90 ps kullanıyorum.. ustanın azizliğine uğrayıp enjektör pompa bozana kadar 1 depo mazot ile 800 ile 1000 km arası yol yapıyordum uzun yolda 900 küsür görmüştüm..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

iki model arasında çok abartılacak bir yakıt tüketimi yok. İkiside aynı yakıyor denilebilir.

1 depoyle 550 kmde yapabilirsin 950 kmde tamamiyle kullanmanla alakalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Volkan Ceneviz yazdı:

değerli forum üyeleri daha önce bu araçlar hakkında tecrübe edinmiş kişilerden şu bilgiyi almak istiyorum,  artık kararım connect olacak gibi ama almışken 110 luk fulunden yanayım bazısı 90 az yakar yeterince performanslı diyor kimisi 110 luk az yakar çok başarılıdır diyor ikisi arasında kaldım ikisininde fulunden düşünüyorum sizce hangisi olmalı daha çok 110 luk connectin yakıt tüketimi ne kadardır 90 lıktan özellikle ayrıca bir depo ile kaç km gitme şansları var bu araçların 

Volkan bey açtığınız yeni başlığı 40 sayfalık bu başlıkla birleştirdim.  Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Kırçal

Arkadaşlar km sıfırladım depoyu 56 litre  bp den  fulledim. 670 km uzun yol yaptık yol boyunca 90 ile 120 arası hızlarda klima açık seyahat ettik. Döndüğümde tekrar depoyu litresi  4.47 tlye fulledim ,170 tl ye doldu. 

56*4.47 : 250 tl 

yapılan yol 670 km 

tekrar deponun fullenmesi 170 tl.

170/670 : 0.253 tl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bize şu lazım.. 

170/4,47=38 litre.. 

670 km 38 litre ise 100 km'de X litre.. 

100x38/670=5,6 litre... Gayet güzel bir değer.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil
On 31.08.2017 at 21:24, Yunus Şenyiğit yazdı:

AĞUSTOS 2017 TOPLAM KM : 2019 KM

Aracın 1km'de 0,36 tl yakıyor.
Yani 100km yol yapsan aracın 35,96 TL para yakacak..
Aracın ortalama yakıt tüketiminde yakıt yakıyor

Eğer çoğunluğu şehir içiyse bu değer gayet güzel. Ama uzun yolda yapılmışsa biraz yüksek değer.

Ben geçen depoyu fullediğimde 600 km çok rahat görmüştüm. Bunun enaz 350 km uzun yoldu. Ama bu sefer doldurduğumda 450 km zor gördüm en fazla 50 km'si uzun yoldu. Ve ikisindede %90 klima açık sürekli.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Koray Aytekin
(düzenlendi)

Şuan aracım ortalama şehir içi kullanımda olan resmidir şehirler arası 4.3 gördüğüm olmuştur. Aracımda Hard yazılım mevcuttur Ekstra olarak EGR Katalizör iptaldir.

IMG-20180722-191432.jpg

tarihinde Koray Aytekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...