İçeriğe Yönlendir

Mazot Filtresi

Levent Erdoğan

Recommended Posts

Yasin Mehmet Özdemir

Mazot Filtresi değişim periyodu ne kadar süredir.

tşkler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Trigeri 90.000 de değişmek lazım, 240 bin rakamlar çok riskli, zincirliler değişiyor o km de yahu :) Mazot filtresine gelince 30.000 de şişmeye başlamış oluyor, her 30 binde değişmek lazım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Üstten bakıldığında ford ile aynı gibi gözüken peugeotlardaki dizel motorlar için triger değişimine yetkili peugeot servisleri 180.000 km diyor. Duydum, inanmadım, gittim kendi kulağımla duydum..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Trigeri 90.000 de değişmek lazım, 240 bin rakamlar çok riskli, zincirliler değişiyor o km de yahu :) Mazot filtresine gelince 30.000 de şişmeye başlamış oluyor, her 30 binde değişmek lazım.

Ben 25bin km'de bakım yapılırken değiştirdim. Aracımdaki eski filitremi tıkanmıştı yoksa uzun otoban yolculuklarımı iyi geldi bilmiyorum ama bakımdan bu yanadır 5000 km'dir yakıt tüketimi epey düşük seyrediyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

dizel araba kullanmaya başladığımdan bu yana her 10kmde değiştiriyorum,babamın arabada ise 20km de bir değişiyor,şu ana kadar sorun yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

daha once soylediklerimin arkasindayim devirdaim mazot pompasi vs gibi parcalarda problem yasamadiginiz surece 180bkm 10 yildan once dizel bir aracin trigelini degistirmek luzumsuz benim 2002 fiestanin uzerinde orjinal kayisi duruyor 137 binde 2012 den oncede degistirmeyi dusunmuyorum

mazot filtresi 45 ile 60 bkm arasinda degistilmesini psa bizzat kendi araclari icin oneriyor

yag degisimide 15-20bkm arasi

psa 1.4 hdi tdci bakim zamanlari burda

Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Triger 90.000 km de

mazot filtresi ise 30000 km de değişmeli diyor ford servisleri

daha once soylediklerimin arkasindayim devirdaim mazot pompasi vs gibi parcalarda problem yasamadiginiz surece 180bkm 10 yildan once dizel bir aracin trigelini degistirmek luzumsuz benim 2002 fiestanin uzerinde orjinal kayisi duruyor 137 binde 2012 den oncede degistirmeyi dusunmuyorum

mazot filtresi 45 ile 60 bkm arasinda degistilmesini psa bizzat kendi araclari icin oneriyor

ford neden 90.000 km de değişmeli diyor triger için. zaten çok masraflı birşey değil bnece ben iki sene önce fiestanın trigerini değiştirdim 250 tl'ye

koptuğunda açacağı masraf çok fazla diye biliyorum.

tarihinde Ali Sat?lm?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Triger 90.000 km de

mazot filtresi ise 30000 km de değişmeli diyor ford servisleri

ford neden 90.000 km de değişmeli diyor triger için. zaten çok masraflı birşey değil bnece ben iki sene önce fiestanın trigerini değiştirdim 250 tl'ye

koptuğunda açacağı masraf çok fazla diye biliyorum.

sordugunuz kisi ford parcacisi ise ben 50bkm degisir diyeninede rasladim ve benim sordugum ford servisleri 240bkm kadar garanti kapsaminda dediler. ben peugeot sitesinde yayinlanan bir dokumani baylastim cunku bu motorlari peugeot uretiyor ve butun hdi&tdcilerin uzerinde dayco marka triger kayisi var

istanbulun yada turkiyenin yollari kotu kullanim sartlari agir dediginizi duyar gibiyim ama buralar kadar olamaz heralde gecenlerde 650km otoyol tikanmisti bu kadarini kimse gormemistir.

servisin bir diger tavsiyesi ise trigerin sadece kayis olarak degistirimesinden cok takim olarak devirdaim pompasi ile birlikte degistirilmesi var ve 250 tl nin epey bi uzerinde

90 bkm kopacak bi parca degil ben garanti veriyorum :keyifli:

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Türkiye şartlarında böyle bir aracı satmaya kalksan yüzüne bakan olmaz :keyifli: Hava filtresini kaç binde değiştir diyor PSA?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bizim ülkede o kmlere uyarsan risk alırsın, belki dayanır ama ben şahsen 4-5 senede bir 300-400 tl. için hayatta riske girmem, bizde hava kirli toz çok, mazot istediği kadar raporlu olsun dandik, ayrıca 2. sınıf millet sayıldığımızdan gelen araçlardanda emin değilim, bmw bile alman arabasıyla bizdekiler arasında gözle görülmeyecek yerlerde parça kalitesinden çalıyor (borusan aksini der inanman, almanyada tanıdıklarım var) o yüzden siz normal değişim sürelerine uyun, heleki hava filtresini 5000 de değişmeyi unutmayın, mazotta 25-30 binde güç kaybı başlıyor, üstelik bu kadar bakım ve wurth katkı kullanımıyla bile, o yüzden riske girmeyin değişin gitsin, para değil zaten bu işler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben mazot filtresini 50k üzerinde bile değiştirdim..Arabada en ufak fark olmadı...Çıkan filtreyi de kontrol ettim, aman aman bir tıkanıklık fakedemedim..Hatta son değiştirdiğim balkonda duruyordu geçen gün çöpe attım...:D Trigerede buralarda kısa ömür biçildiğinin bende farkındayım ama genel kanı 90k km. diyor..Yoksa o kayışa 250-300k km. bir şey olmayacağından adım gibi eminim.. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İlginç, benim filtre şişti, üstelik servisten almıştım :D gerçi daha önceleri 15000 de değişiyordum, ilk defa 30000 i biraz geçince değiştim, araba daha iyi oldu, belkide maf ı temizlemem falanda etki etmiştir, bir daha değişimde 30 bini geçeyim, bakalım ne olacak, yinede fazla zorlamamak lazım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şişmesi için su lazım, iyi mazot şart...Ben son değişimi soğukta zor çalışma nedeniyle değiştim..Belki şişmiştir diye fark olmayınca aküyü değiştirdim...:D

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bacanağımda citroen berlingo var 90hp lik yetkili servis trigeri 160 000 km diyor benim 407 nin kitapçığı trigeri 180 000 km diyor bu ne biçim iş anlamadım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Şişmesi için su lazım, iyi mazot şart...Ben son değişimi soğukta zor çalışma nedeniyle değiştim..Belki şişmiştir diye fark olmayınca aküyü değiştirdim...:)

Hımm, ben su tespit edemedim, zaten wurth kullanırım su olmaz bu durumda, şişeye koyup günlerce bekleyen mazottada birşey çıkmadı, meraktan deneme yapmıştım, demekki genel bakım etki etti, özelliklede Maf ı temizlememin sonucu fark buradan çıktı anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Türkiye şartlarında böyle bir aracı satmaya kalksan yüzüne bakan olmaz :) Hava filtresini kaç binde değiştir diyor PSA?

niye bakmasin simdiye kadar kac kisi alicagi aracin yag degisim zamanini sormus merak ettim simdi yada bu arabanin trigeri daha degismemis yaramaz bu arac diyen varmi diye

psa hava filtresini 15-20bkm lerde degistirilmesini oneriyor linktede gozukuyor

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
niye bakmasin simdiye kadar kac kisi alicagi aracin yag degisim zamanini sormus merak ettim simdi yada bu arabanin trigeri daha degismemis yaramaz bu arac diyen varmi diye

psa hava filtresini 15-20bkm lerde degistirilmesini oneriyor linktede gozukuyor

Bahsettiğiniz periyod aralıkları Türkiye için çok.Motorun sesinden kaputu açıp baktığında bile belli olur o bakımsızlık.

Yorum bağlantısı
Ali Eren
Bahsettiğiniz periyod aralıkları Türkiye için çok.Motorun sesinden kaputu açıp baktığında bile belli olur o bakımsızlık.

+1000

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

15-20 binde hava filtresini değişmek motoru bizim ülkede öldürmek demek, ha bunun için karadeniz yaylalarında falan yaşamak lazım, hava tertemiz, yada kaz dağlarının tepesinde, orda 100 binde gider hatta hava filtresine gerek yok :) şaka bir yana o km ler bizde olmaz, imkansız, sen o süreleri ya ikiye böl yada 3 te 1 i sürede değiş başın ağrımasın.

Ben 5000 de değişiyorum hava filtremi, bu km yi geçtimi halsizleştiğini hemen anlıyorum, bu konuda acaip hassasımdır, motorun sesinden keyfinin kaçmaya başladığını şıp diye anlarım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Filtre sık değiştirdiğiniz için fark olmuyordur. Biraz değiştirmeyin nasıl fark olucak araç çekişten düşüp yakıtı artıyor. Babanın dci aracı gitmiyor diye şikayet ediyordum. Filtre değişince çekiş çok fazla arttı. Aynı şekilde aracımda filtre hiç değiştirmedim sonra bakım gelince benden öncede değişmemiş olabileceğini düşünüp değiştirdik ve yep yeni bir arabam oldu desem yeridir. Değişim için 25 bin ideal diye düşünüyorum bende.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Cihan Yaşar

15-20 binde hava filtresini değişmek motoru bizim ülkede öldürmek demek, ha bunun için karadeniz yaylalarında falan yaşamak lazım, hava tertemiz, yada kaz dağlarının tepesinde, orda 100 binde gider hatta hava filtresine gerek yok :) şaka bir yana o km ler bizde olmaz, imkansız, sen o süreleri ya ikiye böl yada 3 te 1 i sürede değiş başın ağrımasın.

Ben 5000 de değişiyorum hava filtremi, bu km yi geçtimi halsizleştiğini hemen anlıyorum, bu konuda acaip hassasımdır, motorun sesinden keyfinin kaçmaya başladığını şıp diye anlarım.

bır yakınım wahlen marka fıltre satısı yapıyor nasıl ıyımıdır?fıltre degısımıde tercıh etmelımıyım(/hava fıltresı mazot yag ve polen)

bır yakınım wahlen marka fıltre satısı yapıyor nasıl ıyımıdır?fıltre degısımıde tercıh etmelımıyım(/hava fıltresı mazot yag ve polen)

fıyatta vermedı gel ayarlarız dedı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...