İçeriğe Yönlendir

Ruhsatla Ilgili Bir Sorum Olacaktı

Sait Ertürk

Recommended Posts

Sait Ertürk

arkadaşlar ekim 2007 de İstanbuldan 1998 model mondeo marka araç almıştım. Aracın 34 olan plakasını 06 yaptırdım ankarada. fakat ben kütahyada çalışıyorum. bugün ruhsatı karıştırırken aracımın trafiğe çıkış tarihi 18.10.2007 olarak yazılmış. egzos emisyon ruhsatında 17.06.1998 olarak yazılmış ki bu doğru olan. bu durumda ruhsatımdaki bu tarih yanlışlığı bana problem çıkarırmı? problem çıkarırsa bunu kütahyada düzelttirebilirmiyim? yoksa ankaraya bi ziyaret yapmam gerekiyormu?

ilginiz için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ersoy Koskuoğlu

Tescil tarihi aracı aldığınız tarih olmalıdır.Ruhsatın diğer bölümünde tescil veya trafiğe çıkış tarihide aynımı?

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

evet tarfiğe çıkış tarihi ve tescil tarihi aynı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence hata yok... Sizin adınıza tescil edildiği tarihtir o...

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Trafiğe çıkış tarihi 98 olması gerekir,araç 10 kerede el değiştirse bu tarih değişmez sadece tescil tarihi değişir.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Plaka değiştiği için hem tescil tarihi, hemde trafiğe çıkış tarihi değişir.

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

kafam karıştı. :scratch_one-s_head: müsait bir zamanda kütahya trafik tescile sormalıyım bunu

Yorum bağlantısı
Ersoy Koskuoğlu

Plaka değişmiş olsa bile trafiğe çıkış tarihi 98 olması lazım.Bence bir kontrol ettirmenizde yarar var.Ama ettirmesenizde bir problem olacağını sanmıyorum :)

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

trafiğe çıkış tarihi ile modelin ilgisi yoktur. ruhsattaki trafiğe çıkış tarihi, aracın sonraki sahiplerine aracın modeli hakkında bilgi vermek amacıyla yazılmaz. sadece aracın o il sınırları içinde trafiğe çıktığı tarihi gösterir. siz de 2007 yılında ankara'ya nakil yaptırıp 06 plaka taktığınıza göre araç 2007 yılında ankara'da trafiğe çıkmıştır. özetle, ruhsatta yanlışlık yok.

Yorum bağlantısı
Ersoy Koskuoğlu

Yararlı,pratik bilgiler. Bizde öğrenmiş olduk :o

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

evet dün kütahya tr.tesc. şb. md. ne gittim. orada da aynı şey söylendi herhangi bir problem olmadığını il ve plaka değiştiği için aynı tarih yazılıdğını söylediler.

ilginiz için teşekkürler bizde böylelikle bu konuyu öğrenmiş olduk :selo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...