İçeriğe Yönlendir

Cam suyu fıskiyesi modifiyesi

Sina Güran

Recommended Posts

Sina Güran

Mercoların fıskiyelerine hayran kaldktan sonra gözüm habire kendi dandik 2 dişli fıskiyelerime takılmaya başladı. Bende merco nun kileri takmak istiyorum öyle yada böyle. Bu tip adam akıllı oem birşey olduğunu zannetmiyorum fakat merco nun servisinden böyle birşeyi alsam takmaya kalksam bir sorun çıkar mı? Tazziğin yetmemesi vs gibi?

Neden böyle birşey istiorm çünkü merco nun fıskiyeleri eşit biçimde suyu tüm cama yayıyor patta püskürtüyor gibi ve silecek çok daha rahat işini görüyor, hem cama zarar vermekten kurtulunuluyor hemde daha verimli kullanılıyor silecekler.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

bence olur... hortumlar bellir bir ölçüdedir diye düşünüyorum.fiskiyenin su atma şekli ile alakalıdır.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Ben Boradan Aldım Olmadı. gerçi Tam üzerinde Çalışmadan Giriştim Sağlı Sollu. Sen yap Bizde Yapalım Hadi..

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Bende bula bula modifiye edecek başka bişi bulamadın mı diyeceksiniz sanıodum. Güzel tepkiler aldığıma sevidim, ben şu merco yu bir arim bakim ne kadarmış günahı bu meredin. :)

Yorum bağlantısı
Halil Gecegörür

Benim Mercury nin fıskiyeleri de suyu tüm cama spreyliyor, ben de birşeyler fıskiyeyi tıkamış zannediyordum.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Benim Mercury nin fıskiyeleri de suyu tüm cama spreyliyor, ben de birşeyler fıskiyeyi tıkamış zannediyordum.

Keşke benimkide öyle bozulsa da masrafa gerek kalmasa :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

308'de de sprey şeklinde... Marka çoğaldığına göre birinden biri uyar heralde :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sina Güran
308'de de sprey şeklinde... Marka çoğaldığına göre birinden biri uyar heralde ;)

Bak bu iyi oldu, yahudi merconun fıskiyesi daha uygun fiyatlıdır diye düşünüyorum... Tabi acaba fışkırtması da yahudi gibi ise eksik kalsın :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

peugeot 206 yenı kasalarınki yani 2005 sonrası olanlar,307 ler 308 lerde var,seat cordoba 2005 ler ve sonrasında var,ibizalardada aynı şekilde spray (püskürtme)sistemli su fiskiyeleri var 307 lerinki 10 ytl civarında,308 lerde ise 15 ytl fiyatları var.tavsiye ederim ben daha önce yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Düşünce güzel, inşallah sonuç alırsın,bizde kopyalarız.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Bak bu iyi oldu, yahudi merconun fıskiyesi daha uygun fiyatlıdır diye düşünüyorum... Tabi acaba fışkırtması da yahudi gibi ise eksik kalsın :rolleyes:

Arabanın en beğendiğim özelliği desem. Canım sıkıldıkça çalıştırıyorum ;)

Şaka bir yana iyi püskürtüyor. Fiyatı da fena değilmiş, 15 YTL gayet uygun ;)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Bende bula bula modifiye edecek başka bişi bulamadın mı diyeceksiniz sanıodum. Güzel tepkiler aldığıma sevidim, ben şu merco yu bir arim bakim ne kadarmış günahı bu meredin. :)

Bende Korkumdan Yazmamıştım.

Bak bu iyi oldu, yahudi merconun fıskiyesi daha uygun fiyatlıdır diye düşünüyorum... Tabi acaba fışkırtması da yahudi gibi ise eksik kalsın :)

Sinan Ben Yahudiyim Desem ne yaparsın şimdi

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)

Benim araçta sağ taraftakide fıskiyeli. nasıl yaptın derseniz ayarını düzeltmeye çalışırken zannedersem biraz kalın bir tel ile dendik ve delik biraz genişledi o zamandan beride o şekilde illaki değiştirecekler o yöntemide bir deneyebilir belki. Ama eğer olmazsa tamamen çöpe atmakta var tabii

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Taha İlgen

bu konunun unutulup gitmesine içim el vermedi:)

benimde çok istediğim bir özellik,sonuçlarını merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu konunun unutulup gitmesine içim el vermedi:)

Biz buna kısaca "Konu Hortlatma" diyoruz.. :)

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı

Buna bide far lara fıskiye ekleme projesini eklesek.yani bi yapsada olsada kopyalasak.

yada yapan varmı?

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
(düzenlendi)

Yahu şakafalan ama bu bence çok basit ama çok faydalı olacagını düşündügüm bi modifiye.

bende c-max a uygularım.(olmaması yazık zaten de)

takipteyim.. hartlatmanız iyi olmuş yani..

tarihinde Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sina Güran

Ben merco nun bostancı sanayide parça satıcısına gidip o ürünü görmek istediğimde bana parmak ucu kadar birşey gösterecek sanarken kocaman birşey gösterince "eee tamam o zaman, kalsın" dedikten sonra birşey yapamadım üzerine. O yüzdendir ki bu modifiye orjinal fıskiyeleri sökünce yerine aynı ölçülerde bişi koyabilecek birşey bulabilene kadar askıda kaldı.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

benim arkadaşın 206sında da vardı o sistem. ona bir bakayım

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Fordların fıskiye şekli acaba hangi arabalarınkiyle aynı? İnceleyeniniz var mı?

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
Yahu şakafalan ama bu bence çok basit ama çok faydalı olacagını düşündügüm bi modifiye.

bende c-max a uygularım.(olmaması yazık zaten de)

takipteyim.. hartlatmanız iyi olmuş yani..

hangisinden bahsettiniz.cam fıskiye modifiyesimi,far fıskiyesimi.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
hangisinden bahsettiniz.cam fıskiye modifiyesimi,far fıskiyesimi.

öncelikli cam fiskıyesi, bende malesef far silecegi yok..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...