İçeriğe Yönlendir

Farlar, stoplar ve diğer aydınlatma sorunları

Ali Yavuz Özçiçek

Recommended Posts

Haluk Şentürk

osram güzel ama çok çabuk kesiliyor. os..sam kesiliyor yani :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

GT150 kullanan biri olarak uzunda 150m gerçekten doğru,ayrıca 1 seneyi geçti tık yok, farın birine standart ampul olan osram bilux takılıyken (orjinal ampul) deneyin görüceksiniz, uzunda çok iyi bence, projektör gibi :)

Yorum bağlantısı
Yıldırım Koçak

fren lambalarının 2 sidemi yanmıyor? eğer yanmıyorsa ilk iş sigortalara bakman. eğer teki yanmıyorsa arkadaşın dediklerini tek tek yap bence.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Toker

Bagaj kapağını açın, stop lambasının arkasına gelen yerde iki tane lastik kapak var, onlerı sökün içerde metal klipsler göreceksiniz.İnce ve sağlam bir tornavida ile bastırın lamba gövdesi yerinden çıkacaktır. Tek ampül var, değiştirin gitsin açmışken.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karadeniz

5000k osram beyaz ampul 30 ytl takma işlemini kendim yaptım şuan memnunum fakat sisli havalarda akıbetim ne olur görücez

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karadeniz
Bagaj kapağını açın, stop lambasının arkasına gelen yerde iki tane lastik kapak var, onlerı sökün içerde metal klipsler göreceksiniz.İnce ve sağlam bir tornavida ile bastırın lamba gövdesi yerinden çıkacaktır. Tek ampül var, değiştirin gitsin açmışken.

aynen tarif edildiği gibi ampul fiyatı 1 ytl değiştirin gitsin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güle güle kullanın...

Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sergen Kesgin

bazı fiestaların farlarında,ampülün önünde kapak gibi bişi var ışığı dağıtmasın diye sanırım, ama benim aracımda yok,neden bilen varmı ? :D bazı fiestalara bakıyorum var bazılarında yok anlayamadım bir türlü

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

ben hıc dıkkat etmedım ama h4 te o olmaz dıye bılıyorum sadece xenon far olup kafa cevırmelı h4 lerde o sekılde cok buyuk bır kafa var

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

kesinlikle var eminim,dikkat ediyorum bütün fiestalara bazılarında var bazılarında yok :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Öncel

slm arkdaslar benım aracımın farlarına sıcrayan taşlar yuzunden farlar matlaştı ve çizikler oluştu ... onları parlatabılırımıyım.... nasıl ? servisteki ustaya sordum değişecen abi dedi :) yokmu bir hal caresi? :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Farları zımpara ve cilayla parlatıyorlar eğer sorun sadece matlaşma ve ufak çiziklerse...Ama çok derin çizik ve sıyrılarda değiştirmek gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Öncel
Farları zımpara ve cilayla parlatıyorlar eğer sorun sadece matlaşma ve ufak çiziklerse...Ama çok derin çizik ve sıyrılarda değiştirmek gerekebilir.

cok ince zımpara olması gerekır sanırım... sagolasın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ancak bu tip işlem sonrasındaki 3-6 ayda far plastiği eskisiniden de kötü hal alabiliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Öncel
Ancak bu tip işlem sonrasındaki 3-6 ayda far plastiği eskisiniden de kötü hal alabiliyor.

tesekkürler....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

Tüm ampüllerinizi önerilen değerlerde alın. Daha yükseği aracınızın elektrik sistemine ve kablolarına zarar verebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tüm ampüllerinizi önerilen değerlerde alın. Daha yükseği aracınızın elektrik sistemine ve kablolarına zarar verebilir.

+1

ve ön far ampulleri mutlaka UV filtreli qartz cam olmalı, yani marka ampul kullanın, yoksa kısa sürede farlarınız sararmaya başlar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bauhaus'a git, elinde ampüllerde olsun. Osramın paket içinde satılan ampülleri var. İki adeti 2 lira gibi birşey...Oje ile istediğin renge boyayabilirsin. Ben ticari taksileri boyadıkları boyayla oto boyacısında koyu sarıyla boyadım, yanarken pembe görünüyor. Biraz bize ters ama kim değiştirecek şimdi turuncuyla..:p

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Aracım 2007 Ford Fiesta. Bu hafta şeffaf çamurluk sinyallerini aldım ve taktım. Ancak şimdide turuncu sinyal ampullerine ihtiyacım var. Bu ampulun özellikleri ne olmalıdır. Mümkünse hepsiburada alışveriş sitesinden link verirseniz sevinirim çünkü orada kargo bedava. Ayrıca park ampullerini de beyazlarla değiştirmek istiyorum onlar için hangi ampulden almalıyım? Montajı kolaymıdır?

Benzinlikte bile satarlar...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

O ampuller bakkalda bile var, parklara mavi renkli dipsiz ampul alırsın genelde osram olur (led alma çabuk bozulur), beyaz yanar, yan sinyallerede aynı ampul tipinde alıcaksın dipsiz yani, sarısını bulamazsan beyaz al Serkan beyin ojesine karşı ben kırtasiyeden alacağın sarı şeffaf cam boyasını (vitray boyası) öneririm, solmaz dökülmez tam uygun sarı renk verir ve küçük şişede 1 tl fiyarı vardır, ömür boyu ampüllerini boyarsın, ampülü içine sok çıkar 10 dk bekle tamadır.

Yorum bağlantısı
Kemal Yılmazer
(düzenlendi)

ampulun üstüne şablon koyup boyasak yandığında şekil belli olurmu acaba ay yıldız yada 4 yapraklı yonca veya maça işareti gibi çamurluk sinyallerindeki ampuller için soruyorum bu arada :) entresan bi fikir değilmi... acaba yapan uygulayan varmı

tarihinde Kemal Y?lmazer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer
ampulun üstüne şablon koyup boyasak yandığında şekil belli olurmu acaba ay yıldız yada 4 yapraklı yonca veya maça işareti gibi çamurluk sinyallerindeki ampuller için soruyorum bu arada :) entresan bi fikir değilmi... acaba yapan uygulayan varmı

tabii ki olmaz, açık sarı yanar sadece...

Yorum bağlantısı
Kemal Yılmazer
(düzenlendi)

şablonu koyduğum yer şeffaf kalıcak geri kalan kısımlar koyu bi renkle boyamayı düşündümde ben normal bi ampullere denicem bunu evde bakalım yandığında ilerden fark edilecek kadar görüntü sağlayabilecekmiyim. olsada olmasada arabaya yapmaya düşünmüyorum merak sadece benimkisi =)

tarihinde Kemal Y?lmazer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...