İçeriğe Yönlendir

Kapanmayan Kaput

Tolga Son

Recommended Posts

Hasan Kavak
Çağlar Bayur yazdı:

O genelde panel sorunu, plastiği bir şekilde eğiliyor, kilit mekanizmasını kaputa denk gelecek çekilde pulla falan ayarlamalı

Çağlar. Bey bu sıkıntıyı gidermek için kaportacıya mı gitmemiz gerekir veya bizde yapabilir miyiz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Kavak yazdı:

Çağlar. Bey bu sıkıntıyı gidermek için kaportacıya mı gitmemiz gerekir veya bizde yapabilir miyiz 

kaportacıya.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Kaportacının çırağı bakıp ben yaparım dedi. Tornavida ile dürttü sıktı. Tamamdır dedi, sorun kalmadı. Ama iki gün sürdü. Kaldığımız yerden devam oldu. Bir de ustasına yaptırayım belki iki hafta gider.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Süleyman Can yazdı:

Kaportacının çırağı bakıp ben yaparım dedi. Tornavida ile dürttü sıktı. Tamamdır dedi, sorun kalmadı. Ama iki gün sürdü. Kaldığımız yerden devam oldu. Bir de ustasına yaptırayım belki iki hafta gider.

İki mekanizma var orada. 

1) Kaput destek takozları, çok yüksekse kilide oturmaz. Alçak olursa seyir halinde titreme vs olur. 

2) Kilidin yükseklik ayarı. Altında civatası var açık ağızlı anahtar ve tornavida ile yapılıyor. Kaputun kilide geçen çıkıntısını yakalayacağı yüksekliğe ayarlayıp iyice sıkılırsa sorun kalmaz. 

Eğer ikisini de yaptıysanız sorun yoksa, kilit paslanmıştır veya bozulmuştur. Değişmesi gerekebilir. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Benim 2006 fiestada kaput kapanmıyordu. Anca sert kapatırsak kapanıyordu. Usta aldı eline tornavidayı kastırdı bir yeri. On numara olmuştu.  Bu kadar basit bir olay mı demiştim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...