İçeriğe Yönlendir

Halojen Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11) Tavsiyeleri

Yücel Yıldız

Recommended Posts

Malik Dağlı

fordun kataologda geçen h1 h7 ifadeleri ne anlama geliyor?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ampul tipi

h1

MOD_otm011111_243.jpg

h4

otm011113.jpeg

h7

Nightguideh7_1.jpg

mehmet abi senin araba h4 ampul yazınca da çıkıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şimdi farkettim bu konuyu ben açmışım. ama ben böyle bir konu açtığımı hatırlamıyorum. :D

Bölmüşüzdür...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Ender

Bosch, Xenon Silver adlı beyaz ve halojen yeni ampuller üretmiş ancak herhangi bir yerde rastlamadım.

Alıp deneyen var mı?

Osram Night Breaker'ı eski aracımda ben de denedim, ancak herkeste olduğu gibi çabuk patlattı.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Ahmet İhsan Akşen

kısa H7, uzunlar H1. bayaz değil ama aydınlatma güzel osram NB+ da.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çıplak

kısa H7, uzunlar H1. bayaz değil ama aydınlatma güzel osram NB+ da.

Kesinlikle katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

nb'nin, sellektör etkisi biraz yetersizdi clio'da ve 06' megane'de, zamanında kullanırken. ben olsam uzunlarda orijinal ampulü kullanmaya devam ederdim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

banada daha hızlı çakıyor gibi geldi. bi ara test videosu çekeyim :)

Yorum bağlantısı

Bende bir türlü çözemedim şu aydınlatma işini. Yorumlara bakıyorum tam beyaz olmadığını söyleyen kişi sayısı çoğunlukta.. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Şimdi h7 ve h1 night breaker cift ampul alacağim.Bunlar beyaz değil mi ?

Değil.. Bildiğiniz sarı.. Beyaz diye satılan dışı mavi boyalı ampüllerde aydınlatma performansını düşürür.. Ya sarı kullanıp osram nb takacaksınız ya da iyi bir aydınlatma ve beyaz ışık için bi-xenon uygulaması yapacaksınız..

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Osram NB+ ampüller normal NB ampüllere göre 35 metre daha uzak mesafe, % 5 daha beyaz ampüllerdir ve rengi tam beyaz olmamakla beraber kırık sarı denilen cinstendir ama aradaki farkı çok net fark edersiniz . Önceki mercekli xenonsuz farlarımda kullanmıştım tavsiye ederim şahsen....

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Philips H7 CRYSTAL VISION alabilirsiniz o zaman ama osram NB kadar aydınlatırmı bilmiyorum ama fiyat 2 katı :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

(Bi-xenon işine girmeden);

Farların beyaz görünmesini istiyorsan, alacağın ampul Osram 4300k cool blue mega veya 5000k cool blue hyper dir. Unutmaman gerekir ki, "k" değeri yükseldikçe daha beyaz görüntü verir ancak aydınlatma performansı aynı oranda azalır.

Amacın yolu daha iyi görmek olsaydı, arkadaşların tavsiye ettiği Osram Nb serisinin son üretimi olan Nb Unlimited almalısın derdim. Nb serisi beyaz değildir. Normal ampulün 2 kat parlak halidir. Yolu iyi aydınlatan halojen ampuldür...

Arkadaşın 2013 focusu için takım olarak sipariş verdik. Pazartesi gelirse takıp fotolarını burda paylaşabilirim...

Yorum bağlantısı

Aracın üzerindeki orjinal ampulleri uzun kısa beyaz ampul yapmak istiyorum.Biraz araştırdım çoğu kişi Osram H7 Night Braker öneriyor.Uzun ve kısaya aynı ampulden mi takacagiz yoksa ayrı farklı bişey mi ? Yardımlariniz bekleniyor :)

Konunuz birleştirilmiştir...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

(Bi-xenon işine girmeden);

Farların beyaz görünmesini istiyorsan, alacağın ampul Osram 4300k cool blue mega veya 5000k cool blue hyper dir. Unutmaman gerekir ki, "k" değeri yükseldikçe daha beyaz görüntü verir ancak aydınlatma performansı aynı oranda azalır.

Amacın yolu daha iyi görmek olsaydı, arkadaşların tavsiye ettiği Osram Nb serisinin son üretimi olan Nb Unlimited almalısın derdim. Nb serisi beyaz değildir. Normal ampulün 2 kat parlak halidir. Yolu iyi aydınlatan halojen ampuldür...

Arkadaşın 2013 focusu için takım olarak sipariş verdik. Pazartesi gelirse takıp fotolarını burda paylaşabilirim...

Türkay Bey ampuller geldi mi? Foto paylasabilir misiniz? Ben de yeni aracimin ampullerini değişmeyi düşünüyorum. Bosch plus 90, philips ya da son ihtimal osram alacağım. Aslında İstanbul da olsam mercekleri bi xenon mercekle değiştirmeyi dusunebilirdim belki ama şimdilik halojenle idare edeceğiz sanırım. Siz hangi ampulu onerirsiniz? Birde mevcut mercekler hafif puslu duruyor. Mercek temizliği yapılabilir mi? tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Ampuller geldi. Hem uzun hem kısaları osram unlimitedlerle değiştirdik. Gündüz ve hafif yağmurluydu foto işine giremedim. Arkadaşımın söylediğine göre, aydınlatma performansı çok artmış. Özellikle uzunlarda 100 de 100 fark olduğunu söyledi. Karşıdan bakıldığında da beyaza yakın bir ışıması var...

Ancak, focus3 ün kısalarda " ---/ " şeklinde olması gereken  far çizgisi oldukça dağınık görünüyor. Değişimden önce de aynı şekildeydi. Değişimden sonra da aynı. Dağınık bir kesilme çizgisi var. Ben hiç beğenmedim. Onun yanında, benim Yetinin kesilme çizgisi (h4 olmasına rağmen) mercekli far gibi kalıyor. Çok daha düzgün ve net bir çizgi var Skoda Yetide...

Daha önce bosch veya philips hiç kullanmadım. Dolayısıyla onlar hakkında yorum yapamam. Ben halojen olarak unlimitedi tavsiye edebilirim. Piyasadaki en iyilerden biridir. Tabii, amaç yolu görmekse...

Mercek temizliği konusunda da farı açmadan temizliğin pek mümkün olabileceğini zannetmiyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar var forumda, onlar yorum yapabilirler..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bu fotoda Yetide orj. GM h4 ampuller var.

LP6aQa.jpg

Bu fotoda da Osram NB plus lar var. Aradaki fark çok net olarak anlaşılıyor. Ki, nb unlimited, nb plus tan daha fazlasını vaad ediyor... Bu arada unutmadan yazayım. Fotolarda hiç oynama yoktur...

b805VY.jpg

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Bu fotoda Yetide orj. GM h4 ampuller var.

LP6aQa.jpg

Bu fotoda da Osram NB plus lar var. Aradaki fark çok net olarak anlaşılıyor. Ki, nb unlimited, nb plus tan daha fazlasını vaad ediyor... Bu arada unutmadan yazayım. Fotolarda hiç oynama yoktur...

b805VY.jpg

Teşekkürler Turkay bey. Osramları ne zamandır kullaniyorsunuz? Ömrü ne kadardır?
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Teşekkürler Turkay bey. Osramları ne zamandır kullaniyorsunuz? Ömrü ne kadardır?

bende osram nb+ kullanıyorum 6 ay olmuş sıkıntı yok şimdilik :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Daha önce focusta ilk osram nb ler 3-4 içinde kesilmişti. Şu anda Yetideki nb plusları tam olarak 23 aralık 2012 de takmıştım. Yani yaklaşık 17,5 ay oldu. Şimdilik sorun yok... 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Altan Onuk

arkadaşlar merhaba

Fiesta araç için kısa far arıyorum.Osram nighbreaker tavsiye etmiş birçok insan

siz ne önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Aracınız mercekli ise bi xenon sistemine bir bakın.Değil ise internette farın iç kısmı satılıyor.Hatta istanbuldasınız bu işi yapan Çok iyi insanlar var farın iç kısmını bixenonla değiştirip d1s gen5 kit ile süper ötesi bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz.Onun haricinde ucuz olsun derseniz tabiki osramdan vazgeçmeyin.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Osram night breaker %110 tavsiye ederim eğer mercekli değilse tabiki farlarınız.

Yorum bağlantısı
Hakan Turgut

Philips crystal vision tavsiye ederim. Kısa far olarak kullanıyorum. Beyaz'a yakın bir renk vermektedir. Yol netliği'de yeterince tatminkar.

Osram night breaker'da uzun farlarım'da mevcut ikisi'ni açıp baktığımda osram yanında belirgin bir şekilde sarı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Altan Onuk

Osram night breaker %110 tavsiye ederim eğer mercekli değilse tabiki farlarınız.

hocam 12 liraya da osramın H7 ampulleri var . ne fark var bu modeller arasında

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...