İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Bir kaç hafta önce clio ya lpg taktırdım.Hemde simit depolu.Muayenedende geçti.Şöyle birşey var, stepne arabanın altında yani dışarda ise simit depo takılmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Simit depoda bir sıkıntı yok..

Taktırabilirsiniz..

O sökülen deponun ya TSE'si yoktu.. Ya da eski bir depoydu... Bunlarda ömür var çünkü...

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

ben simit depoyla muayeneden geçtim. ama stepne sabit olmadığı için hafif kusur yazdılar onu. yani sorun olmuyor muayene de.

lpg göstergesin de ise benim focus ta sol tarafta direksiyon konsolunda ilk alta kıvrılmaya takılınca sırıtmıyor. sorunda olmuyor...

Yorum bağlantısı

hayırlı olsun ergin abi şimdiden.simit depo kullanışlı oluyor.eğer istersen bizim begajın resimlerini yükleyeyim fikir verir abi.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız temennisiyle :lol2:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

erteledim galiba biraz daha ..bi de ruhsat çıkarmak için Istanbulun taaaa öte ucuna 1-2 kere gidip gelmem gerekecekmiş yada muameleciden fiyat alayım bakayım

tavsiyeler için herkese teşk

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ben sızdırmazlık+muayene+plaka değiştirme işlemlerinin hepsini harçlar dahil 300 liraya yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arkadaşlar Atiker montajı tamam inşh. Sabah 9 da imes arkası kadosana gittim. Orada üçel atiker bayi'ye 2-3 dk aradıktan sonra buldum. Bi de baktım ki ben geç kalmışım ustalar 4-5 arabaya birden montaj yapıyorlardı. Hemen c-maxi de alıp 5 dakikada başladılar. Orada 1 honda jeep'de vardı. Daha sonra da 5600 motor Land Rover jeep daha geldi. Saat 2-3 e kadar devam eden montaj boyunca 10-15e yakın arabaya işlem yaptılar, montajdan bir kaç foto alabildim. Sizlerle paylaşmak isterim. Montaj sonunda subapların yağlanabilmesini, kuru çalışmayıp kurum bağlamasına engel olan bir yağlama aparatı tavsiye etti usta, tabi ben kontripide kalınca memmeh emmimi çaldırdım, ortak kararla onu da takın dedim, taktılar. Benden önce de toyota jeepi servisden göndermişlerdi o yağlama aparatını taksınlar diye, servis tavsiye etmiş jeep LPG li olduğu için servis göndermiş anlayacağınız.

Fiyat ise 400 peşin + 500 KK tek çekim oldu= 900 peşin

(taksitli 990 10 taksit demişlerdi istemedim)

ilk izlenimlerim şöyle

a) İşçilik oldukça temiz ve itinalıydı bana göre

b) İlk deneme ve eve gelirken performansda en küçük bi zaaf hissetmedim, aksine (psikolojik herhalde) daha akıcı bi sürüş hissettim

c) Anlık tüketimi sıfırladığımda yola göre bazen 6 lt, bazen de 7-8 lt gördüm şehir içinde

diğer izlenim ve bitmiş hali fotoları da sonra eklerim inşh

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

simit depo nun yasak olma durumları varmış evet ama bizimki o kategoriye girmiyormuş...bu arada stepneyi sol tarafa halatla kancayla sabitledik dik şekilde, gaz basma yeri altta gözükmüyor, LPG-B göstergesi çok küçülmüş direksiyon altı sola koydurdum ama yolda göremiyorum az daha sola aldıracam yeniden uğradığımda...simit tank ile bagaj halısı arasında yükseklik farkı oluştu, onu kalın strafor köpükle yapmam gerekecek daha sonra, sanırım bi arkadaş forumdan bana malzemenin tam ismini, kalınlığını vs yazar

tarihinde Ergin ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

çağlar aloooooo......buralardamısın?

bagaj resmi gönderebilirsen bi fikir edinirim..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

grnt065.jpg

grnt066.jpg

straforu iki parça yaparsan gerektiği zaman cıkarıp geri takmak kolay oluyor abi.kalın bi lastikle yedek lastiği yan taraftaki kapaklı yerin içine sabitledim.strafordaki delik kısımda lastiğin tam oturacagı şekilde kestim.fazla kesersen lastik ileri geri hareket eder abi ona dikkat etmende fayda var.hayırlı olsun

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağlayıcı zımbırtıyı merak ettim, içine ne yağı konuyor? Yanacak olan yağın sebebiyet vereceği kurum ne olacak? Supablar için yanma odasına giren bu yağ için katalitik konvertör ne düşünüyor acaba? Tıkanma yapacaktır? Ayırca egzos gazının geçeceği egr valfi ne olacak?

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

hayırlı olsun. o aleti bende merak ettim. acaba kurum oluşumunu nasıl engelliyor?

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

İyi bir şeyse bizde taktıralım iyi bir şey değilse sizde söktürün,İyilikten anladığım teknik yönden,kulaktan dolmalar değil.

Lpg'nizde hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

straforu iki parça yaparsan gerektiği zaman cıkarıp geri takmak kolay oluyor abi.kalın bi lastikle yedek lastiği yan taraftaki kapaklı yerin içine sabitledim.strafordaki delik kısımda lastiğin tam oturacagı şekilde kestim.fazla kesersen lastik ileri geri hareket eder abi ona dikkat etmende fayda var.hayırlı olsun

Çağlarcım bu strafor gördüğüm kadarıyla 3 kat dimi, diğer parçada 3 kat olduğundan toplam bu kalınlıkta 6 adet almam gerekecek, doğru mu?

Ben lastiği o boşluğa sabitledikten sonra koltuğun arkada görünen kancalarına da lastiklerle bağlamak istiyorum. Lastiği de bir kılıfa geçirmeyi düşünüyorum, malum bebek malzemleri koyuyoruz bagaja, temiz olsa iyi olur...SAGOLASIN yardımın için...eyvallah

Güle güle kullanın...

sagolasın mehmet abi, LGP ye geçerken en çok senden fikir aldım..tekrar eyvallah :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Yağlayıcı zımbırtıyı merak ettim, içine ne yağı konuyor? Yanacak olan yağın sebebiyet vereceği kurum ne olacak? Supablar için yanma odasına giren bu yağ için katalitik konvertör ne düşünüyor acaba? Tıkanma yapacaktır? Ayırca egzos gazının geçeceği egr valfi ne olacak?

Çağlar abi, bu gün o aparatın resmini çekip koyarım buraya...içine koyulan yağ hakkında ben de ustayla tartıştım...mazot koyuyoruz dedi ve 3 saniyede 1 damla veriyormuş bu yağlayıcı sisteme...mazot zarar vermez mi benzinli arabaya dedim, anlattı bana ...

taktı..çalışdığını damlaların yavaş yavaş ilerlediğini gördüm, sonuç olarak binlerce araçta kullanılıyor ve orada bulunan ustaların teknik bilgileri en azından beni tatmin edecek düzeydeydi ki anlatılanlar aklıma yattı, mehmt abiye de telefonla danıştım, takdırdım...ama zararlı olduğunu öğrenirsem hemen iptal ettiririm..

İyi bir şeyse bizde taktıralım iyi bir şey değilse sizde söktürün,İyilikten anladığım teknik yönden,kulaktan dolmalar değil.

Lpg'nizde hayırlı olsun.

eyvallah şükrü abi..

Yorum bağlantısı

elimdeki straforlar inceydi o yuzden 3 kat yaptım abi.eger bulabilirsen kalın olanı daha iyi olur.yani toplamda iki parça kullan bulabilirsen.koltugun arkasındaki kancalara gerek yok abi.lastiği koydugum yerin arkasındaki kapaklı gözün içinde tutturabileceğin yer var oraya tuttursan yeterli olur abi.straforun içine oturduğu için ileri geri oynamıyor.kapaklı gözün oradan kalın lastikle gerdirdiğim için yana devrilmiyor.bide straforları koltukların dibine kadar uzatmadım biraz boşluk bıraktım reflektörleri oraya koydum ortalıkta yer kaplamıyor.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
elimdeki straforlar inceydi o yuzden 3 kat yaptım abi.eger bulabilirsen kalın olanı daha iyi olur.yani toplamda iki parça kullan bulabilirsen.koltugun arkasındaki kancalara gerek yok abi.lastiği koydugum yerin arkasındaki kapaklı gözün içinde tutturabileceğin yer var oraya tuttursan yeterli olur abi.straforun içine oturduğu için ileri geri oynamıyor.kapaklı gözün oradan kalın lastikle gerdirdiğim için yana devrilmiyor.bide straforları koltukların dibine kadar uzatmadım biraz boşluk bıraktım reflektörleri oraya koydum ortalıkta yer kaplamıyor.

çok iyi tasarlamışın bence...her şeyin yeri hazır olmuş... minimum tıkırtı, ses vs...

gerçekten sağlam olmuşa benziyor...muayenede stepnenin stabil durmasını önemsiyorlar biliyorsun

hayırlı olsun güle güle kullanın.

çağataycım sagolasın...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

straforların enini iyi ayarlarsan bi sorun olmaz abi.yoksa ileri oynayıp gıcırtı yapabilir.lastik tamamen sabit hiç bi şekilde oynamıyor yerinden.gerdirmek içinde şamyel lastiği kestim iki ucunada kanca taktım. bi ucunu kapaklı gözün kapağının tutma yerinin altındaki delikten geçirdim diğer ucunuda jantın deliklerinden birine tutturdum abi.arabanın kendi bagaj halısını çıkardım ben eni büyük geliyor lastik yanda oldugu için.yerine halı kestirdim.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

strafordaki stepne boşluğundan sonra kendi bagaj halısının artık uymayacağını unuttum ben...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

bagajda kancalı lastikle sardığım stepnenin yanına cırt cırt'lı ıvır zıvır çantasını ve üstüne gene cırt cırtlı trafik seti tutturdum, stepne baya sıkıştı yerine, şimdilik strafor dursun dedim bakalım, sabit duracak mı?

mikser miydi ismi yoksa karıştırdım mı?

Beyni zor bi yere taktı, "hem su almasın"dedi, zaten soketi var o hemen erişebilecek kadar kolay yerde...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağlayıcı sistem olarak mazot kullanması, yağdan iyidir. Aslında bu ilave şunu gösteriyor ki: Lpg ve subaplar pek iyi anlaşamıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...