İçeriğe Yönlendir

Mondeo mu Focus mu?

Fatih Keskin

Recommended Posts

Fatih Keskin

daha önce 2001 ghia ve 2004 trend focus kullandım hemen ardından 2004 mondeo tdci kullandım ancak araca benzin konulması yüzünden 80,000 km de mondeo'mla vedalaşmak zorunda kaldım evde iki aracımız vardı biri otomatik toyota carina geçen hafta sattık biri hala kullanmakta oldugumuz avensis 2001 1,8 vvti çok memnunuz önümüzdeki 3 sene değiştirmeyi düşünmüyoruz gelelim işin özüne daha önce hiç kullanmadım ama 2006-2007 focus dizel otomatık mı 2003-2004 mondeo dizel otomatık mı forum a göz attım ve kısa araştırmalarımda focusun şanzımanının sorunlu oldugunu okudum siz neyi tavsiye edersınız bana yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Düzeltemezler ki yüksek tork onun yapısına aykırı, CVT ancak micra'da palio'da iyi iş yapıyor.

bi de jazz da

Hmm, üreticilerde bunun farkındadır heralde.. Bile bile böyle piyasaya sürmeleri, ilginç..

Yine en güzeli düz anladığım kadarı ile :)

Peki en sık rastlanan sorun nedir bu CVT'lerde? İkinci elde oldukça fazla var çünkü. Olurda bir tanıdığım/yakınım kafayı takarsa,bilgim olsun..

evet farkındalar , artık getirmiyolar.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
bi de jazz da

Jazz + düz vites + LPG :) akbil bile daha pahalıya gelebilir...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Atiker falan takmış çok gördüm, iyi bir kitle çok daha iyi sonuçlar verebilir...

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler düz kesinlikle istemiyoruz otomatik dizel olacak ben en iyisi bora bakmaya başlayayım kendime klasik otomatik vites yine bi ford alamayacagım desenize

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yeni Jazz da CVT yok. O da otomatikleştirilmiş düz vitese sahip.

yeni jazz daha çıkmadıki sene sonu çıkacak

bi de o jazz bi garip , bazı kaynaklarda 5 ileri klasik otomatik 120 hp olacak diyor

bazıları i-shift 100 hp olacak diyor

bakalım ne olacak

Ya ne biliim. Efsaneler var ya. Honda'ya takamıyorlarmış. Ford'a güzel takıyorlarmış diye. (ford için amma orta yapmışım be)

gayete güzel takılıyor

izmirde bir arkadaş 12 tane civiğe taktırdı hiçbirinde sorun yok (zavoli , civicler önceki kasa 110 hp lik sedanlar)

O motora lpg takılabiliyor mu? Bi de jazz'ın cvt'si de çok az yakıyor.

evet takılır , evet ş.içi bayaa az , ş.dışı focus 1 kadar yakıyor

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler düz kesinlikle istemiyoruz otomatik dizel olacak ben en iyisi bora bakmaya başlayayım kendime klasik otomatik vites yine bi ford alamayacagım desenize

dizel otomatik bora , benzinli otomatik civicten (eski kasa) fazla yakar , hele tüplü otomatik civicten çok çok daha fazla yakar.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
jazz ın cvt si çok iyidi , honda hata yapıyor bence , yaris rezil mesela.

+1 corolla yaris auris yığılma şampiyonu rezil cidden.

Yorum bağlantısı
  • 14 yıl sonra...
Ali Gök
Fatih Keskin yazdı:

önümüzdeki 3 sene değiştirmeyi düşünmüyoruz

hakkat hiç 3 sene bindiğin araba oldumu yahu :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

hakkat hiç 3 sene bindiğin araba oldumu yahu :D 

14 yıl sonraki hort için tişikkirlir sipirmin :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yuh 14 sene mi olmuş .  fatih abi mondeo nasıl bir araba vs diyormuş o zamanlar haha :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...