İçeriğe Yönlendir

Sedan mı Hb mi?

Ali Tütün

Recommended Posts

Dimitri Hristofyas

Hb.Orjinali Hb'mişde sanki sedan hb'den türetilmiş gibi geliyor hep bana.Bazıları berbat oluyor o ayrı:) Mesela clio; efsane tasarım:) Peugeot 206 sedan içinse yorum dahi yapmıyorum:)

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

f1 ise kesinlikle hb...

f2'nin sedanı da güzel. 0 araba alacak olsam 2009 focus sedan düşünebilirim mesela şimdi Hb araç kullanmama rağmen...

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen

f1 e de f2 yede hb daha çok yakışıyor bence.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Bence HB olmalı. biraz bagaj problemi oluyor ama bir şekilde sığdırıyorsun. 2 kişi yetişkin 2 bebek kullanıcı olarak söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

Her iki aracın sahibi de oldum ilk aracım sedan dı şu an ki hb . Sedan iç mekanı olsun bagajı olsun çok geniş bir araç fakat yol tutuş olarak şu an ki hb aracım sedandan biraz daha iyi gibi . Ve sürüş sevki olarak hb daha iyi bence :D

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Her iki aracın sahibi de oldum ilk aracım sedan dı şu an ki hb . Sedan iç mekanı olsun bagajı olsun çok geniş bir araç fakat yol tutuş olarak şu an ki hb aracım sedandan biraz daha iyi gibi . Ve sürüş sevki olarak hb daha iyi bence :D

bencede daha önce 2006 focus sedanım vardı şuandada 09 focus hb var hb lerin virajlara girişi ve yol tutuşu bencede daha iyi

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

merhaba bence kesinlikle hb... focusta hb derim baskada bişey demem herkes valiz hesabı yapıyor sanki valiz ticareti yapıyoruz baktın valız sıgmıyor supermarketlerden alışverişten sonra poşeti biraz fazla alacaksın (bedavaya getirmek için poşetleri) zaten senede 2defa lazım olur elbiseleri katlayıp poşetlere yerleştırdıkten sonra bagaja düzeceksin bi tane veya iki tane kumaş valiz onuda koyacaksın indirirken doldur içine 3-4valizlik eşya alır...bagaja valiz değil kutu kola sıgmasın hb aldım,hb alırım selamlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

ikisinin de yeri ayri. Paran varsa ikisinde de almakta fayda var :(

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

F1 sedan ve hb kullanmış biri olarak her ikisininde yeri farklı bence.fakat ben şu anki aracımı aldığımda(hb) daha güzel tepkiler aldım.daha spor ve şık durduğunu söylüyorlar.ama hangi tercih olursa olsun donanım açısından dolu bir aracı tercih etmek daha doğru olur gibi geliyor bana.yani bir sis farı ve çelik jant görünümü çok fazla değiştiriyor.sedanın ghia sı beni her zaman heyacanlandırmıştır.benim bir önceki sedan focusum beyaz ve confort modeli olduğu için araçtan çabuk soğudum.tabi herkesin tercihleri ve ihtiyaçları farklıdır.biz 3 kişilik bir aile olduğumuz için bu araç bana yetiyor, tabi hb aracımın bagajından gelen sesleride unutmamak lazım....

Yorum bağlantısı
Ersin Karakaya

Herkesin zevki farklı!Ben Hbmi alayıım sedan mı derken sedanda karar kıldım. Çünkü daha bi araba tipi var ve gerçekten çok rahat ve oturaklı!

Yorum bağlantısı
Çağrı Harman

Şu ana kadar hiç sedan arabaya binmedim. Focus 1 de de HB çok yakışıyor. 2 hafta önce londradaydım. Focusların % 98 i HB di. adamlar dünyayı yönetiyor abi :p bir bildikleri vardır.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Guest Hakan Bilgin
Şu ana kadar hiç sedan arabaya binmedim. Focus 1 de de HB çok yakışıyor. 2 hafta önce londradaydım. Focusların % 98 i HB di. adamlar dünyayı yönetiyor abi :) bir bildikleri vardır.

Bende alırsam HB düşünüyorum. Mondeo - Fluence ve Latitute mükemmel duruyor sedanlar içinde:)

Geçen gün latitute gördüm araba gemi gibiydi. Öyle büyük bir araç sürmekte ayrı bir zevk olur.

Yorum bağlantısı
Metehan Türk

Evli ve 1 çocuk sahibi bir baba olarak hb yeterde artar bile.Bu devirde en kullanışlı araç hb olandır malum trafik park sorunu vs vs vs...Eğer makam aracı olarak kullanılacaksa o zaman sedan olsun :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 hafta önce londradaydım. Focusların % 98 i HB di. adamlar dünyayı yönetiyor abi :) bir bildikleri vardır.

Onların hep 2. bir sw ları olduğundandır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Makyajsız sedan focus1 de aracın arka aksı,amortisörleri direk gözüküyor.Görüntüyü gerçekten bozuyor.Hb daha güzel duruyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sırf o yüzden arka tamponu makyajlı kasa ile değişmek istiyorum :ninja:.

bu arada ingilizler sedanı beğenmiyor diye focus st170 in sedanı yok :angry: 3k-5k-sw versiyonda 2.0 173 ps gücünde çok hoş donanımı olan st170 var ama sedanda sadece 2.0 130 ps ghia var :(

FordFocusST170_Wagon_6022.jpg

FocusST170m.jpg

99.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
sırf o yüzden arka tamponu makyajlı kasa ile değişmek istiyorum :ninja:.

Makyajlı tampon biraz daha uzun gerçekten.Dediğin gibi daha şık duruyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

5 cm kadar daha uzun. onuda egsozddan anlıyoruz. makyajloda tampon içinde kalıyor

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Spor araba seviyorsanız ve istanbul trafiği gibi bir trafikle boğuşuyorsanız tartışılmaz HB yok aile arabası istiyorum.şöyle büyük bagajı olsun doldurayım gideyim memlekete,piknige çoluk çocuk diyorsanız tabiki sedan

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Sedan kasa her arabaya yakışmıyor bence..

Ama Hb kasa genelde tüm arabalara yakışır.. Bende Hb kasaları çok severim..

+1

Yorum bağlantısı
Osman Kurt

Genç isen HB olabilir, evli ve çocuklu kesinlikle sedan, SW esnaf işi bize uymaz, kullanıcıya gitmez. Sedan focus II bence HB ine göre daha estetik, zevk işi.

Kısaca bence sedan...

Yorum bağlantısı
Semih Saner

Bagaj da ev taşımacaz yaa ) 2 valiz yeter :D

Tabiki spor , çevik , dinamİk ve seriii FOCUS HB ( ve sedanlar kadar da AİLE arabasıdır !!!)

Ama , zevkler ve renkler tartışılmaz...

Yorum bağlantısı
Kamil Can
hangisini tercih edersiniz ve sebepleri nelerdir

bir hb kullanıcısı olarak görüşüm hb mükemmel ama bundan sonra aile babası olarak sedan düşünüyorum.arabaya valiz sığmıyor arkadaslar.tek kötü yönü budur...

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Serdal Soysal

Hangisini tercih edersin diye sorulursa Sedan ı tercih ederim.

Cevap:Sedan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...