İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
temiz 20 vereyim, İstanbul teslim.

Verrim.. :D de, ghia x bul bunun yerine ;)

vesile ile önce subap yazmayı öğrensinler..... kalibrasyon yok ne demek :s

Carbon kılir yazmayı da öğrensinler mi :D

Gaz ver bırak, arabaya olmadık eziyeti et falan yok Çağlar..

Taktıktan sonra, bilgisayardan sadece bir kaç parametreyi değiştirdiler.. Yola çıktık.. 300-400 metre sabit gaz benzinde kullandılar.. Hepsi bu..

Abi hayırlı uğurlu olsun. Güle güle bin abi. -Abi simit taktırmanın özel bir sebebi varmı peki. -Yağlama sistemi nasıl oluyor. Resmini görebilirmiyiz abi. Geçen bir konuda daha geçti bu durum. Nasıl oluyor ve faydası nedir?

Genelde stepne taşımıyorum.. Taşıyacak olursam da, stepneyi sağa sola kaydırmak, gerektiğinde indirmek mümkün oluyor...

Silindir depoda koltuk yatırma işi bitiyor.. Bagaj kapasitesi yarıya düşüyor...

İşte misler gibi 55 litre lpg'li mk2 mondeo..

img0228eo.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben uzun yolda stepne lazım olur diye ince 32 lt tank taktırmışlar galiba. Memnunum. Abi bu yağlam sisteminden bahsetsene nereye nasıl takılıyor. Amaç tam olarak ne?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi hayırlı uğurlu olsun. Güle güle bin abi. -Abi simit taktırmanın özel bir sebebi varmı peki. -Yağlama sistemi nasıl oluyor. Resmini görebilirmiyiz abi. Geçen bir konuda daha geçti bu durum. Nasıl oluyor ve faydası nedir?

Motor devri 2500-3000 arasında iken, vakum ile yağ haznesinden çekilen yağ, emme boğazına damlıyor, daha doğrusu vakum etkisi ile enjekte oluyor...

Amacı şurada genişçe anlatılmaya çalışılmış ama kısaca, lpg'nin subaplara verebileceği zararlar önlenmeye çalışılmış.. Subapları yağlayacak..

Ben uzun yolda stepne lazım olur diye ince 32 lt tank taktırmışlar galiba.

32'lik iş değil hocam, bende olsa yarın değiştirrim.. Eski mondeoda tadını aldım ben.. Bir depo lpg ile Ankara'ya gidip gelebiliyorum.. Zırp pırt petrol aramak yok..

Benim tank muhtemelen 48-50 litre lpg alacak.. Bununla da ortalama 500-550 km yol yapacağım diye tahmin ediyorum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugünde prin servisindeydim. Birdahaki gittiğimde sorayım. Takılması basit ve fiyat uygunsa denemekte fayda var ozaman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim taktırdığım hazne şu... Akü ile far arasına taktırdım...

staryi.jpg

Bugünde prin servisindeydim. Birdahaki gittiğimde sorayım. Takılması basit ve fiyat uygunsa denemekte fayda var ozaman.

Takılması basit, lpg kitinden bağımsız zaten... parası da işçilik dahil 100 lira falandır..

Ben kitin içinde konuştuğum için bunun fiyatını tam bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim taktırdığım hazne şu... Akü ile far arasına taktırdım...

staryi.jpg

Takılması basit, lpg kitinden bağımsız zaten... parası da işçilik dahil 100 lira falandır..

Ben kitin içinde konuştuğum için bunun fiyatını tam bilmiyorum..

Demekki aynı yere takılabilir bende de :) Burada bir araştırayım takan varmı.Teşekkürler abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Demekki aynı yere takılabilir bende de :) Burada bir araştırayım takan varmı.Teşekkürler abi.

İlerleyen günlerde fotoğraflarını paylaşırım...

şu farı da bir rahat bırakmadılar

Eski arabanın farın arkasında da ecu vardı... Lpg'ciler rahat bırakmıyor :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Amacı şurada genişçe anlatılmaya çalışılmış ama kısaca, lpg'nin subaplara verebileceği zararlar önlenmeye çalışılmış.. Subapları yağlayacak..

Karter buharı yeterli gelir aslında .

Lpg'den sonra çekiş kaybı tabi hissedilmez. Hem gaz hem yağla kokteyl hesabı çalışıyor tırt :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karter buharı yeterli gelir aslında .

Clio motoru değil bu beyfendi... Ford bu, ne buharı :D

Lpg'den sonra çekiş kaybı tabi hissedilmez. Hem gaz hem yağla kokteyl hesabı çalışıyor tırt :D

Yağ 500 gram ve tahminen 6 ayda tükenirmiş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Clio motoru değil bu beyfendi... Ford bu, ne buharı :D

Yağ 500 gram ve tahminen 6 ayda tükenirmiş...

Buhar vermeyen motor icat edilmedi daha :)

Para tuzağı değilse ben bişe bilmiyorum ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Para tuzağı değilse ben bişe bilmiyorum ;)

Ben para vermedim...

Ayrıca kutunun üstünde supap ve carbonkılin yazısını görünce tüm güvenim sarsıldı..

Bence sen haklısın.. :D

Bakalım.. izleyip göreceğiz..

Araba yağ yakarsa, bunu söktürrüm.. Araba yağ eksiltmez ise bitince doldurrum bunu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben 2200 liraya taktırdım ama galiba biraz ucuz oldu.. Normalde 2500 liralardan bahsediyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben para vermedim...

Ayrıca kutunun üstünde supap ve carbonkılin yazısını görünce tüm güvenim sarsıldı..

Bence sen haklısın.. :D

Bakalım.. izleyip göreceğiz..

Araba yağ yakarsa, bunu söktürrüm.. Araba yağ eksiltmez ise bitince doldurrum bunu..

Abi mondeom 133binde LPGli Atiker Kitli. Maşallah diyorum 11bin km oldu yağ değiştireli dün baktık 1 gram eksilme yok. Hala aynı noktada. Bu iyimi kötümü onu çözemedim. LPG li araçlar eksiltir derler ama çok şükür eksiltmiyor.

Ben 2200 liraya taktırdım ama galiba biraz ucuz oldu.. Normalde 2500 liralardan bahsediyorlar..

Abi 250 tl gibi bir indirimli taktırmışsın.(Ekstra yaptırdıkların hariç senin) Bizim burda dün sordum 2450 tl dedi. Taksit olayını sormadım .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi mondeom 133binde LPGli Atiker Kitli. Maşallah diyorum 11bin km oldu yağ değiştireli dün baktık 1 gram eksilme yok. Hala aynı noktada. Bu iyimi kötümü onu çözemedim. LPG li araçlar eksiltir derler ama çok şükür eksiltmiyor.

1000 km'de 100 grama kadar normal.. Eksiltsin iyidir..

Seninki eksiltmiyormuş, kitin de Atiker imiş, Atiker takalı ne kadar oldu ?

Abi 250 tl gibi bir indirimli taktırmışsın.(Ekstra yaptırdıkların hariç senin) Bizim burda dün sordum 2450 tl dedi. Taksit olayını sormadım .

Ben 2200 lira 10 taksit ödeyeceğim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1000 km'de 100 grama kadar normal.. Eksiltsin iyidir..

Seninki eksiltmiyormuş, kitin de Atiker imiş, Atiker takalı ne kadar oldu ?

Ben 2200 lira 10 taksit ödeyeceğim...

Akiter takılalı 30bin km oldu diyebilirim. Bir kez dahi arıza lambası yakmadı şükür. Usta 3. kez yağ değiştirecek ve şaşırıyorlar.(opel ustası olunca. Opellerde yağ sorunu tofaş gibi )

Sen iyi fiyata taktırmışsın abi. Güle güle ağız tadıyla binmek nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akiter takılalı 30bin km oldu diyebilirim. Bir kez dahi arıza lambası yakmadı şükür. Usta 3. kez yağ değiştirecek ve şaşırıyorlar.(opel ustası olunca. Opellerde yağ sorunu tofaş gibi )

Sen iyi fiyata taktırmışsın abi. Güle güle ağız tadıyla binmek nasip etsin.

Hocam, su eksiliyor olmasın.. Bu söylediğin hayra alamet değil :D

Lpg'li motorun az da olsa yağ eksiltmesi lazım...

30 bin, atiker enjektörleri için çok süre..

Lpg'ciye git. Enjektörleri test etsinler.. Atikerde enjektörleri tek tek çalıştırıp test edebilme imkanları var.. Açık kalırsa silindiri komple yakar..

Hayırlı olsun Biz prince'e terfi edemedik mehmet abi :) Önümüzdeki ay brc turbo kit taktırıyorum :)

Hayırlısı olsun..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam, su eksiliyor olmasın.. Bu söylediğin hayra alamet değil :D

Lpg'li motorun az da olsa yağ eksiltmesi lazım...

30 bin, atiker enjektörleri için çok süre..

Lpg'ciye git. Enjektörleri test etsinler.. Atikerde enjektörleri tek tek çalıştırıp test edebilme imkanları var.. Açık kalırsa silindiri komple yakar..

Hayırlısı olsun..

Mehmet Abi şimdi beni korkutuyorsun. Bugüne kadar su eksiltmesi bir defa yaptı. Oda bir kaç yerde kelepçe diplerinden sızma varmış sıktık 2 haftadır bir sıkıntı yok. Daha dün atiker bayisindeydim. Biraz fazla yakıyor gibi gelmişti Memeleri büyüttük. Bendeki atiker abi safefast modeli var üzerinde. Şayet enjektörlerde bir sorun olursa ne gibi sorun olması lazım. Yani benim farkedebileceğim değişiklik ne olabilir. Aracı daha geçen hafta bilgisayara bağladım (Sanayide kendi işimi kendim görüyorum bazen :) ) sadece d262 hatası var bu herzaman var. Başka bir arıza yok abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

D262'yi Rpm sensöründen falan yapıyordur.. Bence soketlerini kontrol ettir..

Rolantin bozulur, boğulma hissi yaşarsa motor.. İlk önce enjektörleri kontrol ettir..

Enjektörün açık kalması korkacağınız en büyük şey olsun..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

D262'yi Rpm sensöründen falan yapıyordur.. Bence soketlerini kontrol ettir..

Rolantin bozulur, boğulma hissi yaşarsa motor.. İlk önce enjektörleri kontrol ettir..

Enjektörün açık kalması korkacağınız en büyük şey olsun..

D262 hata kodu km ve devir sayaçları sıfıra inip geri eski konuma geldiğinde oluyor. Hız sensörü falan dediler . Ama kimse ellemeye cesaret edemiyor :) Servis dahi :D

Şu anda rolanti sorunu falan yok çok şükür. Araçta bir sıkıntı yoksa devammı diyorsun abi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu anda rolanti sorunu falan yok çok şükür. Araçta bir sıkıntı yoksa devammı diyorsun abi?

Kulağın sesde olsun.. kullanmaya devam tabiki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kadri Kuşcu

Bende Mk3 2007 otomatik var. Brc MY11 kit taktırdım, ancak sadece internet üzerinden araştırmıştım. Takılalı 2000 km oldu, bir problem yaşamıyorum ancak benzine göre performansı %25 gibi hissedilie derecede düşük. Gerçi 3000 km olunca gel bir ayar yapacağız demişlerdi, o zaman düzelir belki ancak bu haliyle bile yakıt tüketimi şehir içi kullanımda 100 km'de 15-16 lt lpg gibi. Bu bana fazla gibi geldi. Ayrıca dip gaz yaptığımda benzine geçiyor.

Bujiler orjinal. Performans ile ilgili ayar mı yaptırmak lazım yoksa her halükarda lpg bujilerine geçmekte fayda var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...