İçeriğe Yönlendir

Askerliğinizi nerede yaptınız?

Tayfun Yeşil

Recommended Posts

Tayfun Yeşil
(düzenlendi)

Ben acemiliğimi Isparta dağ komando da, usta birliğimi Gökçeada 5. komando alayında yaptım. Benim için çok güzel anılarla doluydu o yıllar, ama geride kaldılar. Ne güzel söz ya: Her şey vatan için, komando.

tarihinde Can Karacaer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin

Acemi birliği 6. J. Komd.A.Klğı Kırkağaç usta birliği 2.J.Komd.Tb.Klığı Kırklareli/Vize ama askerliğimin coğu doğunun çeşitli yerlerinde operasyonda geçti. Her Türk asker doğar ama komando olamaz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

Abi bilirim oraları. 48 p er eğitim alayı şu anda Tokat a bağlı.

Acemi birliği 6. J. Komd.A.Klğı Kırkağaç usta birliği 2.J.Komd.Tb.Klığı Kırklareli/Vize ama askerliğimin coğu doğunun çeşitli yerlerinde operasyonda geçti. Her Türk asker doğar ama komando olamaz :rolleyes:

Aynen öyle ama vatan için dökülen her damla terin hakkını vermek lazım.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

68/3 Sivas 48.p. Çavuş egitim Alayı(pişti :rolleyes: )

İzmir Narlıderede Teknik Eğitim

Erzincan 3. Ordu Karagahı Jenaratör

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
68/3 Sivas 48.p. Çavuş egitim Alayı(pişti :rolleyes: )

İzmir Narlıderede Teknik Eğitim

Erzincan 3. Ordu Karagahı Jenaratör

Maşallah Ruhi abi sende seyyar askermişsin.

Yorum bağlantısı
Mazhar Uzun

Vay devre altım özel bölük telsiz takımında idim daha sonra kadro kaldık alay içi dagıtım muhabere tab.1 .tlsz bl askerlik bitti

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin
Aynen öyle ama vatan için dökülen her damla terin hakkını vermek lazım.

Tabiki, O Kutsal vazifeyi layıkı ile yapa bilmek önemli olan

Yorum bağlantısı
Sina Güran

317. KSD Sıhhiye Çavuş olarak Samsun da yaptım. Bu sene şubatta geldim askerden. Hala hatıraları çok taze, bazen bir olay anlatırken okuldan bile olsa "hoca" demek yerine "komutan" diyorum. :rolleyes:

Gökberk Kışlasıydı, acemiliği de orta yaptım ustalığıda. Ama genel olarak o kışla acemi kışlasıydı. Türkiyenin tek sıhhiyesi samsunda deniyordu ne kadar doğru bilmiyorum.

Sıhhiye ile hiç alakam yok zaten kısa dönem arkadaşlarımında hiçbirinin alakası yoktu. Genede kafamıza taktık kırmızı nefteyi, sıhhiyeci diye geziyorduk.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

66. Zırhlı Tugay Komutanlığı, Baştabya Kışlası, Topkule-Istanbul.

271 KD, Sıhhiye Çavuş.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
317. KSD Sıhhiye Çavuş olarak Samsun da yaptım. Bu sene şubatta geldim askerden. Hala hatıraları çok taze, bazen bir olay anlatırken okuldan bile olsa "hoca" demek yerine "komutan" diyorum. :rolleyes:

Gökberk Kışlasıydı, acemiliği de orta yaptım ustalığıda. Ama genel olarak o kışla acemi kışlasıydı. Türkiyenin tek sıhhiyesi samsunda deniyordu ne kadar doğru bilmiyorum.

Sıhhiye ile hiç alakam yok zaten kısa dönem arkadaşlarımında hiçbirinin alakası yoktu. Genede kafamıza taktık kırmızı nefteyi, sıhhiyeci diye geziyorduk.

Komutan ,hoca karıştırması genelde herkes de olmuştur zaten.

Yorum bağlantısı
Cihan Şimşir

303. kısa dönem :

Acemi birliği : Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı / KÜTAHYA

Usta birliği : Özdere Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı / İZMİR

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

İzmir Deniz Er Eğitim alayı(Poligon-İzmir)

Amfibi Dz.Piyade Tugayı(Eski Foça-İzmir)

301.Dönem, Toplamı 152-153 gün falandı..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Yapmadım daha. En az 1 sene daha da yapma gibi bir planım yok.

Valla bize soran olmadı ne zaman gelirsin diye çağırdılar gittik. Yaş kaç bilmem ama en iyisi zamanında yapmak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin

Bende sağlık memuruyum sıhhiye olmam lazımdı ama komando olduk

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
(düzenlendi)

305.dönem Foça J.Komd. Okulundan Asteğmen olarak Bingöl Yayladere kırsalı...

dsc06933ey9.jpg

w640.png

tarihinde Halil G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaş 28. Üniversite 24'e kadar, iş 27'ye kadar, master da 30'a kadar erteledi. Sonrası Allah kerim.

Paralı.... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
(düzenlendi)
Yaş 28. Üniversite 24'e kadar, iş 27'ye kadar, master da 30'a kadar erteledi. Sonrası Allah kerim.

30 dan sonrada zor olur be.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

295. Kısa Dönem, Çorlu

5. Kolordu İstihkam Savaş Taburu

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Acemi birliği : Eğirdir dağ komando ve Isparta 40. piyade alayı..

Usta birliği : Kıbrıs,Güzelyurt,serhatköy.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Maşallah Ruhi abi sende seyyar askermişsin.

:rolleyes: Aynen öyle oldu, gelip seçtiler bizi, 45 gün sonra yemin eder etmez İzmir ' e geçtik. ordada 45 gün kalıp acemiliği tamamladıktan sonra Erzincan 3. Ordu Karargahına geçtim.

Vay devre altım özel bölük telsiz takımında idim daha sonra kadro kaldık alay içi dagıtım muhabere tab.1 .tlsz bl askerlik bitti

:D Abi ya sizin zamanınızdada eğitim alanında çocuk sesleri geliyormuydu , çok merak ettim :) Çocuk ağlama sesleri.

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

acemi: samsun esentepe komando/pıyade er egt.tb. ucaksavar bl.

usta :tekırdag cerkezköy 3. zırhlı tug.2.mknz.pyd.tb. karargah bl.

devre 80/3 :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...