İçeriğe Yönlendir

Landi Renzo; Sorunlar, Yorumlar

Engin Evni

Recommended Posts

Anıl İmaca

Bugün Landirenzo LPG kiti monte ettirdim. Fiyatı 1450 ytl. Depo STEP marka. Diğer parçalar Landirenzo ve enjektörler Bosch. Montajı yapan makine mühendisi diğer kitlerin de zamanında montajını yaptığını fakat bu kiti tercih etmesindeki en önemli farkların enjektörlerinin Bosch marka olması ve yazılımının sorunsuz ve kolay kalibre edilebilir olması olarak yorum yaptı. Tabi bu noktadan sonra onun yalancısıyım vaporizatör üzerinden manifolda gelen ayrı bir rekor var ve bu rekor manifolttaki emiş değerine göre vaporizatördeki diyaframın açılıp daha fazla gaz akışı olmasını sağlıyormuş. Yani emiş arttıkça diyafram da açılıyor ve enjektörlere giden gaz basıncı artıyor olarak bilgi verdi. Ve bunu yolda giderken software de de gösterdi. Gaza yüklendiğinde rail basınç değeri artıyordu. Bu tür bir özelliğin her sıralı sistem lpg kitinde bulunmadığını söyledi.

Ama ilk deneyim olarak aracın çekişinden ve gidişinden gayet memnunum. İşçilik de güzel ve istediğim gibi oldu. Eee başında durunca :):)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Mehmet İsmail Topal

arkadaşlar merhaba.nasılsınız.benimde yeni aldığım arabamda(2005 fusion) landilorenzo marka lpg kiti takılı.ama bişey dikkatimi çekti.sanki çalışması dizel araçlar kadar ses çıkarıyor :(

acaba benim araçta mı sorun var yoksa bu markada böyle mi çıkıyor ses?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ses şıkırtı ise, enjektör sesidir... Yapacak bişey yok... Bu tür kitlerin ortak özelliğidir...

Yorum bağlantısı
Anıl İmaca

Landirenzo ise sistem ve enjektörler Bosch marka ise (ki öyle olmalı) diğer kitlere göre daha sesli çalışıyor. Normal...

Yorum bağlantısı
Mehmet İsmail Topal

demekki durum normal arkadaşlar.korkacak durum yok öyleyse :rolleyes:

teşekkürler yanıtlarınız için.hoşçakalın...

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

ses normalmiş ben de öyle duymuştum bir landi renzocu olaraktan...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Evni

Ses normal arkadaşalr çekinmeden kullanın....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Turnacıoğlu

bende yaklaşık 4000 km dir kullanıyorum. 2.5 lt ile şehir içi 225 km yapıyor. taktıktan sonra hiç gitmedim ama benzine göre bariz bir performans kaybı var. motor ışığıda ilk 20 km de yandı bi kaç kere aküden söndürdüm fakat değişiklik yok. belki ayar yaptırsam düzelecek. bu aralar olguna gidip kontrol ettireceğim. kalibrasyon için bi şey söylemem gerekirmi. motor lambasının sönmesi için. fakir karışım yada enjektör zamanlama yüzdesi gibi. 2001 mondeo3 2.0i kalibrasyon için önerileriniz nedir

Yorum bağlantısı
Engin Evni

Arkadaşım motor ışığının yanması tamamen ustanın hatası kalibrasyonu düzgün yapsın... :)

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

kayseri olgunlar'da kalibrasyon ve motor arıza ışığının söndürülmesi işlemi için ne kadar öderiz acaba???

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

eyvallah engin bey... yazın antalya'ya geçerken erdal usta'da bir mola verelim ;)

Yorum bağlantısı
Levent Temel

kayseri olgunlarda taktırdım..sızdırmazlığı adanadan aldım ordaki mühendise sordum en iyi lpg markası nedir diye:brc ve landirenzo dedi.şimdiye kadar sorunlusuyla karşılaşmadık dedi.

temmuzda taktırdım şehir içi 100 km de 9-10 lt yakıyor.

Yorum bağlantısı
Engin Evni

Bugün kalibrasyon ayarı için gittiğimde yüklenen programı inceleme fırsatım oldu. Landi renzoda lpg geçiş derecesi minumum 40 derece oluyormuş. Haberiniz olsun. Bende arkadaşlara benim arabanın geçiş derecesi 30 diyorum... :D

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

40 derece olması iyi mi kötü mü engin bey? sivas soğuk. yazın 50-100 metrede geçiyordu gaza ama şimdi 2 km sonra geçiyor sabah ilk çalıştığında... normal bir uzaklık diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Engin Evni

Gaz 30 ile 40 derece arasında sıvıdan gaza geçiyor.

40 derece iyidir. Bende de aynı, sabahları okulla ev arası yakın benzinde kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest ?smail Ekici
Hayırlı olsun..

:D

hocam şehiriçi 2005 focus ile 10 ytl lik gazla(litre fiyatı 1550) 60 km normal mi sizce

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan
hocam şehiriçi 2005 focus ile 10 ytl lik gazla(litre fiyatı 1550) 60 km normal mi sizce

biraz fazla hocam... 100 km.de 8 litre, hadi biraz şehiriçi ve hızlı kullanım desek 9 litre normal. 9,5lt'den fazlası biraz fazla bence de... sizinki 10.5 lt'den fazla bir ortalama...

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bence normal.

Benim ortalamada 10/100 ün altına düşmedi hiç...

Zaten bu alet benzinde 9 litre civarı yakıyor,%17 lpg farkını eklersek normal sayılır...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...