İçeriğe Yönlendir

2007 Fiesta'ya paçalık montajı

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

E ben ne dedim!!! uzman oldum bu konuda, ya orjinali alıcaksın (ve güzel duruyo ralli misali) yada nette satılan tarzda her araca uyan paçalıklar var onlardan alıp uygun ebatta kesip takıcaksın kenarları dik olucak ve esnek olucak, sen sök bunları orjinal alırsan çok güzel 2 adet metal kıskacı var paçalığın kendi kulakçıkları var onları büküp üstüne takıyorsun ve çamurluğun metal kısmına takılıyor saca değmiyor bile ve çok sağlam, benim arabanın resimlerine bakarsan arka paçalıklarım orjinal, önlerdende alıp takıcam, biraz tuzlu ama olsun ST kiti takmışsın bunuda alırsın artık :rolleyes:

Orjinali resimde ayakkabının durduğu boşluğu tam kapatıyor, yerede baya yakın taş gelmiyor ve çok esnek takılma riski yok yukarı doğru darbe alsa bil (kaldırımdan atladın mesela) esniyor bükülüyor hiçbişey olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Ali Bey bende sizi bekliyordum.

Aracınızın paçalıkların belli olduğu fotolarını buraya koyabilimisiniz..

Ön taraftada paçalık var değilmi? Çamur atmıyor demi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benim arkalar orjinal hiç çamur gelmiyor süper yani, önlerde ise senin resmini koyduğun var

http://www.hepsiburada.com/productDetails....tm391103#tablnk

fakat direk takamıyorsun marşbiyel tarafına gelen kısım varya (biraz uyduruk çizdim) buraları maket bıçağıyla rötuşla tam olur, böylece çamur atmıyor mıcır ise ön ve arka kapının tam ortasına çok az geliyor fakat iyi oluyor, anca baya bir su olan yere girersen atıyorki oda normal zaten, sen fazla hızlı girmezsen 50-60 arası falan nerdeyse hiç gelmiyor, ben yinede söküp orjinalini alıcam esneklik açısından en iyisi bu çünki.

1

2

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Orginalin fiyatı nekadar?

Benim aracıma taktıklarımda ilk defada uymuyordu. Elimde bulunan 99 civic paçalıklarını orginalleştirdim :rolleyes:

Bence arkalara gerek yok. Önlere lazım ama önlerde çamuru engellemek için bayağı büyük takmak gerekiyormuş. Oda sırıtır.

En iyisi marşbiyel galiba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

89 ytl, pahalı ama 2-3 taksit falan yapıp arkaları almıştım, torbasında montaj klavuzlu kıskaçlar falan şak diye takıyorsun gidip alıcam orjinal gibisi yok vallahi, taksit yaparız olur naapalım.

PARÇA NO : 16L560 AA 1144644 KIT- PACALIK ON FiESTA 88,87 YTL

Yorum bağlantısı
Mertcan Körpe

ya fordun parçaları amma pahalı yaf..

88 ytl ye çamurlukmu olurmuş yahu allahın çamurluğu:D

Ayhan bey çamurluklar çok şık durmuş ama işlevsel değilmiş:p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Isık

Ben serviste sordum 150 ytl dediler :D

Bayramda gitmek istiyorum Denizli sanayisinde bildiğiniz bi yer varsa bana arif edebilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ön paçalıkları orjinal olanından buldum ve taktım çok güzel oldu kardeşim bir arkadaşından almış, kamyon gibi gözükmedi gayet hoş belli bile değil şimdi çamuru minumum seviyede atıyor Ayhan beyin koymuş olduğu fotodaki paçalığa çok benziyor, 3 adet klipsi var bunları sabitlemek içinde üstü plastik kaplı çelik tırnaklar var, alet kullanmadan araca zarar vermeden şak diye takıyorsunuz çok güzel oluyor, resimleri uygun bir anda çeker eklerim artık. ST marşbiye olsada takabiliriz sanırım, denk gelen yerine ufak bir müdahele ile olur sanırım, şimdi sıra marşbiyeli bulmaya geldi...

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

Bayramda denizli sanayisinde düz olanda 8 liraya önlere esnek tampona oturanlardan arkaya 10 liraya aldım uzun fakat çamuru kesti şova çıkmıyacağıma göre beim işimi görür köy yerde çamur berbat ediyor arabayı

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benimkiler pek işe yaramadı. en iyisi marşbiyel yaptırmak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Marşbiyelde olsa çamuru atıyor, hem bizim yollar süper olduğundan özellikle uzun yolda tekerin attığı mıcırlar boyayı zedeliyor beyaz noktacıklar oluşuyor bu sebeble paçalık şart hem orjinali süper oldu hiç belli olmuyor desem yeridir, bizim magic blue da koyu olduğundan hoş durdu ralli yada kamyoncu modunda değil araba, ayrıca çamur atma neredeyse yok gibi, tam yapmış adamlar tavsiye ederim Ayhan bey. Bu arada Ramazan bey marşbiyele bakacaktı eğer bulabilirse bende alıcam, Ayhan bey eğer sanada denk gelirse 2 tane marşbiyel banada haber verirsen sevinirim, beraber alırız boyatırız falan...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Denk gelirse haber veririm. Şuan ben imkan bulursam önce jant işini halletmek istiyorum. Araba ne kadar dolu olsada jant olmadıktan sonra herşey anlamsız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Jant olayında işin içinden çıkamadım 15" yapsam lastikte lazım gerçi 43000 de araba lastikler bu kış için yetersiz gibi ama çok pahalıya geliyor, ucuz yollu jant 15" lastik falan derken 1000 tl. yi geçiyor yahu...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, hakketen süper lazım hem çakıl taşı atıp marşbiyelin canına okuma durumuda engellenmiş oluyor, bence kesin olarak şart bizim yollarda.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ayhan Şentürk

Benim paçalıklar pek işe yaramadı. Çıkıntısı pek fazla olmadığından yine çamur atıyor. Orjinal paçalıklar hem çok pahalı hem büyük hemde estetik açıdan pek hoşuma gitmiyor. Paçalık zaten kötü duruyor, bali kötünün iyisi olsun. 10 TL'ye hyundai accent camurluğu buldum. Güzel olacak.

Benim paçalıklarda şu accent paçalığındaki açı yok, aşağıya doğru oturduğu kısım ile neredeyse aynı paralellikte iniyor o yüzden alt taraf yine açılıyor ve alttan yukarı doğru atıyor. Bu accent'inkiler tam olacak.

pict0414.jpg

otm391103.jpg

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
Yakışmış, güle güle kullan. Bence sakın boyatma!

+1903 bencede yakısmıs

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Accent alacağına orjinal al bence ama fiyat farkı fazla, orjinal gayet güzel duruyor ve aynı büyüklükte, ayrıca çamur hızlı gidersen gelmeyede devam ediyor, ancak yavaş 40km civarı hızlarda su sıçraması yok gibi, çakıl atmadan %80 korunmuş oluyorsun, çok faydalı bişey bu paçalık.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Yeni paçalıklar bugün alındı. Orjinal hyundai accent era paçalığı. Fiyatı çoğu yerde ön tane 15 TL fakat biryerde 12TL'ye buldum ve 10 TLye aynı paçalığı bıraktı. Sağ sol olarak toplam 20 TL.

Çamurluğa şekil olarak tam oturuyor. Oturtuğumda herhangi bir boşluk kalmıyor. Takılması biraz işçilik istiyor, işçilik kısmı en zevkli yanı, onu hallederim.

Eski paçalıklar çamurluk ila aynı hizara iniyordu ve hiç etkisi olmamıştı. Yeni paçalıklar üst noktadan aşağıya doğru 15-20 derecelik bir açıyla iniyor ve aşağıya doğru düz inmiş oluyor. Böylece çamuru kesecek.

Resimleride anlaşılır şekilde çekmeye çalıştım.

Bu önceki paçalık.

10052010776.jpg

Buda yensi.

10052010777.jpg

10052010792.jpg

Bu resimde çamurluğun hattı paçalığın oturduğu kısım olarak belli oluyor. İşte eki paçalık çamurluk ile aynı iniyordu ve çıkıntısı yoktu. Bunda ise var ve çamur asla atmaz.

10052010787.jpg

10052010785.jpg

10052010783.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Montaj başarılı bir şekilde tamamlandı. Yarın resimleri eklerim. Eski paçalıklardan çok daha kolay ve daga iyi oturdu.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hasan Dönmez
Montaj başarılı bir şekilde tamamlandı. Yarın resimleri eklerim. Eski paçalıklardan çok daha kolay ve daga iyi oturdu.

Sonuçları çok merak ettim açıkcası,resimi varsa yükleyebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

güzel olmuş Ayhan bey alırken yedek parçacıya accent era paçalık dememiz yeterlimi ön arka farkediyormu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...