İçeriğe Yönlendir

Bir Led Nanesi De Benden

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Murat Dere
Yoo, şimdi sana desem ki, Sayın Dere arabanın bagaj aydınlatmasını güçlendireceğim ama yardım lazım..Sen uzaktasın ama Görkem buluşalım yapalım abi der...Çıkar meselesi yani, körük değil.. :good1:

O halde çabuk taytılını değiştiriyorsun, "Çakal Admin" yapıyorsun onu. Pis şey! :p Sen buraya geldin de, ne istedin de yapmadım?

Görkem, yapma kardeşim Serkan'ın bagajını. Buraya gelsin Allah'ın kulu. :D

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
Yoo, şimdi sana desem ki, Sayın Dere arabanın bagaj aydınlatmasını güçlendireceğim ama yardım lazım..Sen uzaktasın ama Görkem buluşalım yapalım abi der...Çıkar meselesi yani, körük değil.. :good1:

Yaparız Serkan abi ama çıkar meselesi demyelim yardımlaşma diyelim. :)

O halde çabuk taytılını değiştiriyorsun, "Çakal Admin" yapıyorsun onu. Pis şey! :p Sen buraya geldin de, ne istedin de yapmadım?

Görkem, yapma kardeşim Serkan'ın bagajını. Buraya gelsin Allah'ın kulu. ;)

Tamam ben "kendim" el emeğimle" "bizzat"yaptım ama :D oyuna gelmeyelim Murat abi. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Yaparız Serkan abi ama çıkar meselesi demyelim yardımlaşma diyelim. :D

Tamam ben "kendim" el emeğimle" "bizzat"yaptım ama :D oyuna gelmeyelim Murat abi. ;)

Görkem'cim, ayna altı ledi ben de kendi emeğimle bizzat yaptım. Ne var ki, beni çekemeyenler, başta Mehmet olmak üzere :p konuşup duruyorlar böyle. Kızdığımdan falan değil, şimdi bizi tanımayanlar öyle düşünürler, ama benim de bulaşmam lazım tabii onlara. Hele ki Mehmet'e bulaşmazsam gece rahat uyuyamıyorum. :) Endişelenme sen oyuna gelmeyiz. Yap sen, helal olsun. Ellerine sağlık... :p:good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
soyadaşım yapalım dedinde yapmadıkmı.körük iyi estiriyor serin serin ugraşırız. :D:D:)

Sağol abi, görüşemedik bir türlü soyadaş olarak...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
soyadaşım yapalım dedinde yapmadıkmı.körük iyi estiriyor serin serin ugraşırız. :D:D:)

Ben forumun bu birleştirici özelliğini de seviyorum yahu. ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

öyle görüşmeyi çok isterim yogunluk ve ani sürprizler fazlasıyla öeşgul ediyor.bir gün görüşcez buna eminim senin kadran işi aklımda senden haber bekliyorum yada gece uçuşundaki yusuf bey var biliyosun tecrübeli.

bende seviyorum bu formuda bi türlü kimse ile yüzyüze gelemedim kısmet olmadı bir çok arkadaş için fırsat yaratabilsem ugrayacamda ne zaman.ama bi gün olucak :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gence Renda

çok güzel olmus elıne saglık gece havasından gecilmiyordur. :good1: fakat bence hepsını tavan lambasına baglasan ıstedıgın zamanda manuel bi şekilde açsan daha guzel olabilirdi.ama yınede senın zevkın cok hosduruyor elıne saglık tekrardan.fikrinden biraz çalsam kızmassın heralde. :D:fiuw:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
çok güzel olmus elıne saglık gece havasından gecilmiyordur. :good1: fakat bence hepsını tavan lambasına baglasan ıstedıgın zamanda manuel bi şekilde açsan daha guzel olabilirdi.ama yınede senın zevkın cok hosduruyor elıne saglık tekrardan.fikrinden biraz çalsam kızmassın heralde. :unsure::rofl:

Kimse kızmaz kardeşim. Burası zaten fikir çalma yeri. Çalınma korkumuz olsa yapar yapar koyar mıyız? Soru tuhaf oldu kusura bakma. :D

Yorum bağlantısı
Gence Renda
(düzenlendi)
Kimse kızmaz kardeşim. Burası zaten fikir çalma yeri. Çalınma korkumuz olsa yapar yapar koyar mıyız? Soru tuhaf oldu kusura bakma. :good1:

problem değil abi ben anladım :D:unsure: türkcenin kullanım genişliği. :rofl:

tarihinde Gence Renda tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
çok güzel olmus elıne saglık gece havasından gecilmiyordur. :good1: fakat bence hepsını tavan lambasına baglasan ıstedıgın zamanda manuel bi şekilde açsan daha guzel olabilirdi.ama yınede senın zevkın cok hosduruyor elıne saglık tekrardan.fikrinden biraz çalsam kızmassın heralde. :):fiuw:

Taktıktan sonra yanması için tavan lambasını açıp gezdim bi süre :) güzel duruyor gerçekten dediğin yapılır kolayca.

Yorum bağlantısı
Gence Renda
Taktıktan sonra yanması için tavan lambasını açıp gezdim bi süre :crazy: güzel duruyor gerçekten dediğin yapılır kolayca.

tavan lambasına baglı olmasının en guzel yanı kapıları kıtledıgınde tavan lambası gıbı yavastan yavastan sönüyor olması. :bravo:

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Eray Sireli
(düzenlendi)

Bende Tavan Lambasına beyaz led takmak istiyorum. Bu ledler aksesuarcılarda bulunur mu yoksa internetten mi tedarik etmeliyim? Birde tavan lambası için led alırken adama ne demem lazım? Çeşitleri vardır mutlaka?

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bende Tavan Lambasına beyaz led takmak istiyorum. Bu ledler aksesuarcılarda bulunur mu yoksa internetten mi tedarik etmeliyim? Birde tavan lambası için led alırken adama ne demem lazım? Çeşitleri vardır mutlaka?

kendin yapabilirsen daha saglam olur ama yapamayacak durumda isen internetten almanı tavsiye ederim çeşit ve kaliteli ürün bulma şansın çok.aksesuarcılardaki 2 gün sonra elinde kalır ama şans buda.

en güzeli kendi yapacagın olur.forumda gece uçuşunda yapılan işlem tarifleri çok incele istersen.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Tane halinde de satılır metre usulüde var. Metrelik olacak alınanlar 3 er ledde bir kesilir. Tavan lambası için geniş açılı kullanın 8 10 tane yeterli olur diye düşünüyorum bende başta 6 tane vardı sonra 12 ye çıkardım. Aksesuarcılardan çok elektronikçilerde buulunuyor ama şimdi şu metrelikler her farın altına üstüne yapıldığı için aksesuarcılarda da olabilir.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
Tane halinde de satılır metre usulüde var. Metrelik olacak alınanlar 3 er ledde bir kesilir. Tavan lambası için geniş açılı kullanın 8 10 tane yeterli olur diye düşünüyorum bende başta 6 tane vardı sonra 12 ye çıkardım. Aksesuarcılardan çok elektronikçilerde buulunuyor ama şimdi şu metrelikler her farın altına üstüne yapıldığı için aksesuarcılarda da olabilir.

anladım, demek istediğim ledler standart mı yani çeşitleri yok mu? mesela metre işi olandan veya taneyle olandan alsam atıyorum 8mm 10mm diye çeşitleri var mı? ne önerirsin. Birde ledlerin önüne direnç falan takılıyor mu yoksa direk tavan lambasından gelen elektiriğe mi takılıyor. Montaj işini yaparım sorun led seçiminde :lol:

edit: İnternette araştırıyorumda, bu işe başlarsan mühendisi olur her tarafa çekersin yazmışlar :D Şerit ledin 30cm si 5TL'ymiş direk 12V ile çalışıyormuş.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
(düzenlendi)

Mercek kısmı uzun olanlar ışığı odaklar ama sizin kullanacağınız 5mm lik mantar led olması lazım ışığı dağıtmak için. 3 led e bir tane paralel 220ohm uk direnç işinizi görür. En iyisi tane usulü bu mantar ledden alıp yapmanız.

Beni Emmi alıştırdı led işine şu anda araçta 150 ye yakın var. :lol:

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Beni Emmi alıştırdı led işine şu anda araçta 150 ye yakın var. :D

Hehe.. Ama sen harbi abarttın :lol:

Yorum bağlantısı
anladım, demek istediğim ledler standart mı yani çeşitleri yok mu? mesela metre işi olandan veya taneyle olandan alsam atıyorum 8mm 10mm diye çeşitleri var mı? ne önerirsin. Birde ledlerin önüne direnç falan takılıyor mu yoksa direk tavan lambasından gelen elektiriğe mi takılıyor. Montaj işini yaparım sorun led seçiminde :lol:

edit: İnternette araştırıyorumda, bu işe başlarsan mühendisi olur her tarafa çekersin yazmışlar :D Şerit ledin 30cm si 5TL'ymiş direk 12V ile çalışıyormuş.

çeşit çok fazla

kendin yapıcaksan mantar led kullanmanı tavsiye ederim.flux led de olur.şerit ledlerde 3 erli seri baglantı var her 3 led sonrası kesim yeri mevcut ve 12vile baglayınca çalışır.

bagımlılık yapıyor bu dogru.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
Hehe.. Ama sen harbi abarttın :lol:

Ayna altlarını yaptıktan sonra biraz duruldum. Abi ramazan bitince submarina jubilesi ile bitireyim diyorum. İlk yapılacağı en sona yaparım işte bünye. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şu mantar ledin fotosunu koyunda görelim ustalar..Ben bulaşmaya gönüllüyüm, havyam bile var..Kaynak yapmayı da bilirim...:lol:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende 40-50 tane led kısmı az daha uzun olanlardan var ama elim gitmiyor uğraşmaya...Aydınlatması yeterli olur mu sence standart ledlerin, yarın bir araya getireyim olmazsa birkaçını...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...