İçeriğe Yönlendir

Marş Sorunu

Serdar Taşel

Recommended Posts

Taha İlgen

bazen bana da oluyor çok nadiren de olsa çalışmıyor ama 2.denemede hep aldı şu ana kadar,10-12 falan fazla olmuş bencede.

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar

Eğer araç mazotu geri kaçırmıyorsa yazılım güncellemesiyle halloluyor.Ama sizin anlattıklarınızdan anladığım araç hem mazotu geri kaçırıyor hemde yazılımınız eski.Sadece yazılım olsa 2 veya 3üncü seferde alması lazım.10-12 olduğuna göre mazotuda geri kaçırıyor.Mazotu geri kaçırmasının genelde iki sebebi oluyor ya enjektör geri dönüş o-ringlerindan hava alıyor veya mazot filtresini tahliye tapası gevşiyor.İkiside yoksa yakıt siztemi başka bir yerden hava alıyor.

Yorum bağlantısı
Sıtkı Öztekin

geçen hafta aynı problemi kendi aracımda yaşadım.geçici olarak başka akü test ettim şuan durum normal.ama benzinli araçlarda hava alırsa marş kesme yapar.

Yorum bağlantısı
Bayram Işık

3-4 gündür arabam sabahları ikinci seferde çalışıyor.marş kesme olayı olmadı tabi 3-4 gündür bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Birde hava filtresini kutusuyla çıkarın altta iki adet mazot hortumu var, bunların sağ ve sol taraflarına bakın, özellikle filtre tarafında hortum koruyucusu aşınarak boruyu zedeliyor ve mazot kaçırıyor, ben motoru temizlerken farkettim, çift taraflı bant gibi bişey yada yumuşak lastik falan sararak sağlam hale getirin arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Kul

Arkadaşın Fiestasında da aynı sorun vardı. Yazın bile bir seferde çalışmıyordu. Servis çözüm bulamadı. İstediği fiyatada satamayınca bacanağının renosuyla geçici olarak değiş tokuş yaptı. Kendisi Bitlis te, bacanağı Mersin'de. Araba Mersin'de iki yıldır sorunsuz çalışıyor. Sorun rakımdan mı kaynaklanıyor? bilemiyorum. Malum yükseklerde oksijen az.

Yorum bağlantısı
Bayram Işık

arabayı 15 eylül 2008 de aldım aldığımdan bu güne kadar 2 sabah tek marşda aldı. onun haricinde hep 2,3,4 ve daha fazla seferde çalıştı....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özkan Yenigün

Arkadaşım senin sorunun mazotun geri kaçması başka birşey değil....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Erdem
Arkadaşım senin sorunun mazotun geri kaçması başka birşey değil....

katılıyorum aynı sorun bendede vardı mazot geri kacıyor arac beklediği zaman ve ilk marşlarda mazot hemen gelemediginden calışmıyor bunu tastiklemek icin önerim arac yine ilk marsta calışmazsa kaputu acın ve hava filtresinin yanındaki mazotun geri kactıgı durumlarda pompalayıp mazotun gelmesine yarayan el pompası var onu iyice pompalayın ve 2. marşta calısırsa kesin hava alıp mazot geri kacıyor demktir. bu durumda biyerde bi catlak veya delik var demektir bu küçücuk bisey bile olsa oradan hava alır ve mazot geri kacar. benim aracımda o el pompası dedigim şeye giren plastik boruda ufacık bi delik vardı degiştirince çözüldü.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
katılıyorum aynı sorun bendede vardı mazot geri kacıyor arac beklediği zaman ve ilk marşlarda mazot hemen gelemediginden calışmıyor bunu tastiklemek icin önerim arac yine ilk marsta calışmazsa kaputu acın ve hava filtresinin yanındaki mazotun geri kactıgı durumlarda pompalayıp mazotun gelmesine yarayan el pompası var onu iyice pompalayın ve 2. marşta calısırsa kesin hava alıp mazot geri kacıyor demktir. bu durumda biyerde bi catlak veya delik var demektir bu küçücuk bisey bile olsa oradan hava alır ve mazot geri kacar. benim aracımda o el pompası dedigim şeye giren plastik boruda ufacık bi delik vardı degiştirince çözüldü.

Piyasada ona vak vak veya el pompası el körüğü derler.Bu tip arızalar fıestalarda çok görünür dediği gibi yapın pomplayın çalışırsa arıza vakvaktan kaynaklı.

Yorum bağlantısı
Cemal Arslan

pompa bozuk...mazot geri kaçıyor...büyük ihtimalle...

kızdırma bujilerine baktırmakda fayda var...yaz günü akü genelde rahat basar...aküde sorun varsa..kışın daha gelirgin olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Burak Candan

Arkadaşlar merhabalar yeni bir ford kullanicisi olarak araniza katildim tabi sorunlarla birlikte. Aracim 2006 dizel fiesta sorunum ise sabahları ve ya 1-2 gün kapalı kaldıktan sonra aracimin çalışmamasi. Veya en iyi 4. 5. Marslarda çalışmasi. Gecen marş basmaktan akü nakavt oldu ve takviye ile calistirdim. Araç isinmisken sorun yok hemen alıyor. Sizce sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Arkadaşlar merhabalar yeni bir ford kullanicisi olarak araniza katildim tabi sorunlarla birlikte. Aracim 2006 dizel fiesta sorunum ise sabahları ve ya 1-2 gün kapalı kaldıktan sonra aracimin çalışmamasi. Veya en iyi 4. 5. Marslarda çalışmasi. Gecen marş basmaktan akü nakavt oldu ve takviye ile calistirdim. Araç isinmisken sorun yok hemen alıyor. Sizce sorun ne olabilir?

Yakıt sisteminiz hava yapıyor. Muhtemelen orjinal olmayan mazot filtresi kullanımı ya da sistemde kaçak durumu.

Yorum bağlantısı
Burak Candan

Bugün Bosch Car Service'e götürdüm ısıtma bujilerimden ikisi patlamış. Silindiri açmak zorunda kaldılar toplam masraf 820 lira.. :'(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bugün Bosch Car Service'e götürdüm ısıtma bujilerimden ikisi patlamış. Silindiri açmak zorunda kaldılar toplam masraf 820 lira.. :'(

Sökemedikleri için mi kapak açıldı ?  Yoksa bujiler kırıldı mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Silindir ile kızdırma arasında bir bağlantı kuramadım ben de. Kızdırmayı sökmek için silindiri neden açtılar ki?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Silindir ile kızdırma arasında bir bağlantı kuramadım ben de. Kızdırmayı sökmek için silindiri neden açtılar ki?

Kızdırma bujilerinden sonuncu buji genelde kırılıyor, içeride kalan parçayı alabilmek için silindir kapağını söküyorlar.. Anlatımda eksik olan kapak, silindir sökülmemiştir.. ;)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kızdırma bujilerinden sonuncu buji genelde kırılıyor, içeride kalan parçayı alabilmek için silindir kapağını söküyorlar.. Anlatımda eksik olan kapak, silindir sökülmemiştir.. ;)

Bir iki arkadaşımın başına geldi. ;)

Yorum bağlantısı
Burak Candan

Evet arkadaslar eksik yazmışım silindir kapağı sokuldu. Evet iki bujiyi sokmek için çok ugrastilar ancak içerde kırılmış. Serkanin dediği gibi sokulmedi yani. Bu arada Alman arabalarinin neden kaliteli olduğunu da dün itibariyle öğrenmiş oldum adamlar bir buji yapmışlar çık üstünde tepin hayatta kiramazsin. Ama ford Renault ve japon arabalarinin bujileri çok dandikmis öğrenmiş oldum

Yorum bağlantısı
Burak Candan

Kizdirma bujilerini degistirdim araci park ettim 2 gündür yatiyordu. Bugün akşam bi calistirayim dedim 5-6 kez marş bastım bir türlü almadı acaba yakıt pompasinda mi sıkıntı var?

Yorum bağlantısı
Burak Candan

Değerli arkadaşlar bu fiesta canımı sıkmaya başladı sabahları ve aksamlari yani hava soguyunca çalışmıyor ama öğlen olduğunda eğer güneş açmışsa yani hava biraz sicaksa ilk marşta çalışıyor sıkıntı ne olabilir fikirlerinizi paylaşırmisiniz..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Candan

2006 Fiesta TDCI sabahları çalışmama inadı devam ediyor. Isıtma bujilerini aküyü tüm filtreleri değiştirdim ancak inadı inad çalışmıyor. Bende çok para harcadım için artık hırs yaptim sorunu bulacam diye. Ayni sorunu yaşayan birine mazot geri dönüş hortumu ddeğiştirmsi tavsiye edilmiş ve sorunun çözüldügu ifade ediliyor. Tecrübeli arkadaşlara sorum şu internetten orjinal geri dönüş hortumu sipariş etsem kendim takabilir miyim? Evetse fotoğraflı anlatim iyi olacaktir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...