İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Intercooler

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

İntercoolerla ekonomi düşünüyoruz ama arabam çok yakmaya başlamıştı.

Bakıma girdi, yakıt katkısı eklendi. Dün lastik havalarına baktım. Neredeyse 1 bar a inmişler :)

Herşeyi normalleştirdikten sonra şimdi okadar çok yakmıyor.

Motorun seside hissedilir derecede değişti.Hani o vuruntu şeklinde gelen dizel sesinde sanki o vuruntular eskiden sert bir yere carpıyormuşta şimdi yumuşak bir lastiğe carpıyormuş gibi oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bakım bakım bakııım en iyi çözüm bu hava ve yağ filtresini ve yağı, normal süreden daha önce değişin rahat edin, ben hava filtresini 5000 de bir yağıda 7500 de bir değişirim

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Değiştirmek şart.

Bir çeyrekle 150 km giderken şimdi 200 ü gececek gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

200km hangi çeyrekte Ayhan? Benimki full depo iken ilk çeyrekte 250 yarıya gelince 500 km uzun yolda yapmış oluyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İlk ceyrek 150 civarıydı. Yarıda 300 falandı. Ama hep şehir içi.

Daha araba yeni yeni 7000 e geliyor. Yavaş yavaş rahatlamaya başladı.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Yiğitcan Coşar

yoo yoo öle olmaz biz yapacaz ki mutluluk versin :) öle ekmek piş ağzıma düş olmaz :)

Hem ne güzel herkezin endine özgü bi arabası oluyo.

Benim 1.6 tdci fiestamda intercooler var demek var , 1.4 fiesta ama intercoolerlı demek var :p

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Arif Şenankara

2009 model aracıma intercooler taktırmayi düşünüyorum daha doğrusu intercooler var elimde.

Aracıma artı ve eksileri neler olur ustalar faydalı olacağını söylüyor ama birde bilgi sahibi olan sizlerin fikirlerini almak istedim.

Performans açısından, turbo ve motor parçalarının ömrüne bir etkisi olacak mı tam kestiremiyorum.

Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aynı motorda ama farklı marka aracta kullanılan intercooler var. 1.4 dizel peugeot bipperda vardı.

Yorum bağlantısı
Arif Şenankara

tamam intercoolerli 1.4 versiyon araçlar varda. şimdi benim tek merak ettigim aracima ne gibi bir farklilik yaraticak :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çok faklılık yaratır, zaten amacı turbo performansını artırmak biliyorsunuz..Benim merak ettiğim yerine olacak mı ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Peugeot bipperda turbo çıkışı aşağıya doğru ve boru direk alttaki intercoola giriyor. Bizim arabalarda montaj biraz sıkıntılı olur.

İçeriye giren oksijen miktarı fazla olduğu için tam gazlarda araba daha iyi devirlenecek.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İlker abi 207 için istemişti inrecooler ama olmamıştı...Servet Aydın detayını biliyor diye hatırlıyorum...Konum olarak yerine olmayabilir...

Yorum bağlantısı
Eyüp Duygun

Düzgün ve doğru montajlama borulama ile faydası olur tabiki.

Soğuyan havanın öz kütlesi düşer ve teoride daha fazla iceri hava sokabilirsiniz.

Ancak turbo basıncı aynı*

Tam verimli kullanabilinebilmesi için yazılım güncelleme şart.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...