İçeriğe Yönlendir

Kilometre Saati , Hız Sensörü

Yakup Hızlı

Recommended Posts

Orhan Tas
işçilik fazla sadece, ford yag olarak hiçbir zaman motorcraftı önermiyor. ben hiç duymadım. ustanız dogru olanı yapmış

focus kitapçığında önerilen yağ motorcraft 5/30 tam sentetik yağ yazıyor. İşçilik bana da fazla geldi ama emeğimizden kesme dedi usta, ısrar etmedim ben de

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Bekir Yığrık
(düzenlendi)

Arkadaşlar konuyu hortlamış olacağım ama; yeni konu açmayayım dedim.

Benim hız sensörü bu aralar tutukluk yapıyor.Hız sensörünün yerini resim olarak ekleyebilirmisiniz?

Olacak bir şeyse soketi falan temizleyeceğim.

tarihinde Bekir Yığrık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

resmine bakıcam ama şanzıman üstünde lift vs olmadan ulaşmak zor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Bekir Yığrık

Nette dolaşırken buldum. Aşağıdaki resim olabilir mi?

62zdn.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

wssd.jpg

şu şekilde bi resim buldum. şanzıman sökümünde gösteriyor okla gösterdiği sensörün kablosu. o uzunca boru gibi bişi de şaft yani şanzıman üzerinde şaft çıkışına doğru

]

aynen sizin resimdeki yer. :D şaft çıkışında

Yorum bağlantısı
Bekir Yığrık

aynen sizin resimdeki yer. :D şaft çıkışında

:)

Bu resim focusa ait mi, ona emin olamamıştım.

Yorum bağlantısı
Bekir Yığrık

Lifte kaldırınca bakacam artık.

Muhtemelen yaz tatilinde olur :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Haydar Bakırcı-2

ben bu konuyu hortlatayım iysimi :)

abilerim kardeşlerim uzun süredir ara ara da olsa bendede bu bahsedilen sorunlar mevcut aracım 2000 model 1.6 mk1 focus

aceba tam yeri net olarak nerde resim paylaşabilecek birisi varmı? ayrıca direk değişim değilde tavsiye edeceğiniz bi temizleme yöntemi, şekli varmı?

şimdiden yardımcı olacaklara çok teşekür ederim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Yığrık

Bu arada benim hız sorunu kendiliğinden halloldu. Bir buçuk senedir şükür bir aksilik olmadı.

Önümüz kış, inş. bir sıkıntı olmaz.Her hangi bir sorun olursa yazarım...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bekir Burak Aydos

Arkadaşlar bendede benzer sorunlar mevcut, aracıda yeni aldım yaklaşık 1 ay oluyor.Bugün iyi bir ustaya götürdüm, sensör değişmesi lazım dedi ve işçilik dahil orj parça için 100 tl dedi.

Benim şikayetlerim ise şunlar;

- KM saati birden bire sıfıra düşüyor, bu sırada araçta bir çekiş düşüklüğü oluyor.KM saatinin dijital kısmı ------- konumuna geliyor, yaklaşık 5 dk sonra düzeliyor eski haline geliyor.

- Vites değiştirirken, debriyaja basıp ayağı gazdan çektiğimde devir saati 2-4 aralığında çok yavaş düşüyor, 2 den sonrada 1 e kadar pat diye düşüp aracı bir süre sarstıktan sonra rölanti devri oturuyor.

- Özellikle aracı ilk durduğumda rölanti pat diye düşüp çıkıyor 2 devirden sonra, bu sırada farlar açıksa onlarda titriyor buna paralel.

Bu durumlar güvensiz bir sürüş yaşatıyor ister istemez, yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

vss sensörü değişecek.aynı sorun bendede var.durduğunuz zaman araç devirinde düşük çıkma mevcut

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

vss sensörü değişecek.aynı sorun bendede var.durduğunuz zaman araç devirinde düşük çıkma mevcut

Peki saydığım problemlerin tamamı mı vss sensörüyle alakalı ? Bu kadar mı sürüşü etkiliyor bu çip ?

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

sizin araçta 5 dk geri düzeliyormu yoksa hemen mi düzeliyor.1 ve 3 madde bendede aynı 2 maddeye hiç dikkat etmedim hocam.benim araçta bazen 3 km bazen 500 metre sonra düzeliyor.devreden çıktığında yada geri düzeldiğinde araç garip bir hal alıyor.diğer yazmış olduğunuz 2 madde aynısı bendede var.

bundan dolayımıdır bilmiyorum yakıt bile fark ediyor araçta

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

sizin araçta 5 dk geri düzeliyormu yoksa hemen mi düzeliyor.1 ve 3 madde bendede aynı 2 maddeye hiç dikkat etmedim hocam.benim araçta bazen 3 km bazen 500 metre sonra düzeliyor.devreden çıktığında yada geri düzeldiğinde araç garip bir hal alıyor.diğer yazmış olduğunuz 2 madde aynısı bendede var.

bundan dolayımıdır bilmiyorum yakıt bile fark ediyor araçta

Valla tam 5 dakika demek yanlış olur ama gittiği zaman hep aynı km yi yaptıktan sonra düzeliyor. Buna 5 km yada 5 dklık bir sürüş diyebiliriz,tam ölçmedim yani kabataslak.Özellikle 2.maddede yazdığım gaz pedalından ayak çekince devirin yavaş düşmesi problemine dikkatli bakıp sonucu yazabilirsen sevinirim, çünkü normalde vitesi boşa atıp gazdan ayağı çekince pat diye rölantiye süzülmesi lazım, bende ise bi süre geç düşüyor buda anlamsız bir zorlama ve sürüşte konforsuzluğa sebep veriyor.

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

En kisa zamanda denerim hocam sonucu yazarim size

Tamam,teşekkürler bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Hocam 2 madede bahsettiginiz gibi bir durum bendede var gibi ama 2 ile 1 arasinda pat diye düşmüyor sadece diğer durum var yavaş düşüyor sadece ama bazende düşer iken araç tekliyor gibi oluyor

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Hocam 2 madede bahsettiginiz gibi bir durum bendede var gibi ama 2 ile 1 arasinda pat diye düşmüyor sadece diğer durum var yavaş düşüyor sadece ama bazende düşer iken araç tekliyor gibi oluyor

Bunu öğrendiğimiz iyi oldu, peki vites geçişleri nasıl ? yani 2.vitestesin mesela deviri 4 yaptın 3.vitese atıcaksın diye düşün.Tam debriyaja basıp 3 e taktığın an araçta istenmeyen bir durum gözlüyormusun, devir yüksek kaldığından dolayı ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
H. Tibet OĞUZOĞLU

Aynı sorun Benin Focus ST de de var ve çözüm bulamadım parçada bulamadım bulursanız bana da haber verir misiniz?

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

20020 focusum da olmuştu. Serviste değiştirdim sorun çözülmüştü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...