İçeriğe Yönlendir

Askerliğinizi nerede yaptınız?

Tayfun Yeşil

Recommended Posts

Cem Işık

299 dönem, asteğmen. 
Acemi birliği (3 ay)Polatlı Topçu ve füze okulu. 
usta birliği (9 ay) Tekirdağ Saray. 
yakamızda top atgm yazardı pek sevmezdik o yazıyı.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

331. kd olarak Muş'ta yaptım. Aralık 2009'da gidip Mayıs 2010'da döndüm. Muş'un yazını görmüşüm, -25 ile +35'te yaptım askerliği.

Alaydaydım, alayın bi ucundaki karları kürerken diğer ucu kar olurdu. Zaten 3. gün sonunda komutanlar da gereksiz görmüştü küremeyi, zira kar bitmiyordu :)

Land'ın arkasına iki küreği iple bağlayıp kayak yapanı gördü bu gözler :D

Birde hiç unutmayacağım bir dörtlüsü vardı Muş'a özel.

Yazın tozu

Kışın buzu

Kargadan başka yoktur kuşu

... ... Muş'u :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yedek subay kursiyeri eğitimini Isparta Eğirdir Dağ ve Komando Okulunda tamamladıktan sonra, nasbedildiğim birlik olarak Kayseri 1’inci Komando Tugayında takım komutanı kom. asteğmen olarak görev yaptım. 

Ülkem için ne yapsam az gelir...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Yedek subay kursiyeri eğitimini Isparta Eğirdir Dağ ve Komando Okulunda tamamladıktan sonra, nasbedildiğim birlik olarak Kayseri 1’inci Komando Tugayında takım komutanı kom. asteğmen olarak görev yaptım. 

Camili yaylaya çıktınız yani. [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Koray Demir yazdı:

Ben çavuş adayı olarak oradaydım, 3 ay. :) Kasımda gittiğimiz için gölde yüzmek kısmet olmadı (donduğunu gördük) siz yüzdünüz mü?

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Camili yaylaya çıktınız yani. emoji4.png

Bir kaç kere :) Ah o intikaller...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Önder Özcan yazdı:

Bir kaç kere :) Ah o intikaller...

Ben kayak yaptım orada...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sani Gerşon yazdı:

331. kd olarak Muş'ta yaptım. Aralık 2009'da gidip Mayıs 2010'da döndüm. Muş'un yazını görmüşüm, -25 ile +35'te yaptım askerliği.

Alaydaydım, alayın bi ucundaki karları kürerken diğer ucu kar olurdu. Zaten 3. gün sonunda komutanlar da gereksiz görmüştü küremeyi, zira kar bitmiyordu :)

Land'ın arkasına iki küreği iple bağlayıp kayak yapanı gördü bu gözler :D

Birde hiç unutmayacağım bir dörtlüsü vardı Muş'a özel.

Yazın tozu

Kışın buzu

Kargadan başka yoktur kuşu

... ... Muş'u :)

Orada sadece binaya giriş çıkış yapılan yerleri küreyeceksin. Ben de Bitlis'te çalışırken öyleydi. Tünel şeklinde açılırdı oradan girip çıkardık binalara. 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Camili yaylaya çıktınız yani. emoji4.png

Antalya körfezini görmeden dönmek yoktu zaten 😊. Şu an olsa daha iyisini yapabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Önder Özcan yazdı:

Ben çavuş adayı olarak oradaydım, 3 ay. :) Kasımda gittiğimiz için gölde yüzmek kısmet olmadı (donduğunu gördük) siz yüzdünüz mü?

Aralıkta gittim ben de. Kısmen buz vardı ve o soğukluktaki bir suda (dışarıda hava -12 derece) hipotermi nedeniyle hiç kimse 1 dakikadan fazla kalamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

329. dönem 2009 Ağustos yedek subaylık acemilik Samsun Sahra Sıhhiye, 10 ayda 1. Jandarma Komando Tugayı RDM Amirliği Çakırsöğüt Şırnak :) İyi ki gitmişim başka türlü gitmezdim herhalde.

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

323 kısa dönem. 47.Motorlu Piyade Alayı, Kağıthane - İstanbul. Bizim dönemi mazda 323 kabriyo dizel olarak kodlamıştık [emoji4]

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Askerlik bana çok şey kattı hem mesleki hemde dünyaya olan bakış açısı anlamında gitmeden önce başka döndüğümde başka bir insandım.

Acemi birliği 1999/2 Isparta Eğirdir Dağ Komando Tugayı Çavuş talimgah Havan bölüğü.

Usta birliği Bolu 2. Komando Tugayı Hizmet Bölüğü Elektrik Bakım Elemanı.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

319 ksd Aydin Karacasu Geyre Jandarma Karakolu. Etrafinda duvar, tel örgü vs yoktur. Yanindaki antik kente gelen turistler, karakolu cay bahcesi zannederlerdi :)

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

82/3 Acemilik Ankara Etimesgut
Usta birliği Çanakkale Gelibolu 18.Zırhlı Tugay
Tank şoförü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Selçuk Bakış yazdı:

353 KD olarak bende Kütahya ve Etimesgut yaptım, hava lojistikte idim.

Kütahya'da ki 23 gün, Ankara'daki 5 aya bedeldi.

Eğitim vs yoktu ha, soğuk hastalık yemek vs.

Bende Kütahya'da yaptım. 10 ocak 2010 da gittim soğuğu siz düşünün. Uçak pisttinden geçerken astsubaylar rüzgar ne taraftan esiyorsa kafaları öbür tarafa çevirmemizi söylüyordu. Bizim bölükten 3-4 kişinin kulaklarının komple soğuktan iltihaplandığına şahit oldum.

10.01.2010 Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı 5. Bölük 30 günlük acemi birliği,

Ankara Hava Kuvvetleri Komutanlığı - Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Aksay Baş postası olarak görev yaptım 14 ay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Arif Aykın yazdı:

Bende Kütahya'da yaptım. 10 ocak 2010 da gittim soğuğu siz düşünün. Uçak pisttinden geçerken astsubaylar rüzgar ne taraftan esiyorsa kafaları öbür tarafa çevirmemizi söylüyordu. Bizim bölükten 3-4 kişinin kulaklarının komple soğuktan iltihaplandığına şahit oldum.

10.01.2010 Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı 5. Bölük 30 günlük acemi birliği,

Ankara Hava Kuvvetleri Komutanlığı - Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Aksay Baş postası olarak görev yaptım 14 ay

Bende Aralık ocak zamanı oradaydım, bir garip yer hatırlamak istemediğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...