İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Yildirim Karaca

lpg niz hayırlı olsun sık sık arabanın durumundan bizleride haberdar ederseniz çok seviniriz saygılar [ yakıtı ,arıza ışığı yanıp yanmadığı hakkında]

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

onur bey montaj süresi ne kadar sürdü sabah bırakıp akşam alabildinizmi

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız
(düzenlendi)

iyi aksamlar aracımda prins valve care yağlama kitli lpg kiti mevcut yağlama kitinin sıvısı azalmış yakında biter bu sıvıyı sordugumda 100tl civarında bir fiyat çekti taktırdığım yer bunu daha uygun alabilecegim bir yer mevcutmu acaba :)

türkiye genelinde ortalam ve tavsiye edilen satış fiyatı 80 tl dir .

Simdilik memnunun ancak 2 gun ariza lambasi yanik gezdim ilk 100 kmde sonra kendi sondu baktilar lpg aldigin yeri sec dediler suan 38 lt gazla 320 km oldu kirmizi yaniyor ama halen devam ediyoz ama benzinde eksilme var bunu nasil takip etcem

prins ayarı yolda titizlikle ehil ellerde yapılırsa kesinlikle arıza lambası yanmaz  .ayarlarınızı yolda farklı devir sürrat ve yol şartalarında yaptırmanızı tavsiy ederim .

selamlar

bende 1-2 ay önce silverline taktırdım 1750 nakit.benzinde eksilme hissetmedim ,ama takip ediyorum.bendeki gaz göstergesinde lpg nin bitimine yakın bir kırmızı bir mavi yanıyor.lpg bittimi did did diye ses geliyor uyarı yapıyor.sonlara doğru kaç km gideceğinizi tahmin edemiyorsunuz.

daha önceki arabamda lpg göstergesi kırmızıda iken 25-30 km gidiyordu.bu daha kullanışlı oluyordu.prins de böyle bir ayar yapılabiliyor mu ?bilginiz var mı?

servise giidp sensör ayarlarınızı yaptırın problem çözülecektir .

Focus 2 ghia Hb si olan ve Prins Lpg kullanan varmı?

Motor Duratech 1.6  16v ti-vct manuel vites aracım var.

Prins lpg takılı, arıza lambası yanıyor.. Bunu söndürtebilir miyiz? Yoksa cidden bir arızamı var?

köksal bey en kısa sürede dönüşüm yaptırdığınız servise uğrayınız onlar size sorunun kayağını söyleyeceklerdir eğer karışım ayarından dolayı ise ayarlarınızı yolda yapılması konusunda ısraracı olun 

selamlar

tarihinde Sönmez Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız
(düzenlendi)

2012 1.4 Otomatik Fiesta aracıma bende Lpg montajı yaptırmak istiyorum aracım 6.000 Km de henüz, benzin fiyatlarına dayanılıcak gibi değil fakat taktırdıktan sonra pişman olmaktan da korkmuyo değilim arabaya yazık etmek istemiyorum. Prins ve BRC arasında kalmıştım fakat sorun yaşamak istemediğim için ve prins hakkında olumlu şeyler okuduktan sonra prins takıtırma kararı aldım bana istanbulda daha önce montaj yaptırmış ilgisiyle işçiliğiyle memnun kalmış arkadaşlardan servis tavsiyesinde bulunabilecek varsa çok sevinirim. Birde  internetten baktığımda 4 silindir silverline (1900 TL) ve 4 silindir (2450 TL) olarak iki tane kit görüyorum silvirline yeterli olurmu benim aracıma ek  olarak yağlama sisteminden bahsedilmiş ondan da taktırmam gerekirmi?

Cevaplarınız için teşekkürler.

evet mehmet beyin de dediği gibi silverline serisi sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır .benim size şiddetle tavsiye valve care subap koruma kitini taktırmanız olur .prins aracınız için en doğru sistem olacaktır .

eğer valve care taktırmayacaksanız 220 tl karşılığında ergo isviçre sigortadan lpg kaynaklı subap sigortası yaptırabilirisniz .

şunu tekrar tekrar belirteyim ki doğru montaj ve doğru ayarlarla hiç bir araç kolay kolay subap yakmaz .

sebahattin usta ilgili ve bilgili meslektaşlarımdandır . montaj adresi doğru olmuş 

selamlar

edit: yazım hatası 

tarihinde Sönmez Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Dün aracımı aldım işçilik gayet güzel 35km yakın bir yol gittim lpg demı benzındemı gıdıyor anlayamadım sureklı gostergeye bakıyorum lpg demı dıye çekişinde hiç bir sıkıntı yok şimdilik, ilk 1.000 km sonra tekrar getır kontrol edelım dedı usta.Lpg ye geçişini çok hızlı buldum önceki aracımda brc kullanmıştım o daha geç geçiyordu sanki. Umarım böyle devam eder. Keşke bende benzin dolum yerinin yanına yaptırsaydım hiç aklıma gelmedi neyse sağlık olsun.  Stepne olayını nasıl yaptınız benım aracımın bagajı zaten küçük mecbur küçük stepne almayı düşünüorum yer kaplamaması açısından.

Küçük boy stepne almayı düşünüyorum. 220-250 TL civarı. Sizin stepneniz zaten küçük boymuş. Stepne kılıfına koyarak etrafa saçılmadan bagajınızda taşıyacaksınız. Bagaj ve stepne sorununu bu şekilde çözeceğiz başka çaresi yok.

Yorum bağlantısı
Onur Akbudak

onur bey montaj süresi ne kadar sürdü sabah bırakıp akşam alabildinizmi

Teşekkürler.

Pazartesi aradım randevu almadan gelsem bu gün yetişirmi diye malesef dediler o yüzden pazartesi öğlen bıraktım aracımı salı günü öğlen aracınız hazır diye aradılar.

evet mehmet beyin de dediği gibi silverline serisi sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır .benim size şiddetle tavsiye valve care subap koruma kitini taktırmanız olur .prins aracınız için en doğru sistem olacaktır .

eğer valve care taktırmayacaksanız 220 tl karşılığında ergo isviçre sigortadan lpg kaynaklı subap sigortası yaptırabilirisniz .

şunu tekrar tekrar belirteyim ki doğru montaj ve doğru ayarlarla hiç bir araç kolay kolay subap yakmaz .

sebahattin usta ilgili ve bilgili meslektaşlarımdandır . montaj adresi doğru olmuş 

selamlar

edit: yazım hatası 

Merhaba valve care ve ya sigortayla ilgili bir şeyden bahsetmediler serviste böyle bir seçeneğim olduğundan  da haberim yoktu aracımı dün aldım valve care taktırmak istesem sonradan takılıyormu ve ücreti hakkında bilginiz varmı acaba?

ilginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

türkiye genelinde ortalam ve tavsiye edilen satış fiyatı 80 tl dir .

Merhaba Sönmez bey ;

Bu yağlama kitinin yani 100 tl lik olanların faydası varmı varsa ne gibi faydası var?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Teşekkürler.

Pazartesi aradım randevu almadan gelsem bu gün yetişirmi diye malesef dediler o yüzden pazartesi öğlen bıraktım aracımı salı günü öğlen aracınız hazır diye aradılar.

Merhaba valve care ve ya sigortayla ilgili bir şeyden bahsetmediler serviste böyle bir seçeneğim olduğundan  da haberim yoktu aracımı dün aldım valve care taktırmak istesem sonradan takılıyormu ve ücreti hakkında bilginiz varmı acaba?

Onur, Ay otogazda ben randevu alırken bir Honda Crv ve Mercedes A serisi dönüşümü yapılıyordu. Benim dönüşüm gününde de E serisi Kompressor ertesi gün için randevu aldı. Yani ustalardan yana sıkıntın olmasın.

Ben ay otogazda üstüne basa basa özellikle sordum taktırayım mı diye, gerek yok dedi usta. Ayrıca bir malı satana veya mühendislik boyutunda bilgisi olmayana pek güvenmem. Sen de belki gördün.

Daha da önemlisi dönüşüm yaptırmadan önce lpg, cng, lng fuarına gittim. Zaten Prins, Zavolli gibi 2-3 marka vardı. Prins standında bulunan mühendise özellikle sordum valvecare 2009 ford focus benzinli aracımda gerekli mi diye. Hayır gerek yok dedi. Piyasada bir Chevrolet Cruze, Opel Astra dır gidiyor. Bunlarda subap erime meşhurmuş. Onlara gerekir diğerlerine gerek yok dediler. Bence, fuardaki mühendisin biraz ilgisiz halleri ve gerek yok demesi bana valvecare boşuna gibi geldi taktırmadım. Taktırma maliyeti ve sıvı bitince 80 TL verecem, üstelik sıvı bitince sistem yalnızca benzinde çalışıyor lpg ye geçemiyorsun. Uzun bir yol öncesi biterse tüm yolu benzinle gelme düşüncesi içime sinmedi vazgeçtim.

Piyasada da lpg taktırıp 80-100 bin km bi arabaya binmiş öyle çok fazla kullanıcı ben bulamadım. Adam 2. el arabayı 60 binde almış, lpg takmış 100 binde satmış. Arabanın sonraki akıbeti belli değil. Valvecare takan veya takmayan farkını da bilen yok. Bence boşa para verme.

Subap erimesini sigorta ettirme durumu da biraz gereksiz geldi. Ha bu uygulamayı prinsten başka yapan duymadım güzel birşey ama, sınırlı süreli olarak sigortalıyor. E subap erimesi zaten ilk başlarda değil ilerleyen yıllarda oluyor. İlk kilometreleri sigortalamak gereksiz. 2. veya 3. yıldan sonra yani lpg dönüşümünü yaptırdıktan 30-40 bin km sonra risk başlarken sigortalıyorsa o zaman denenebilir.

Yorum bağlantısı
Onur Akbudak

Onur, Ay otogazda ben randevu alırken bir Honda Crv ve Mercedes A serisi dönüşümü yapılıyordu. Benim dönüşüm gününde de E serisi Kompressor ertesi gün için randevu aldı. Yani ustalardan yana sıkıntın olmasın.

Ben ay otogazda üstüne basa basa özellikle sordum taktırayım mı diye, gerek yok dedi usta. Ayrıca bir malı satana veya mühendislik boyutunda bilgisi olmayana pek güvenmem. Sen de belki gördün.

Daha da önemlisi dönüşüm yaptırmadan önce lpg, cng, lng fuarına gittim. Zaten Prins, Zavolli gibi 2-3 marka vardı. Prins standında bulunan mühendise özellikle sordum valvecare 2009 ford focus benzinli aracımda gerekli mi diye. Hayır gerek yok dedi. Piyasada bir Chevrolet Cruze, Opel Astra dır gidiyor. Bunlarda subap erime meşhurmuş. Onlara gerekir diğerlerine gerek yok dediler. Bence, fuardaki mühendisin biraz ilgisiz halleri ve gerek yok demesi bana valvecare boşuna gibi geldi taktırmadım. Taktırma maliyeti ve sıvı bitince 80 TL verecem, üstelik sıvı bitince sistem yalnızca benzinde çalışıyor lpg ye geçemiyorsun. Uzun bir yol öncesi biterse tüm yolu benzinle gelme düşüncesi içime sinmedi vazgeçtim.

Piyasada da lpg taktırıp 80-100 bin km bi arabaya binmiş öyle çok fazla kullanıcı ben bulamadım. Adam 2. el arabayı 60 binde almış, lpg takmış 100 binde satmış. Arabanın sonraki akıbeti belli değil. Valvecare takan veya takmayan farkını da bilen yok. Bence boşa para verme.

Subap erimesini sigorta ettirme durumu da biraz gereksiz geldi. Ha bu uygulamayı prinsten başka yapan duymadım güzel birşey ama, sınırlı süreli olarak sigortalıyor. E subap erimesi zaten ilk başlarda değil ilerleyen yıllarda oluyor. İlk kilometreleri sigortalamak gereksiz. 2. veya 3. yıldan sonra yani lpg dönüşümünü yaptırdıktan 30-40 bin km sonra risk başlarken sigortalıyorsa o zaman denenebilir.

Haklısın kafamızı fazla kurcalamadan lpg li aracımızın keyfini çıkaralım o halde :)

Teşekkürler cevap için.

Yorum bağlantısı

Stepne yerine simit tank taktırabilirsiniz. Sonrasında tank etrafına strofor köpüklerden kesip, koyarak bagajın alt hizasını eşitleyebilirsiniz.

Ben de aynı yerde yaptırdım. İşçilikleri çok iyi. 1 Mayıs'ta dönüşüm yaptırdım, maşallah bu güne kadar bir sorun yaşamadım. Ben de Silverline enjektör kullandım. Ustam, bu enjektörlerin çok iyi olduğunu, performans kaybı veya tüketimde bir artışın olmayacağını söyledi. Gerçekten de performans düşüklüğü olmadı. Benzin ve lpg tüketimleri litre olarak ta hemen hemen aynı.

Ben bir de dolum ağzını benzin dolum yerinin yanına yaptırmıştım. Birinci nedeni, pompacılar karda kışta eğilip, kapağı açıp, sonrasında düzgünce kapatmazlar diye düşünüyorum. Kir-toz-çamur da cabası. Üstelik dolum kapağını da tampon altında olduğu için göremiyorsunuz. Koptu mu düştü mü belli olmuyor. Bu şekilde yaptırınca, pompacılar, abi keşke herkesin böyle olsa diyorlar. Dolum için ayrı aparatı var. Kendim söküp takıyorum, daha iyi oluyor.

özgür bey benzin dolum yerinin fotagrafını çekip yükleye bilirmisiniz bende o şekilde düşünüyorum görüntü olarak nasıl oldunu merak ettim ayrıca ek bi aparat var demişsiniz bunuda resimleye bilirmisiniz. 

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız

Teşekkürler.

evet onur bey istediğiniz zaman taktırabilirisiniz. fiyatı 600 tl 10 taksit nakit 500 tl dir .

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız

Merhaba Sönmez bey ;

Bu yağlama kitinin yani 100 tl lik olanların faydası varmı varsa ne gibi faydası var?

Teşekkürler.

her silindire eşit dozajlama yapmayan aynı zamanda enjeksiyon milisaniyelerini referans almayıp bir noktadan yapılan yağlama sistemelriyle araç sadece yağ yakmış olur .mehmet bey ayrıca prinste kullanılan valve care sıvısı bu sistemler gibi basit yağ değil ısıya mukavemeti yüksek atık oluşturmayan bir sıvı olma özelliğini taşır .

selamlar

Şimdi bir de şu çıktı,  2 diş gaz varken, o gün çat gaz bitti, bozukmuş.. şimdi ya sensörden ya şamandıradan dediler, deponun üzerindeki göstergeye baktığımda sağlıklı gösteriyor. depo dolu ise dolu, boş ise boş.  o halde bu sensörle mi alakalı acaba.

bu arada prins servisine gittim, egzoza birşey takıp değerlere baktılar, gaz ayarınız normal ve güzel dediler, ama ben buna inanmıyorum. Laptop bağlayıp yolda giderken bakmayınca olmuyor bildiğim kadarıyla bu işlem.

sensör ve şamandıra seviyesi uyumlu görünüyorsa tek sorun sensör ayarının doğru yapılmamamış yada seviye bağlantısın yanlış olmasıdır .

selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

özgür bey benzin dolum yerinin fotagrafını çekip yükleye bilirmisiniz bende o şekilde düşünüyorum görüntü olarak nasıl oldunu merak ettim ayrıca ek bi aparat var demişsiniz bunuda resimleye bilirmisiniz.

Adem bey yarın resmi koymaya çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Cengiz Korkmaz

Adem bey yarın resmi koymaya çalışacağım.

gaz dolum yerini benzin dolum yerinin yanina yaptirinca paslanmaya neden olur diye duydum.

siz boyle bir bilgi aldiniz mi?

Yorum bağlantısı

gaz dolum yerini benzin dolum yerinin yanina yaptirinca paslanmaya neden olur diye duydum.

Ben de aynı Soylentiyi duydum ama ne kadar dogrudur bilmiyorum acıkcası zaten fiestanın dolum yerıne baktımda hic takıla bilecek bi yer gormedim.

Yorum bağlantısı

Ben de aynı Soylentiyi duydum ama ne kadar dogrudur bilmiyorum acıkcası zaten fiestanın dolum yerıne baktımda hic takıla bilecek bi yer gormedim.

Arkadaşlar tamponun altında veya tamponu delip yapılan dolum ağızlarında her türlü toz, pis, kir, çamur, yağmur, tuz ve kar'a maruz kalma olacak ve herhangibir sorun olmayacak, ama korunaklı ve kapaklı benzin deposu yanına konan dolum ağzı paslanmaya yol açıyor öyle mi?

Paslanıyorsa da varsın paslansın. Neresi paslanacak tüm araba bir anda çürüyecek mi? Çevresine arabanın renginde oje sürersiniz olu biter. Sağladığı faydaların yanında, olası zararları devede kulak olur.

Tampon arkasına eğilmek istemeyen, uğraşmak istemeyen özensiz pompacı arkadaşlar yüzünden kapaklar düzgün kapatılamıyor. Yolda giderken çamur, toz, tuz ve pisliğin buralara bulaşma riski ve bu bölgenin paslanma riski var. Üstelik kullanıcılar da eğilip bir sorun olup olmadığına bakmıyorlar. Yani kapağa birşey olup düşse birdahaki dolumda pompacı haber vermedikçe anlaşılmıyor.

Yorum bağlantısı
Beşyol Otogaz LPG Dönüşüm Merkezi | Bursa Yetkili Kişi : Cüneyt Bilen Adres : Fatih Mah. Yeni Yalova yolu No:281 Osmangazi / Bursa Telefon : 0224 256 99 33 Fax : 0224 256 99 06 E-posta : besyolpetrol@gmail.com
Tomurcuk Oto . | Bursa Yetkili Kişi : İrfan Tomurcuk Adres : Beşevler Mah. K.Sanayi Sitesi 17/A Blk. 1/2/4 Nilüfer / Bursa Telefon : 0224.441 12 41 Fax : 0224.441 75 07 E-posta : tomurcuk@tomurcukoto.com
Turoto Lpg Ve Cng | Bursa Yetkili Kişi : Turgay Göçer Adres : Hacivat Mah. 310.Sok. No:2 Yıldırım / Bursa Telefon : 0224 341 23 43 Fax : 0224 341 46 64 E-posta : info@turotolpg.com

Arkadaşlar prins kit taktırmayı düşünüyorum ve prins sitesinden  bulduğum bayiler bunlar önere bileceğiniz varmı bu bayiler içinden. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Alkoç

Günaydın herkes,

Benzin fiyatlarından sonra bende LPG taktırmayı düşünüyorum. Aracım 2010 Fiesta 1.4 Titanium 30000kmde. Araç 1 yıldır bende ve 5000 km yapmışım. Sizce değer mi? Değerse Prins marka taktırmayı düşünüyorum. Anadolu yakasında hangi bayiyi önerirsiniz? Silverline yeterli olur mu? Görüşleriniz benim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Günaydın herkes,

Benzin fiyatlarından sonra bende LPG taktırmayı düşünüyorum. Aracım 2010 Fiesta 1.4 Titanium 30000kmde. Araç 1 yıldır bende ve 5000 km yapmışım. Sizce değer mi? Değerse Prins marka taktırmayı düşünüyorum. Anadolu yakasında hangi bayiyi önerirsiniz? Silverline yeterli olur mu? Görüşleriniz benim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkürler.

Ben Avrupa yakasında yaptırdım, Anadolu yakasında malesef servis öneremeyeceğim.

Silverline yeterli olacaktır. Ben de ondan taktırdım. 5 bin km dir kullanıyorum, maşallah tek bir sorun yaşamadım.

Lpg taktırma çelişkilerini çözecek esas cevap aracı daha kaç km kullanacağınızdır. Ruhsata işletme maliyetleriyle Silverline size 2300 TL ye malolacak. Hadi gittisi-geldisi 2500 diyelim. Bunu amorti etmek için yaklaşık 10 bin kilometreye ihtiyacınız var. Bu sizin için 2 yıl. Yani bu arabaya 70-80 bin daha binecekseniz, 6-7 bin TL kar edersiziniz. Hadi lpg motora zarar verdi ve ilave lpg bakımları için 2 bin TL daha gitsin. 80 bin km de net 6.000 TL kar edersiniz. Ama arabanızı 3 sene sonra (size göre 15.000) km sonra satarsanız hemen hemen lpg nizi aracınızı sizden satın alan kişiye hediye etmiş olursunuz.  

Yorum bağlantısı
İbrahim Alkoç
(düzenlendi)

Ben Avrupa yakasında yaptırdım, Anadolu yakasında malesef servis öneremeyeceğim.

Silverline yeterli olacaktır. Ben de ondan taktırdım. 5 bin km dir kullanıyorum, maşallah tek bir sorun yaşamadım.

Lpg taktırma çelişkilerini çözecek esas cevap aracı daha kaç km kullanacağınızdır. Ruhsata işletme maliyetleriyle Silverline size 2300 TL ye malolacak. Hadi gittisi-geldisi 2500 diyelim. Bunu amorti etmek için yaklaşık 10 bin kilometreye ihtiyacınız var. Bu sizin için 2 yıl. Yani bu arabaya 70-80 bin daha binecekseniz, 6-7 bin TL kar edersiziniz. Hadi lpg motora zarar verdi ve ilave lpg bakımları için 2 bin TL daha gitsin. 80 bin km de net 6.000 TL kar edersiniz. Ama arabanızı 3 sene sonra (size göre 15.000) km sonra satarsanız hemen hemen lpg nizi aracınızı sizden satın alan kişiye hediye etmiş olursunuz.  

Cevabınız için teşekkür ederim ilk. Açıkcası kafamda satmak gibi bir düşünce yok. İnşallah bir sıkıntı çıkmazsa uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Aracımdan çok memnunum sadece binemiyorum dogru dürüst üzüldüğüm konu bu.

tarihinde İbrahim Alkoç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Cevabınız için teşekkür ederim ilk. Açıkcası kafamda satmak gibi bir düşünce yok. İnşallah bir sıkıntı çıkmazsa uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Aracımdan çok memnunum sadece binemiyorum dogru dürüst üzüldüğüm konu bu.

İbrahim bey açıkçası "biraz param var, lpg nin amortisi çok fazla önemli değil, benim için önemli olan kullanırken cebimden az çıksın. Zaten bu arabayı da uzun süre kullanmayı düşünüyorum" diyorsanız Pazartesi gününe hemen randevunuzu alın :) 

Prins taktırıp ta ben dahil memnun olmayan görmedim. Aile-akrabalar arasında ilk lpg taktıran benim. Çok çekincelerim vardı. 1-2 ay ciddi araştırmalar yaptım, fuara gittim, taktıranlarla konuştum, biraz da dua edip taktırdım :)

İyi ki taktırmışım. Mahallemizde birisi E 200 Kompresörüne taktırmıştı. Ben montaj yaptırırken Honda Crv ve Mercedes A serisi de vardı. Daha bi güven geldi. Ertesi gün için de bir başka E 200 Kompressor kullanıcısı gelip randevulaştı. Yani Prins bu işte güvenilirliğini ispatlamış. 20 yıl önceki merdiven altı dönüşümler gibi değil, şimdi işler ilerledi biraz. Lpg taktırdırdığınızda daha da dikkatinizi çekiyor, gaz alırken diğer arabalara bakıyorsunuz, 2010 model üstü Ford lar, Toyota-Honda lar gırla.

Yorum bağlantısı
İbrahim Alkoç

İbrahim bey açıkçası "biraz param var, lpg nin amortisi çok fazla önemli değil, benim için önemli olan kullanırken cebimden az çıksın. Zaten bu arabayı da uzun süre kullanmayı düşünüyorum" diyorsanız Pazartesi gününe hemen randevunuzu alın :)

Prins taktırıp ta ben dahil memnun olmayan görmedim. Aile-akrabalar arasında ilk lpg taktıran benim. Çok çekincelerim vardı. 1-2 ay ciddi araştırmalar yaptım, fuara gittim, taktıranlarla konuştum, biraz da dua edip taktırdım :)

İyi ki taktırmışım. Mahallemizde birisi E 200 Kompresörüne taktırmıştı. Ben montaj yaptırırken Honda Crv ve Mercedes A serisi de vardı. Daha bi güven geldi. Ertesi gün için de bir başka E 200 Kompressor kullanıcısı gelip randevulaştı. Yani Prins bu işte güvenilirliğini ispatlamış. 20 yıl önceki merdiven altı dönüşümler gibi değil, şimdi işler ilerledi biraz. Lpg taktırdırdığınızda daha da dikkatinizi çekiyor, gaz alırken diğer arabalara bakıyorsunuz, 2010 model üstü Ford lar, Toyota-Honda lar gırla.

Kararımı verdim aslında da okuduğum yorumlarda markanın dışında iyi bir ustanın elinden çıkması da çok önemliymiş. iyi bir usta bulursam avrupa yakasında bile yaptırabilirim. Tavsiyerler üzerine harekete geçicem. Teşekkürler yorumlarınız için çok sağolun Özgür Bey.

Yorum bağlantısı

Kararımı verdim aslında da okuduğum yorumlarda markanın dışında iyi bir ustanın elinden çıkması da çok önemliymiş. iyi bir usta bulursam avrupa yakasında bile yaptırabilirim. Tavsiyerler üzerine harekete geçicem. Teşekkürler yorumlarınız için çok sağolun Özgür Bey.

Ben Beykent sanayi sitesinde Ay Otogaz'da yaptırdım. Gerek işçilik, gerekse dolum ağzını benzin depo dolum ağzının oraya yapılması konusunda bir sıkıntım yok.

Yorum bağlantısı
İbrahim Alkoç

Ben Beykent sanayi sitesinde Ay Otogaz'da yaptırdım. Gerek işçilik, gerekse dolum ağzını benzin depo dolum ağzının oraya yapılması konusunda bir sıkıntım yok.

Orasıda bana çok uzak malesef :(

Yorum bağlantısı

Bursadaki bayilerden fiyat aldım biri 2100TL 1950 TL gibi fiyat verdiler bu fiyat neye göre değişiyo anlamadım prins sitesinde 1900 yazıyo

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...