İçeriğe Yönlendir

Farlar, stoplar ve diğer aydınlatma sorunları

Ali Yavuz Özçiçek

Recommended Posts

Haluk Şentürk
GT150 kullanan biri olarak uzunda 150m gerçekten doğru,ayrıca 1 seneyi geçti tık yok, farın birine standart ampul olan osram bilux takılıyken (orjinal ampul) deneyin görüceksiniz, uzunda çok iyi bence, projektör gibi :rolleyes:

Ali bey sizin de tavsiyenizle gt150 aldım.çifti 49 lira.ilk izlenimlerim eski standart ampullerden çok daha iyi olduğu yönünde.henüz şehirdışı denemem olmadı ,o da iyi olacaktır diye düşünüyorum.teşekkürler...

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
İkisi arasından GT150'yi seçerdim.. Çünkü diğerini tanımıyourm.. :) GT150 kullananlar memnun...

Ömrü kısa demezseniz Osram Nightbreaker da güzel aampuldür..

mehmet abi bilmiyorum burda dediğinden midir nedir nightbreakerlarım ortalama 2-3 ayda 1 sağ ya da sol değişmeli olarak kısa farları yanıyor değiştirmek zorunda kalıyorum. Yani kısa far çalışmaz oluyor uzun çalışıyor. bu periyodik olarak tekrarlıyor acaba bu elektrik arızasına delalet midir yoksa...? :)

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)
Osram nightbreaker alın. Sizi mennun eder.

evren bey sürekli osram aldım zaten ama artık gına geldi 1 senelik peryotta yaklaşık 3 takım eskittim ;)

Benim NB'ları alalı bir yıla yaklaştı ve halen yanıyorlar...

abi sanırım benim elektrik sistemi gitti. bi de elemanın teki benim ön çamurluğa takıp gittiydi o ara farın biri kırılmıştı ona 2. el bi far alsam iyi olacak sanırım. :)

tarihinde ilhan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
evren bey sürekli osram aldım zaten ama artık gına geldi 1 senelik peryotta yaklaşık 3 takım eskittim :s

+500

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Bir şeyi merak ettim, bu araçların üzerinde gelen (fabrikadan çıktığı şekilde) ampullerin değişmesi için belli bir süre falan var mıdır?

ampulleri neye göre değiştirmek gerekir acaba? Ampuller zamanla ilk günkü performansını kaybeder mi?

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Bir şeyi merak ettim, bu araçların üzerinde gelen (fabrikadan çıktığı şekilde) ampullerin değişmesi için belli bir süre falan var mıdır?

ampulleri neye göre değiştirmek gerekir acaba? Ampuller zamanla ilk günkü performansını kaybeder mi?

Ampul kestiği zaman değiştirilir.ya da size yetmeyen bir aydınlatma varsa.Benim orjinaller hala duruyor örneğin.zamanla performans kaybı olmaz(denecek kadar az olur)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Karadayan
(düzenlendi)

Philips power2night yurt dışı fiyatı 40 tl.Fiyatı iyi midir ?

tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Philips power2night yurt dışı fiyatı 40 tl.Fiyatı iyi midir ?

bence iyidir.10 lira falan ucuz yani

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
bence iyidir.10 lira falan ucuz yani

Haluk Bey sizin almış olduğunuz fiyatı sonradan gördüm. :nazar: 10 lira fark fena değil ama İngiltereden gelirken postada başına birşey gelme ihtimalide var.Sizin aldığınız fiyattan bulursam buralarda 10 lira fark için e-baydan almaya gerek yok. :D

Yorum bağlantısı
Suat Taştekin

ben osram h4 Nightbreaker aldım beyaz yanıcak diye beklerken eskisi gibi sarı yandı farlarım çok üzüldüm

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

E-baydan philips exterm power siparişi verdim.Artık son umudum o :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Suat Taştekin

Arkadaslar Osram'da olsa baska bir ampulde olsa fark etmiyor, ben herseyi denedim, eger farlarinizin beyaz yanmasini istiyorsaniz, kesinlikle orjinal motorlu Xenon taktirin. Osram'a ve ampulune bosa para vermeyin, demedim cunku ben, olmuyor..

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Arkadaşlar fiesta ile selektör yapınca kısalar sonmuyor ama uzunları yakınca sonuyor normalmı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
E-baydan philips exterm power siparişi verdim.Artık son umudum o :)

Sonucları paylaşırsanız sevinirim. O ampülüü veya power2night gt150'yi bende düşünüyorum fakat arasında kararsızım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Arkadaşlar fiesta ile selektör yapınca kısalar sonmuyor ama uzunları yakınca sonuyor normalmı?

Evet h4 özelliği focusta da öyle

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
Sonucları paylaşırsanız sevinirim. O ampülüü veya power2night gt150'yi bende düşünüyorum fakat arasında kararsızım.

Bekliyorum bakalım.Sonuçları burda yazarım ama youtube ta izlediğim videolardan sonra pek işe yarayacak gibi gelmiyor :)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Philips extermpower H4 ampulleri taktım bugün.Kuru ve açık renk asfaltta osram super ve osram silverstara nazaran bariz bir aydınlatma farki var.Siyah asfaltta da fena değil.

Ama yağmurda ve ıslak zemin çok aşırı bir fark yok.Aydınlatma ıslak zeminde osramın bu iki ampulüne göre iyi fakat çok fark yok.

Ben yurt dışından 40 tl ye aldım.Osram silverstarı geçen yıl 25 TL ye almıştım.Ömrü uzun olursa exterm power alınabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Philips extermpower H4 ampulleri taktım bugün.Kuru ve açık renk asfaltta osram super ve osram silverstara nazaran bariz bir aydınlatma farki var.Siyah asfaltta da fena değil.

Ama yağmurda ve ıslak zemin çok aşırı bir fark yok.Aydınlatma ıslak zeminde osramın bu iki ampulüne göre iyi fakat çok fark yok.

Ben yurt dışından 40 tl ye aldım.Osram silverstarı geçen yıl 25 TL ye almıştım.Ömrü uzun olursa exterm power alınabilir.

Güle güle kullanın, canlısını görmek isterdim. Bilgi paylaşımına devam lütfen...Bende orijinal ampülleri taktım en son..Cepa' nın otoparka girerken ikisi birden evet yanlış okumadınız ikisi birden patladı Nb ların...Torpidoda duran fabrikanın taktığı ampüllerle yola devam..Philips den alacağım galiba bende..

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
Güle güle kullanın, canlısını görmek isterdim. Bilgi paylaşımına devam lütfen...Bende orijinal ampülleri taktım en son..Cepa' nın otoparka girerken ikisi birden evet yanlış okumadınız ikisi birden patladı Nb ların...Torpidoda duran fabrikanın taktığı ampüllerle yola devam..Philips den alacağım galiba bende..

Az önce far ayarlarınıda yaptırdım.Bu gece çıkıp bir daha deneyeceğim.Fotolarını çekip bu gece yüklemeye çalışırım :crazy:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Gece hastanede refakat nöbetim var ama netbook yanımda 3g ile takipteyim...:crazy:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...