İçeriğe Yönlendir

2007 Fiesta'ya paçalık montajı

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Fiesta kullanan tüm arkadaşların bu durumdan şikayetçi olduğunu tahmin ediyorum. Arabayı yıkadıktan sonra ıslak bir yerden gecince tekerlekler kapılara çamur atıyor ve ön kapıların cita altı bölgesi komple kirleniyor.

Önce yuvarlak dübellerden 10 adet aldım. Bana gereken 6 adetti ama ne olur ne olmaz diye fazladan 4 tane daha aldım.

Dübelleri davlumbaza takmadan önce paçalığı uygun yerlerinden kesip bicerek fiesta için orjinalleştirdim. Daha sonra paçalığı yerine oturtarak vidalanacak yerlere iğne sokarak davlumbazdaki delinecek yerleri belirledim. Bu yerleri uygun matkap ile delip dübelleri taktım. Paçalığı yerine oturtup dübellere vidalayarak montajı bitirdim.

pict0459hq9.jpg

pict0460ns7.jpg

pict0461vb6.jpg

pict0467cnp2.jpg

pict0468cbp5.jpg

Buda en önemlisi olan takım çantam ve malzemelerim.

pict0466ll0.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Feci çamur atıyor. Sulardan durup gecmekten, su olan yerlerin kenarlarından geçmekten bıktım. Arabayı ykıyorum, sudan geçtikten sonra cita altı yine leş gibi oluyordu. Su gördüğüm yerlerde yavaşlayınca arkadan haklı olarak sellektör yapıyorlardı.

Çamurdanda öte, lastik küçük taşları atıyor ve tam paçalığın olduğu dış görünen kısıma vuran taşlar boyayı astara kadar deliyor. Ben erkenden yapayım dedim. 100bin km'ye kadar tahminimce boyanın büyük bir kısmı taşlar yüzünden gider.

İLerde ST marşbiyel alırsam sorun ozaman cözülecek ve paçalığı sökerim.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

ayhan banada lazım karedeşim günahı neyse çekerim

kargo margo ayarlarsan sevnirim (dubel vs takım olarak)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bu taşlar bi benim arabalara işlemiyor galiba. Ne kaputta ne başka yerde taşlardan hasar var boyada. Başka herşeyden var ama taş izi yok.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Valla bende yakıştıramadım ST kite ama gerçekten lazım ya... Ama taktırmam :p Takım çantan iyiymiş :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
ST kit+tozluk? :huh:

Bence de olmamış yahu...

Çamur atarsa atsın, araba doğası gereği biraz kili olur zaten...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bagaja bi şişe su koy bide sünger , çamurdan falan geçersen in ilerde sil euhuhuehue :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Dediklerinizde haklısınız, bende katılıyorum . Zaten o yüzden en küçüğünden taktım. Takmak istemezdim ama fiesta kullanıcıları bilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bagaja bi şişe su koy bide sünger , çamurdan falan geçersen in ilerde sil euhuhuehue :)

Değer vermesem umrumda olmaz ama arabada normal ciziği bırakın kılcal cizik bile yok denecek kadar az. Tozlu yere sünger süremem. Arabayı garajda silerken cita altlarındaki çamuru görünce moralim bozuluyordu. O yüzden arabayı sık sıkıyordum.

Cita altındaki çok geniş bir alanın çamurlu olmasındansa o küçüçük yerde paçalığın bulunmasını tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Valla Ayhancım sakınılan göze çöp batarmış ya bu kadar üstüne gitme bence ya olur o kadar kılcal fln

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Okadar üstüne gitmiyorum. Sadece temizleme malzemelerim ve yöntemlerim farklı. Yoksa ikimizinde temizleme uğraşı aynıdır.

Mesea fırça ile yıkamak bana çok daha zor geliyor. Arabamı ayda 1 veya 2 ayda 3 kere yıkıyorum.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Hoş sende haklısn aslında araba metalik çizikler pek hoş durmaz :seytan: benmki beyaz sıkıntı olmuyo pek :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Beyaz rahat renk. Dertsiz. Son zamanlarda zaten beyaz hoşuma gitmeye başladı. Ama bembeyaz olcak. Kapı kolu ve citalar kesinlikle beyaz olcak. Beyazı ozaman seviyorum.

Arabayı almadan aklımda gri vardı. Gri yoksa beyaz alırım diyordum. Denim maviden haberim bile yoktu. Denim maviyi görünce kararım değişti.

Şöyle birşeyde var. Denim mavi bakımsız olduğunda çok kötü, anlamsız duran bir renk. Bakımlı ve cilası yerinde ise ozaman birşeye benziyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun Ayhan, ST kitli olması falan önemli değil mutlaka olmalı bence, burası alaman otobanları gibi dümdüz değil takır tukur yollar mıcır dolu otobandan bozma sati kaplamalı otobanımsı yolları olan bir ülke bu sebeble şart, marşbiye bile olsa onuda tırtıklar bu mıcır, yanlız bundan pek memnun kalmayacaksın benimki bunun iki katı uzunlukta ve dışarı dahada çıkık resmen 2 katı yani, fakat buna rağmen azıcık çamur ve tam arka ve ön kapıların ortasına doğru tek tük mıcır attığı oluyor, en güzeli orjinal paçalık, ayrıca kaldırım yada feribota falan inip binerken paçalık yere değebiliyor eğer esnek olmaz ise saç kısmı ezebilirsin dikkat et, orjinali yumuşacık ve yukarı kısımdan bağlı alt kısmı marşbiyelin orda boşta, biryere takıldığında 90 derece öne arkaya eğilebiliyor bi zarar gelmiyor, aklında bulunsun yüksek yerlere inip çıkarken dikkat et.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Beyaz rahat renk. Dertsiz. Son zamanlarda zaten beyaz hoşuma gitmeye başladı. Ama bembeyaz olcak. Kapı kolu ve citalar kesinlikle beyaz olcak. Beyazı ozaman seviyorum.

Arabayı almadan aklımda gri vardı. Gri yoksa beyaz alırım diyordum. Denim maviden haberim bile yoktu. Denim maviyi görünce kararım değişti.

Şöyle birşeyde var. Denim mavi bakımsız olduğunda çok kötü, anlamsız duran bir renk. Bakımlı ve cilası yerinde ise ozaman birşeye benziyor.

Yeni bi araba alsam gene beyaz alırım bundan eminim yani :) daha sportif gösteriyor arabayı ve bakımı daha kolay oluyo , tozuda göstermiyo dahaa nolsun :seytan:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Herşey iyi hoşta paçalıkları küçük taktık bugün sudan geçtim ve yine su atıyor. :seytan:

Maddi olarak masrafım olmadı ama el emeğim boşa gitti galiba :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Bencede iyi olmuş benim araç mondeo ama aynı dertten bende muzdaripim bende yaptırmayı düşünüyorum açıkçası kışa girmeden ama

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Ben yaptım ama sadece görüntü oldu. ST marşbiyel şart.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Herşey iyi hoşta paçalıkları küçük taktık bugün sudan geçtim ve yine su atıyor. :rolleyes:

Maddi olarak masrafım olmadı ama el emeğim boşa gitti galiba :rolleyes:

Verim alamadıysan el emeğine yazık olmuş hakkaten.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Baksanıza farka. Bu boşluktan tabi su atar. Aracın orta gövde kısmı aşağıya doğru içe bayağı bi kapatılmış. Güvenlik acısından çok iyi. Peugeot'lar gibi oraya buraya dönerken kaldırımlara sörtmüyor. Düz yol ama bozuk yerde lastik geçtikten sonra gerisini düşünmüyoruz. O yönden rahatız ama su atma durumu var.

Okadar takmaya uğraştım. İşe yaramıyor olsada sökesim gelmiyor :rolleyes: .

pict0458hu3.jpg

Böyle geniş birşey anca kurtarır.

pict0459lj5.jpg

ST'de düz paçalık kullanmışlar. Kamyonlarda olan cinsten. Hem önde hem arkada. Rallilerdeki bazı fiestalardada gördüm.

pict0706do7.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Bir zararı yok. Büyük ihtimal sökmem.

Sanırım benim işimi görcek olan bu.

Benimki arabanın çamurluğunun formunda aşağıya iniyor. Resimdeki ise düz aşağıya iniyor.

otm391103m.jpg

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Evet bu uzunlar işini görür bencede.. Ama fazla sırıtabilir görünüş açısından

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...