İçeriğe Yönlendir

Marş Sorunu

Serdar Taşel

Recommended Posts

Sani Gerşon

Enjöktör hariç ney olabilir

Başka bir şey aklıma gelmiyor. En iyi ihtamalle yakıt pompası olabilir.

Bir de fiestalar o dönem enjektör oring'lerinden hava alıyordu. Belki bu sorun oluşmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Muray Altay

Üstadım peki ben bu sorun için bosch car servisie götürsem sorun halledebilirler mi acaba ? Bulunduğum yerdeki fors ustasndan pek memnun değilim de

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

delphi enjektörcü de enjektöre bakıalcak. vakvak tam dolu oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Muray Altay

delphi enjektörcü de enjektöre bakıalcak. vakvak tam dolu oluyor mu?

Vak vak normalde tam dolu gibi gözküyordu elimle sıktığımda fakat, mazot filtresini değiştirdiğimizde vakvakın işini yapmadığını gördük. O an için ustanın elinde vak vak yoktu havasını aldı ger kaçırmaz dedi. Ayrıca da kızdirma tesisatında da bir çalıştığı bir çalışmadıgi göründü. Iki gündür sorun yok ama havalar -4 oldugu icinmi calisiyor anlamadım

Yorum bağlantısı
Caner AKYOL

arabam çalıştırırken biraz zorlama oluyor gibi marşla mı alakalı yoksa aküden mi bilemedim. bana aküden tam güç alamıyor gibi

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sinan Özvarlık

arabam çalıştırırken biraz zorlama oluyor gibi marşla mı alakalı yoksa aküden mi bilemedim. bana aküden tam güç alamıyor gibi

Bunun birçok nedeni olabilir.Aküden şüpheleniyorsanız ölçtürmenizi tavsiye ederim.sizi yolda bırakabilir.

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran
(düzenlendi)

Bu konuyu canlandırmak istiyorum. Aracım arada sırada marşı kendi kendine engelliyor sadece yarım saniye basıp kesiyor 3-4 kez üst üste devam ediyor denemelerden sonra normal şekilde hiç zorlanmadan çalışıyor. Ford yetkili servisine gittim internette aynı sorunla karşılaşıp yazılım güncellemesi ile halledenler var dedim. O şekilde olmaz deyip arıza tespit cihazına bağlayacaklarını söylediler. Aracı bıraktım 3-4 saat kaldı serviste bir arıza bulamadılar. Bu sorunu net çözebilen var mı acaba?

Normal zamanlarda aracımda çalışmasında falan herhangi bir problem yok her şey normal bir tek bunu çözemiyorum.

tarihinde Ömer Taşkıran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğuz Aktepe

Merhabalar aynı sorun 2005 fiestamda da olmuştu genelde çok soğuk havalarda(malum Bolu havası baya soğuk oluyor) ve aracı normal havalarda ön tarafı yukarıda olacak şekilde rampada bırakınca oluyordu. Birkaç ustaya götürdüm anlattım durumu bir tanesi kaportayı açmadan akşam bırak biz sabah bakarız dedi, diğeri bilgisayara bağladı bir hata yok mazot filtresinden olabilir akşam bırak sabah ben bakarım dedi, en son ford servisine gitmeye karar verdiğimde bir arkadaşım tanıdığı bir ustaya yönlendirdi. (eski ford servisi ustası) İlk başta o da mazot filtresinden kaynaklanıyordur dedi hava filtresini kaldırdığında vakvak denilen mazot hortumunun hava filtresinin zamanla aşındırması sonucu zedelendiğini ve delinmiş olduğunu gördü. Kısacası 2-3 saat gezdikten sonra 300 lira parça + 30 lira işçilik vermiş oldum. Umarım faydalı olmuştur.

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran

Yazilim güncellemesi kesin sonuç verdi bana serviste 60 liraya attirdim bidaha hic olmadi. Servisteki usta bile boşuna atmayalim düzelmez dedi ama sorun ortadan kalktı

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tuna Yılmaz

Selamlar, marş ile ilgili problem görünce yeni konu açmak istemedim, buraya yazayım dedim.

2003 Fiesta 1.4 Ghia aracımı 4 gün önce aldım, gayet temiz, bakımlı bir araç. Ancak dün 3 kere şöyle bir problem yaşadım (farklı zamanlarda, arka arkaya değil)

Marşa basıyorum, marş motorunun sesini duyuyorum, ancak marş motoru, aracın motoruna hareket vermiyor, kendi içinde dönüyor sanki. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda marşı alıyor. Böyle bir problem yaşayan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Selamlar, marş ile ilgili problem görünce yeni konu açmak istemedim, buraya yazayım dedim.

2003 Fiesta 1.4 Ghia aracımı 4 gün önce aldım, gayet temiz, bakımlı bir araç. Ancak dün 3 kere şöyle bir problem yaşadım (farklı zamanlarda, arka arkaya değil)

Marşa basıyorum, marş motorunun sesini duyuyorum, ancak marş motoru, aracın motoruna hareket vermiyor, kendi içinde dönüyor sanki. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda marşı alıyor. Böyle bir problem yaşayan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Elektrikçiye gidiyorsun kardeş, marş dinamosu sökülecek, volanı çeviren dişli kısım tamir edilecek, selenoide bakılacak, bendiks dişlisini ileri itip volanı çevirip motoru çalıştırdıktan sonra dişliyi geriçeken sistem, sende ileri itimediğinden maarş dinamosu boşa dener, arada bir çalışır, bir süre sonra hiç çalışmaz, devam edersen dişliyide bozarsın...

resimde marş dinamosunun üstünde görünen küçük silindirik parça

(umm3277)_yan.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna Yılmaz

Çok teşekkürler cevabınız için Ali Bey. Bugün gittim servise, (Bosch'un kaliteli bir servisi) marj dinamosunu söktü dişli ve kömürleri değiştirdi, 200 liraya halloldu.

Şimdi daha büyük bir sıkıntım var, konusu değil ancak, egzoz muayenesinden geçmedi araç. Katalizörde sıkıntı varmış, Pazartesi sabahtan bırakacağım aracı, akşam alacağım, umarım katalizörün değişmesi gerekmez. Gördüğüm kadarıyla 4 haneli rakamlara kadar çıkıyormuş masrafı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Harun Ergün_2

Herkese Merhaba,

2004 Model Ford Fiesta Dizel Otomatik aracım var son iki hafta da üç kez şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. Kontak çevirdiğimde ekranda N harfini görmem gerekirken hiç bir şey gözükmüyor ve dolayısı ile de aracı çalıştıramıyorum bir iki denemeden sonra 5 10 dk bekleyip tekrar deniyorum bu sefer normale dönüyor ve ekranda N gözüküyor. Böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba ? Sorun ne olabilir sizce ?  Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...