İçeriğe Yönlendir

Bir Led Nanesi De Benden

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu
nekadara patlar acaba? arka stoplara ve öne ??

Kullanacağınız Led sayısına göre değişir. Tanesini kaçtan alırsanız ona göre. Ama güvenlik için fren, sinyal yani arka stop kısmına bol led kullanmakta fayda vardır. (kör edecek kadar değil ama :) )

Ön tarafta nereye yapacaksınız tam anlayamadım. Parklar ise 2 tane led o kadar.

bir sorum olacak merakkımdan soruyorum sağ ve sol parklar devamlı yanık bir şekilde oluyor sinyal lambaları peki normalde sağa veya sola sinyal verdiğimizde sağ ve sol sinyal lambaları yanıp söner şeklinde normal görevini yapıyormu yoksa devamlı yanık bir şekilde kalıyormu?

Sinyalleri parka bağlamaksa dediğin Barış. Sİnyaller yanıp sönmek yerine, sönüp yanıyor. :) Görevinin yapıyor yani

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Kolay gelsin. Benim ledlerde görünmüyor bu deneme aşamasıydı, sonradan içeri iteleyip sabitledim. Ben bi de devre anahtarı eklediğim için kablolama biraz uzadı.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

He Anladım tamamdır bende onu merak ettim bir kaç yerde gördüm park'a bağlandığında devamlı yanıyor ve sinyal verdiğin takdir'de de görevini yapmıyordu net olmak için sordum teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Burak Hatipoğlu

görkemcim bende fiesta farının altına istiyorum, nasıl yapacağım onu beni çok uğraştırır mı yahu ? :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serhat Arslan

plakasıda ET bide L koyalım ona tam olsun :D güzel,yaratıcı ve eğlenceli mod.lar elinize sağlık.. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

ulam ben yapacaktım kapılara, benden önce yapmışlar artık ben yapmam. :D yok len yaparım yaparım, hem de daha güzel yaparım, resimlerini de koyarım bir gün. :D çok çok güzel olmuş hepinisinki güle güle kullanın arkadaşlarım. 8-)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
görkemcim bende fiesta farının altına istiyorum, nasıl yapacağım onu beni çok uğraştırır mı yahu ? :unknw:

Piyasada yapanlar var onlar galiba hazır led şeridi alıp direk takıyorlar. Kendin yapacaksan biraz uğraşla çok güzel olur her yakışında emeğini hatırlarsın. :) Fakat farın o kısmıyla uğraşmadığım için tam bilmiyorum bilan arkadaşlar anlatırlarsa aydınlanmış oluruz.

plakasıda ET bide L koyalım ona tam olsun :) güzel,yaratıcı ve eğlenceli mod.lar elinize sağlık.. :)

Teşekkürler... Konya ağzıyla "LET" uyar. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Görkem Azizoğlu

Bu gün oturdum düşündüm yine nerelere led taksam diye aklıma aynalar geldi geçen günde bi c-max de görmüştüm, hemen işe koyuldum.

Aynaları söktüm eve getirdim ama sökmeye gerek yokmuş sonradan anladım. Kapak aynaya vidalı filan değilmiş 4 tane tırnak var onlar tutuyor ama ayna kapalı iken çıkarmak gerekli, kapağı ayna açıkken çıkarmayı denemeyin çok zorlanırsınız. :rolleyes:

Ledler için matkapla uygun delikleri açtım. 8er tane geniş açılı beyaz led kullandım. Her ayna için 2 li paralel yaptıktan sonra tüm bağlantıları siyah ısıya dayanıklı silikona gömdüm. Elektriği, daha önce yaptığım kapı altı aydınlatma için tavan lambasından çektiğim kapıdaki + dan aldım. Aydınlatma çok fazla değil ama görüntü güzel oldu tavsiye ederim. :)

c80c431f.jpg

c9bc7e04.jpg

272544c7.jpg

74776142.jpg

fd292cba.jpg

6497957f.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

20 tane ledin çekeceği akım en fazla 0.5A civarıdır akünüz ise en az 50 A yani 50A/0.5A = 500 saat akünüz ledleri yakabilir. :rolleyes: ledler akünüzden çok az akım ceker bilginize.. :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
aynalar süper olmuş on numara :) bende ayna altına düsünüyorum .yanı aynaya degılde aynanın kapı ıle bırlestıgı yere bence güzel durur,elınıze saglık cok güzel olmus güle güle kullanın........ :(

Teşekkürler.

Yeri aydınlatması için aynanın ortasına aldım ledleri erkan Bey. Değilse bolca kapıyı aydınlatır diye tahmin ediyorum. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Teşekkürler.

Yeri aydınlatması için aynanın ortasına aldım ledleri erkan Bey. Değilse bolca kapıyı aydınlatır diye tahmin ediyorum. :rolleyes:

eline saglık güzel çalışmalar olmuş. :) ledlerin yeri iyi.kapı açıkken araç arkasına dogru yönlendirmemi yaptın yoksa diklemesinemi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Öhöm!... :)

Adam; düşünmüş, zaman harcamış, proje üretmiş, para harcamış, ayna sökmüş, led bağlamış.. Tebrik ediyorum...

"Bacanak benim arabaya şunu yapsana" dememiş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adam; düşünmüş, zaman harcamış, proje üretmiş, para harcamış, ayna sökmüş, led bağlamış.. Tebrik ediyorum...

"Bacanak benim arabaya şunu yapsana" dememiş :p

:):D:p:D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

"Bacanak benim arabaya şunu yapsana" dememiş :p

1. Ben "bacanak, benim arabaya şunu yapsana" demedim. Ben yapacağım dedim onlar ele aldı. Ben işlemcisiz, programsız bir devre düşünmüştüm.

2. Bacanağımın böyle olması benim suçum mu? :crazy: Kıskanma! :p

3. Ayna altına ışık koyarken ben de düşündüm, proje ürettim, para ve zaman harcadım, ayna söktüm, led bağladım. Git benim aynı projem için yazdıklarına bir bak. :bambam:

Ne yani, bacanağımın programını yazdığı ve takmak isteyip de taktığı devreyi "ben yaptım" mı deseydim. O mu şık olurdu? :p İstediğin buysa bundan sonra öyle yaparım Mehmet'çim. :D

Yorum bağlantısı
Oktay, sen de bırak bakim elindeki o körüğü! :)

yaz sıcagında bırakılırmı körük üstadım pompaladıkca serinlik saçıyor :blink::)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Görkem' in yaptığı aydınlatma sayın Dere' nin icra ettiğinden daha başarılı geldi bana...:)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Görkem' in yaptığı aydınlatma sayın Dere' nin icra ettiğinden daha başarılı geldi bana...:blink:

Körük beleş olunca herkesin elinde... :) :) :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yoo, şimdi sana desem ki, Sayın Dere arabanın bagaj aydınlatmasını güçlendireceğim ama yardım lazım..Sen uzaktasın ama Görkem buluşalım yapalım abi der...Çıkar meselesi yani, körük değil.. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...