İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Görkem Özer

arabayı kullandığım mesafe çok fazla değil ondan kaynaklı heralde ama bu değer bile benzine göre çok iyi geldi. benzinde 9 litre yakıyordu 10 litre gaz burada bahsedilen 1-2 litre gazda fazla yakarı da destekliyor. cevabınız için sağ olun.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serhat Işık

arkadaşlar ,benim filtre değiştirme zamanım geldi. benim aracımda prins silverline lpg kiti takılı.garantisinin bitmesine 1 sene var.

taktırdığım yere sordum 130 tl diyor.bana çok pahalı geldi.sizce ne yapmalıyım.internetden bakıyorum 100 tl diyen var.yoksa dışarda mı takdırsak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Nadir Açıkbaş

arkadaşlar abiler arabam 2011 focus titanium hb prins tüp fiyatı aldım peşin 2150 taksitli 2250 lira ve her iki durumda da 150 liralık da hediye tüp çeki vereceklerini söylediler ipragazdan.,

Benim merak ettiğim prinsinde çeşitleri var mı? taktırırken dikkat edeceğim şeyler var mı? (hani sonradan keşke şu modeli ya da şu parçayı da taktırsaydım demek istemiyorum) araştırdım işçiliğinden de taktıranların çoğu memnun hiç şikayet edeni duymadım bilen bana yardımcı aydınlatıcı olursa çok sevinirim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

arkadaşlar abiler arabam 2011 focus titanium hb prins tüp fiyatı aldım peşin 2150 taksitli 2250 lira ve her iki durumda da 150 liralık da hediye tüp çeki vereceklerini söylediler ipragazdan.,

Benim merak ettiğim prinsinde çeşitleri var mı? taktırırken dikkat edeceğim şeyler var mı? (hani sonradan keşke şu modeli ya da şu parçayı da taktırsaydım demek istemiyorum) araştırdım işçiliğinden de taktıranların çoğu memnun hiç şikayet edeni duymadım bilen bana yardımcı aydınlatıcı olursa çok sevinirim teşekkürler

Ben de daha dün taktırdım ama benim ki turbolu model.

Prins'in VSI 2 modeli var. Bu model turbolu araçlar için.

Yani gerek yok standart Prins Silverline yeterli olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben Prins Silverline taktırdım. 30 bin km dir kullanıyorum.2 yılı geçti. Taktırdıktan sonra 20 bin km gittim ve filtresini değiştirdim. Diğer markalarda bu 10 bindir.

Ben o zaman 75 tl daha verdim ve lpg dolum ağzını, benzin dolum ağzının yanına yaptırdım. Tamponun altına eğilip bükülmeye gerek yok. İnsan gibi dolum yapıyorum. Diğer türlü tampon altında kapağı güzel taktılar mı, kirlendi mi veya düştü mü gibi sorunlar oluyor. Şiddetle ve istekle tavsiye ederim. Mutlaka dolum ağzını dediğim yere yaptırın. İlave bir aparat oluyor, onu vidalıyorsunuz, dolumdan sonra söküyorsunuz. Bu kadar.

Bunun dışında prins diğer markalardan her zaman bir gömlek üstündür. Performans kaybı yaşamazsınız. Motor arıza ışığı yanmaz. Litre bazında benzin ve lpg tüketiminiz hemen hemen aynı olur.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Ben Prins Silverline taktırdım. 30 bin km dir kullanıyorum.2 yılı geçti. Taktırdıktan sonra 20 bin km gittim ve filtresini değiştirdim. Diğer markalarda bu 10 bindir.

Ben o zaman 75 tl daha verdim ve lpg dolum ağzını, benzin dolum ağzının yanına yaptırdım. Tamponun altına eğilip bükülmeye gerek yok. İnsan gibi dolum yapıyorum. Diğer türlü tampon altında kapağı güzel taktılar mı, kirlendi mi veya düştü mü gibi sorunlar oluyor. Şiddetle ve istekle tavsiye ederim. Mutlaka dolum ağzını dediğim yere yaptırın. İlave bir aparat oluyor, onu vidalıyorsunuz, dolumdan sonra söküyorsunuz. Bu kadar.

Bunun dışında prins diğer markalardan her zaman bir gömlek üstündür. Performans kaybı yaşamazsınız. Motor arıza ışığı yanmaz. Litre bazında benzin ve lpg tüketiminiz hemen hemen aynı olur.

Tamam onu bende yaptırayım iyi oldu öğrendiğim ama benzin doldurulan kapağı açtığımızda çok geniş bi alan yok gibi orda ama tüpçüye söyledimmi bilir galiba

Ben de daha dün taktırdım ama benim ki turbolu model.

Prins'in VSI 2 modeli var. Bu model turbolu araçlar için.

Yani gerek yok standart Prins Silverline yeterli olacaktır.

Teşekkür ederiiiimmm
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Arkadaşlar prins internet sitesinde fiyat listesinde de üç çeşit lpg dönüşüm kiti gördüm silverline,4 silindir vsı-2, 4 silindir turbı vsı-2 olmak üzere bunların ayrıntısını bilen var mı bayi bana direk silverline takarız dedi diğer ikisi hakkında bilgi vermedi acaba onlar nasıl,benim arabama nasıl olur? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim tşkler (2011 focus titanium hb araç)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar prins internet sitesinde fiyat listesinde de üç çeşit lpg dönüşüm kiti gördüm silverline,4 silindir vsı-2, 4 silindir turbı vsı-2 olmak üzere bunların ayrıntısını bilen var mı bayi bana direk silverline takarız dedi diğer ikisi hakkında bilgi vermedi acaba onlar nasıl,benim arabama nasıl olur? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim tşkler (2011 focus titanium hb araç)

Daha önce de söylemiştim benim aracı turbo ol adına rağmen Silverline taktırdı.  Silverline yeterli focusa. Diğerleri turbo araçlar ve yüksek beygir li araçlar için. Kehin enjektör farkı var. Tabi ki daha kaliteli ama fiyatlar 3 binin üstünde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Daha önce de söylemiştim benim aracı turbo ol adına rağmen Silverline taktırdı.  Silverline yeterli focusa. Diğerleri turbo araçlar ve yüksek beygir li araçlar için. Kehin enjektör farkı var. Tabi ki daha kaliteli ama fiyatlar 3 binin üstünde

Silverline yeterli olacağına malumatınız üzerine inandım bilen birisinden duymak istemiştim teşekkür ederim murat bey 3000 gibi fiyatlarda focus için (tsı vs. olmadğından) yüksek fiyatlar
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Silverline yeterli olacağına malumatınız üzerine inandım bilen birisinden duymak istemiştim teşekkür ederim murat bey 3000 gibi fiyatlarda focus için (tsı vs. olmadğından) yüksek fiyatlar

Bende onu kullanıyorum. Prins enjektörleri olan. 50 bin km olacak. Şükür memnunum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Bende onu kullanıyorum. Prins enjektörleri olan. 50 bin km olacak. Şükür memnunum.

Çekiş nasıl mehmet bey özellikle rampada olsun klima açıkken yada 4-5 kişi bindiğinde benzin gibi gücü hissettiriyormu yoksa bayılıp vites düşüyormu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çekiş nasıl mehmet bey özellikle rampada olsun klima açıkken yada 4-5 kişi bindiğinde benzin gibi gücü hissettiriyormu yoksa bayılıp vites düşüyormu?

Benim araç 2.0 çok farketmiyorum. Bugünlerde 45 derece sıcaklık. Kalkışta klima hissettirdi. Ancak bugün 1.6 dizel cmaxte de hissettim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bugün 160 km yol yaptım. Klima full açık benzinli halinden hiç fark yoktu. Çekiş ve Ataklık aynı. Ve lpg ye çok kısa sürede hissettirmeden geçiyor.

Ucim3Vt.jpg?1

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

Bugün 160 km yol yaptım. Klima full açık benzinli halinden hiç fark yoktu. Çekiş ve Ataklık aynı. Ve lpg ye çok kısa sürede hissettirmeden geçiyor.

Ucim3Vt.jpg?1

murat bey hayırlı olsun işlemi nerede yaptırdınız bilgi verebilirmisiniz selamlar

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yusuf Koparan

Anıl bey ama aracınıza bakılmadan motor koduna bakılmadan sistem hakkında bilgi tam verilemeyiz

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Kamil Çiçek

2010 focus titanium otomatik araç için hem kullanımda hem ilerde sorun, bakim, yedek parca olarak tavsiye edermisiniz. Düşündüğüm kit silverline olan modeli. Sorun derken beyin enjektör değişimi gibi. Yoksa bi tarz maliyetlerden dolayı brcye mi yönlenmeliyim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akif Özkan

Prinsin filtresini degisimi yapacagim kara kara dusunuyorum.yokmudur bunun alternatifi yan sanayisi

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş
(düzenlendi)

bugün arabama prins silverline lpg kiti taktırdım 2400 lira+100 lira yağlama sistemi=2500 lira (o da peşin fiyatı böyle imiş), tank:simit tank markası step, tankın içindeki şamandıra: landirenzo (ya da tomasetto oluyormuş),yağlama sistemi: jlm valve saver fluid, yahu arkadaş 2500 lira para veriyoruz tank ayrı şamadıra ayrı yağlama ayrı marka tüpçü yok tomasetto şamandıra gelir ona landirenzo markası basılır prins şamadıra yoktur falan filan,tanka gelince prins yada evas tank yetiştiremiyor firma 2018 yılı hedefine kadar ful dolu çalışıyor istesende göndermiyorlar gibi laf kalabalıkları,işin ilginç tarafı 444 lü müşteri hizmetleri de laf kalabalığı yapıyor tel.de bastırdım var mı yok mu prinsin tankı şamandırası benim sorunumu bırakın dedim ayar vermeye çalışmayın soruma cevap verin konuşmalar kayıt altında değil mi dediğimde e var şamandıra da tank da ve akabinde başka şehirdeki prins bayiye soruyorum o da apayrı bir tank markası kullanıyor hakeza şamandıra da öyle, işe bakın  

Bunları söyleyince e sorun olmaz uyumlu güvenli  falan filan, ben sorun olur de mi yo rum!!!!!  ben 2500 lira para verip de neden toplama gibi tüp takılıyor allah için haksızmıyım ne yapılabilir??

Ayrıca ayrıca go bayi anlaşması var prins taktıranlara bayinin bana go card vermesi lazım 16 haneli şifresini sms olarak gönderecem 50 liralık tüp hediyesi var bayi iddia ediyor ki yok öyle birşey go istasyonu çalışanı zaten kendinden bi haber müşteri hizmetlerini aradım tamam şikayetinizi aldık size dönüş yapacaz dediler bakalım    :angry:   :angry:   :bomb:   :vurduvara:   :vurduvara:

tarihinde Nadir Açıkbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tank konusuna cok takilmayin. Prins marka tank kullanilmiyor zaten. Silverline oldugu icin khein enjektor kullanilmadigini daha once soylemistim. Siz aslinda prins degil bir alt markasi silverline taktirdiniz. Prinse gore khein enjektorler belli bir performansin altinda kalan araclar icin gereksiz. Bu nedenle kalitelj ama daha alt motorlarla calisan enjektor takarak kit fiyatlarini ucuzlattilar. Ancak o zamanlar prins 2250, silverline 1750tl'den satilirdi. Simdi silverline prins fiyatina, prins ise 3300tl ile uc noktada. Bununla beraber silverline'i prinsmis gibi lanse etmeleri de bence bir nevi yanlis yonlendirme.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ömer Duran

Ankara da sağlam prins bayiisi varmı Ford focus sedan aracıma tüp taktiracam mundar etmeyecek bir usta lazim

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Ankara da sağlam prins bayiisi varmı Ford focus sedan aracıma tüp taktiracam mundar etmeyecek bir usta lazim

memduh usta da taktırmıştım 10 ay oldu sanırım taktıralı, herhangi bir sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

bugün arabama prins silverline lpg kiti taktırdım 2400 lira+100 lira yağlama sistemi=2500 lira (o da peşin fiyatı böyle imiş), tank:simit tank markası step, tankın içindeki şamandıra: landirenzo (ya da tomasetto oluyormuş),yağlama sistemi: jlm valve saver fluid, yahu arkadaş 2500 lira para veriyoruz tank ayrı şamadıra ayrı yağlama ayrı marka tüpçü yok tomasetto şamandıra gelir ona landirenzo markası basılır prins şamadıra yoktur falan filan,tanka gelince prins yada evas tank yetiştiremiyor firma 2018 yılı hedefine kadar ful dolu çalışıyor istesende göndermiyorlar gibi laf kalabalıkları,işin ilginç tarafı 444 lü müşteri hizmetleri de laf kalabalığı yapıyor tel.de bastırdım var mı yok mu prinsin tankı şamandırası benim sorunumu bırakın dedim ayar vermeye çalışmayın soruma cevap verin konuşmalar kayıt altında değil mi dediğimde e var şamandıra da tank da ve akabinde başka şehirdeki prins bayiye soruyorum o da apayrı bir tank markası kullanıyor hakeza şamandıra da öyle, işe bakın  

Bunları söyleyince e sorun olmaz uyumlu güvenli  falan filan, ben sorun olur de mi yo rum!!!!!  ben 2500 lira para verip de neden toplama gibi tüp takılıyor allah için haksızmıyım ne yapılabilir??

Ayrıca ayrıca go bayi anlaşması var prins taktıranlara bayinin bana go card vermesi lazım 16 haneli şifresini sms olarak gönderecem 50 liralık tüp hediyesi var bayi iddia ediyor ki yok öyle birşey go istasyonu çalışanı zaten kendinden bi haber müşteri hizmetlerini aradım tamam şikayetinizi aldık size dönüş yapacaz dediler bakalım    :angry:   :angry:   :bomb:   :vurduvara:   :vurduvara:

bende ilk taktırdığımda (geçen sene eylül ayıydı sanırım) lpg için go dan 25 tl lik olmak üzere toplam 150 tllik hediye çeki verdiler. her gittiğim go bayine önce kampanyayı anlatıyordum sonra ben şu numaraya msj atcam sen o kodu buraya yazacaksın diyordum pompacı arkadaş anladıktan sonra lpg dolum işlemine geçiyorduk :) go daki lpgnin en güzel yanı bedava olmasıydı başka da bir artısı yoktu. hediye çekler bittikten sonra hiç almadım oradan almamda :) 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Sıkıntınıza kimse cevap vermemiş, Ben de bu haftasonu lpg taktırmayı düşünüyorum ve prins ile brc arasında kaldım...  :unsure2:  :(  :unsure2:  :blush:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...