İçeriğe Yönlendir

Trafik Kazası

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun...

Sürücünün alkollü veya ehliyetsiz olması kusur dağılımını etkilemez.

Kusur belirlenirken.. alkollü veya ehliyetli olup olmadığına bakılmaz...

6 rakamı 10 üzerindendir ama o tabirler de değişti...

Kaza raporunu görmek lazım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru söylüyorsun Sefa...

Yanlış yazmışım ben...

Ama bunlar kullanılmıyor artık..

Sadece asli kusurludur tali kusurludur yazılıp geçiliyor...

Asli kusurluysan % 75 yani 6/8 kusur alıyorsun...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

GEçmiş olsun.

Kusur hesabında, alkolün etkisi mutlak değil. Örnek vermek için söylüyorum, siz kırmızı ışık ihlali yapıp 300 promil alkollü bir sürücüye çarparsanız dahi, temel bir kuralı ihlal etmeniz gerekçesi ile kusurun tamamını üstlenirsiniz. Tabiki alkollü araç kullanmak yasak ve bunun yaptırımı farklı.

Alkollü araç kullanımı ile ilgili olarak sigortalı ile sigorta şirketleri arasında zarar ziyan tazminatı konusunda bolca uyuşmazlık çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Aracı kendiniz yaptırırsanız karşı tarafın trafik sigortası onun hasar oranı üzerinden size ödeme yapar. Aynı şekilde kaskodan yaptırırsanız da karşı tarafın trafik sigortasından hasar oranında rücu yapılır. Ben olsam 10YTL bile olsa alkollü araç kullanan kişinin cebinden para çıkması için mutlaka sigortasına başvururum. Çünkü sigorta sixe ödeyeceği parayı alkollü araç kullandığı için araç sahibine rücu edecek ve karşı tarafın cebinden çıkacak o para. hasar 500YTL olsa kusuru %25 olsa 125YTL eder.. Ve ben olsam o 125i karşı tarafın cebinden çıkarmak için 125YTL den fazla harcamayı bile göze alırım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracı kendiniz yaptırırsanız karşı tarafın trafik sigortası onun hasar oranı üzerinden size ödeme yapar. Aynı şekilde kaskodan yaptırırsanız da karşı tarafın trafik sigortasından hasar oranında rücu yapılır. Ben olsam 10YTL bile olsa alkollü araç kullanan kişinin cebinden para çıkması için mutlaka sigortasına başvururum. Çünkü sigorta sixe ödeyeceği parayı alkollü araç kullandığı için araç sahibine rücu edecek ve karşı tarafın cebinden çıkacak o para. hasar 500YTL olsa kusuru %25 olsa 125YTL eder.. Ve ben olsam o 125i karşı tarafın cebinden çıkarmak için 125YTL den fazla harcamayı bile göze alırım :)

:)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

amerikan standardı olursa

herkes alkollü çıkabilir :)

orada yalpalamadan yürüyosan tamamdır , alete üfleme falan yok :)

1 büyük bitirip yalpalamadan yürüyebilecek çok bizde :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...