İçeriğe Yönlendir

Halojen Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11) Tavsiyeleri

Yücel Yıldız

Recommended Posts

Selçuk Keleş
Demekki patlama zamanı gelmiş :D Benimkiler 6. ayda patlamıştı da.

Aldığın NB'ler resimdeki ambalajlardan mıydı ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ömer Yüce

Eğer 3 ay ömrünün olduğunu bile bile o parayı vermek istiyorsanız alın derim. Çünkü sitede baya karşılaşanı duydum da... Ayrıca sizin araca uyar.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

osram nightbreaker alın ;)

Olmadı Ömer'in xenon ve farlarını alın

:clapping: :clapping: :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ü. Murat Sevdirener

Arkadaşlar,

3 gün içinde, İstanbul' dan Düzce-Ankara-Konya-Afyon-Uşak-İzmir ve istanbul rotasında seyahat ettim.

Aracımdaki far ampullerim ; kısa farlar Philips Power2Night ve uzun farlar Osram Night Breaker.

Daha önceki yazılarımda da, Osram yine patlayınca, daha pahalı olmasına rağmen, Philips' e döndüm demiştim.

Kar, sis, yağmur, çamur gibi ve -10 derece ile +10 derece arası gece şartlarında yolculuk yaptım, Philips' in performansı görülmeye değerdi.

İlgilenen arkadaşlarıma duyururum.

Herkese iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

selam 2009 focusuma aracımı aldığım 2008-10 ayda hem kısalara hemde sislere xenon taktırdım 2 yıl garantili hemde çin malı falan değil kısalar + sisler hem görünüm açısından hemde aydınlatma açışından çok güzel oldu tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Karşıdan gelenlerin o görünümden memnun olduğunu sanmam :D , sis varken, xenonlu sis farı yolu gösteriyor mu?

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Karşıdan gelenlerin o görünümden memnun olduğunu sanmam :D , sis varken, xenonlu sis farı yolu gösteriyor mu?

Evet Çağlar Abi gösteriyor ama kısalar yanarken sisleri yaktığımda %10-15 oranında aydınlatması artıyo dediğiniz gibi genelde 2 sini aynı anda pek kullanmıyorum rahatsız etmemek fakat kulla

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Sis farına xenon'u hiç anlamış değilim.

Hem Siste, yağmurda, karda işe yaramıyor hemde kötü hava koşulları haricinde açıldığı taktirde 50küsür TL cezası var.

Bende kısalarda 6000K (8000K biliyodum ama 6bin miş) xenon vardı mercek yokken. iyi olduğunu düşünüyordum, Taaki annem arabayla beni garaja almaya geldiğinde farkettim gerçekten acayip gözü alıyormuş. şöför koltuğunda otururken sıkıntı yok ama karşıdan gelene gerçekten eziyet. çıkardım sattım :D 1 ay halojen farla gezdim, sonra; mercek+xenon yaptım. Tavsiye ederim, Takın xenon gerçekten neymiş, ne işe yarıyormuş görün derim :)

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Övgü Gürşen

asla osram önermiyorum. bir dönem zorunlu osram kullanmıştım ve philips bulamadığımdan patladıkça da yine osram taktım. inanın 4-5 tane ampul değişmişimdir. bir gün philips geldiğini öğrendim. hemen gittim aldım. osramın tanesini o zamanlar 15-17 liraya alıyordum. philips iki adet takım olarak satılıyordu ve fiyatı pazarlıkla 75'e almıştım çok iyi hatırlıyorum.

2007 kasımdı aldığımda ve tık demedi bugüne kadar. bu arada ben araba kullandığım sürece gece-gündüz, yaz-kış farlarımı açarım. ankara-istanbul-antalya hiç patlamadılar nazar değmesin.

yani belki iki katı para gidiyor ortalama ama kesinlikle hakkını veriyor. buz beyazı benimkiler.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Akarslan

geçen gün sağ farın ampulu patladı. patladımı yoksa başka bir sebepten dolayımı yanmıyor bilemiyorum. bahane ile osram mı taktırsam yoksa normal ampulmu taktırsam karar veremedim. bir de bunun için servise gitmeye gerek varmı. yoksa ampul alıp bir elektrikçiye mi gideyim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

osram iyi güzelde ömrü kısa :bravo: bize 1 yıl anca dayandı orjinal ampullerini geri taktım ki onlar araba alındığından beri aynı ampul :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Yararlı olacağını düşünüyorum.

img00275copy.jpg

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
osram iyi güzelde ömrü kısa :bravo: bize 1 yıl anca dayandı orjinal ampullerini geri taktım ki onlar araba alındığından beri aynı ampul :D

1,5 sene oldu arabayı alalı ama ampul patladı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Resimde iki ampül arasında yeşil ve kırmızı alan büyüklük farklarına bakıldığında Philips'in çok daha başarılı olduğu anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
Resimde iki ampül arasında yeşil ve kırmızı alan büyüklük farklarına bakıldığında Philips'in çok daha başarılı olduğu anlaşılıyor.

philipsin hangisini alalım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bir ara xenon beyazı diye navra aldım o 8 ay gitti. sonra night breaker aldım 1 sene kadar gitti. orjinalleri halen sağlam ama night breaker ın performanını sevdim iyi aydınlatıyor standart ampullere göre

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

sıcağı sıcağına servisi aradım philipsi 80 tlye(çiftini) takarız dedi.

iyimi sizce?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
philipsin hangisini alalım.

Bende araştırıyorum. Yerli yabancı farklı sitelerden araştırmalar yaptım. Marka olarak philips önde. Model olarak power2night GT150 ve extreme power ilk sırada.

Fiyat araştırmalarınıda yaptım. İnternet fiyatları 50-60 TL arası değişiyor. Extreme power ve GT150 arasında çok büyük fark yok. İkisinden biri alınabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
Bende araştırıyorum. Yerli yabancı farklı sitelerden araştırmalar yaptım. Marka olarak philips önde. Model olarak power2night GT150 ve extreme power ilk sırada.

Fiyat araştırmalarınıda yaptım. İnternet fiyatları 50-60 TL arası değişiyor. Extreme power ve GT150 arasında çok büyük fark yok. İkisinden biri alınabilir.

servis philps takıyoruz dedi ama hangi model olduğunu sormadım. dediğin modellerden birisini taktırayayım ozaman .

bilgilendirdiğin için teşekkürler.

fiyatta ta fazla fark yok. dışardan alsam birde elektrikçiye 20 lira vereceğim aynı fiyata gelecek.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Evet o modellerden birisi ise taktırılabilir. 20 lira civarı işcilik koymuşlar. Kendim takarım diyorsan piyasadan alıp 20 lira kurtarabilirsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
Evet o modellerden birisi ise taktırılabilir. 20 lira civarı işcilik koymuşlar. Kendim takarım diyorsan piyasadan alıp 20 lira kurtarabilirsin.

kendim beceremem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

şimdi farkettim bu konuyu ben açmışım. ama ben böyle bir konu açtığımı hatırlamıyorum. :D

üyeler silinince konu benim üzerime kaldı herhalde. :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Bi de Osram denesene Cavit abi?

Osram için fikrim aynı. Ömrü çok kısa. 2-3 ayda bir ampül yiyordum.

Elim sürçmüş.. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...