İçeriğe Yönlendir

Farlar, stoplar ve diğer aydınlatma sorunları

Ali Yavuz Özçiçek

Recommended Posts

ismail kara

benim farlarda da sorun var, ampulleri değiştiriyorum bir gün sağ taraf patlıyor bir gün sol taraf nedenini bilmiyorum.şu an tek lamba yola devem:) birde beyaz ampul olarak hangi markayı önerirsiniz daha canlı yanmasını istiyorum da.(2008 Fiesta)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

benim farlarda da sorun var, ampulleri değiştiriyorum bir gün sağ taraf patlıyor bir gün sol taraf nedenini bilmiyorum.şu an tek lamba yola devem:) birde beyaz ampul olarak hangi markayı önerirsiniz daha canlı yanmasını istiyorum da.(2008 Fiesta)

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/

Burayı mutlaka inceleyiniz..

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
hakan çeçen

Merhaba,

geçen hafta farlar iki farda ışık vermemeye başladı. Bende internetten nigh breaker plus siparişi vermiştim 1 gün daha dayansaydı bari diye düşünürken ampuller geldi ve taktım. Sonra hiç yanmamaya başladı sigortayı ve ampulleri kontrol ettikten sonra elektrikçinin yolnu tuttuk. Sinyal kolunu gitmiş :( Orjinali 150 yan sanayi 45 olunca mecburen yan sanayi aldık. Ancak sinyal yerdiğinde "tık tık" sesini vermiyormuş. Çok önemsemesemde o an şimdi lazım olduğunu anladım. Bakalım birazdan çıkıp sinyal kolu arayacağım (2004 fiesta)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Sahin

Arkadaşlar , farı açınca rölanti düşmesinin sebebi neye işarettir ? şarj dinamosu mu ? farlar 80W lık onun da etkisi olabilir mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Standart dışı her şey dengeleri bozar ama şarj dinamosu da bozuk olabilir... Elektrikçi bu kontrolü basitçe yapabilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin
(düzenlendi)

Teşekkürler Mehmet bey. Tanıdığım parçacı bir arkdaş var, 80W veriyim beyaz gibi yanar deyince bende 80 lik takıyorum. Zaten bikaç ayda bir 1 tanesinin kısa far kısmı patlıyor.

tarihinde Mustafa Sahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sinan Şanveren

Merhaba arkadaşlar Fiesta2005 benzinli model aracıma Osram H4 Night Braker alsam uyumludur dimi? Uzun ve kısa için ayrı ampulmü almam gerekiyor yoksa sadece 1çift H4 yeterlimi. İnternetten satın alıp bir elektrikçiye taktırmak istiyorum Farlarım çok kötü

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Merhaba arkadaşlar Fiesta2005 benzinli model aracıma Osram H4 Night Braker alsam uyumludur dimi? Uzun ve kısa için ayrı ampulmü almam gerekiyor yoksa sadece 1çift H4 yeterlimi. İnternetten satın alıp bir elektrikçiye taktırmak istiyorum Farlarım çok kötü

Osram nightbreaker plus alacaksınız.İyi olan bu model.H4 bir çift almanız yeterli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Merhabalar,

İnternet üzerinden araştırma yaptım biraz ama fiyatlar oldukça değişken,

Fiesta'ma osram nb plus almayı düşünüyorum en uygun fiyat nerden bulunabilir?

ve sağ fren lambam da sanırım geçmiş,ne önerirsiniz ampül olarak,tipi nedir?

Yorum bağlantısı

Bir soru daha eklemek istiyorum diger soru da görülmedi sanırım. Fren ampullerimden biri yanmiyor. Parklar yaniyor ama. Bu ampul ne tiptir? Bir ismi var mı ne almalıyım,?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özcan Acar

benimde geri vites lambası yanmıyor ne yapmam gerek sigortasımı patladı acaba 

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

benimde geri vites lambası yanmıyor ne yapmam gerek sigortasımı patladı acaba 

Önce ampule bakmak lazım.O sağlamsa geri vites müşürü bozulmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Samyeli

Aşağıdaki ürünü tavan kambası için almıştım(mikro ledli tavan lambası)Fakat lamba yuvaya küçük geliyor.Bunu nasıl uzatabilirim veya çözüm ne önerirsiniz dostlar?  :(

9uezajJ.jpg?1?3224

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ramazan tuncel

Merhaba 2005 ford fiesta comfort sahibiyim far anahtarını bi türlü ayarlayamadım gece karşıdan gelenler sellektör yapıyor acaba kacta kullanmam gerekiyo 1 e alıyorum farlar uzuyor 4 e alıyorum kısalıyor ama sellektör yapıyolar bu seferde yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba 2005 ford fiesta comfort sahibiyim far anahtarını bi türlü ayarlayamadım gece karşıdan gelenler sellektör yapıyor acaba kacta kullanmam gerekiyo 1 e alıyorum farlar uzuyor 4 e alıyorum kısalıyor ama sellektör yapıyolar bu seferde yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Farlarınıza profesyonel bir serviste far ayarı yaptırınız. Yük yokken 0 veya 1'de kullanmanız gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aşağıdaki ürünü tavan kambası için almıştım(mikro ledli tavan lambası)Fakat lamba yuvaya küçük geliyor.Bunu nasıl uzatabilirim veya çözüm ne önerirsiniz dostlar?  :(

Tükenmez kalem yayları iş görebilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yalçın Sarıkaya
(düzenlendi)

2008 model fiestamın sol farının yükseklik motoru çalışmıyor farların yerini değiştirip farda problem olup olmadığını denedim problem farda değil ancak switch li bir sistem olduğu için oraya elektrik gelip gelmediği yada başka bir problem olup olmadığının tespiti için nereye bakacağımı bilmiyorum çoğu zaman farlar uyumsuz olmasın diye en aşşağıdaki ayarda kullanıyorum bu sebeple görüşte bazen problem yaşıyorum. sol yükseklik motoruna giden kablo hangisidir yada nereyi kontrol etmem gerekir ulaşılmaz bir yerde olduğu için farı sök tak vs.uzun iş nokta atışı bir bilgi olursa süper olur

tarihinde Yalçın Sarıkaay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yalçın Sarıkaya

bu sorunuma cevap alamadım başka bir soruna geçiyorum...aynı araca amerikan park takmaya çalıştım internetten alıp bağlantısını kendim yaptım ancak ilk seferde yandı ikincide yanmadı sebebi sigortasının atmış olması amerikan parktan mı kaynaklı yoksa bu arabaya uymuyormu ne yapmalıyım

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ertunç Erbay

Arkadaşlar benim Aracın arka stop ampülleri çok patlıyor sebebini anlayamadım

Yorum bağlantısı
Mert Ender

bu sorunuma cevap alamadım başka bir soruna geçiyorum...aynı araca amerikan park takmaya çalıştım internetten alıp bağlantısını kendim yaptım ancak ilk seferde yandı ikincide yanmadı sebebi sigortasının atmış olması amerikan parktan mı kaynaklı yoksa bu arabaya uymuyormu ne yapmalıyım

Üyelerimizden Talip Eren'le görüşmeniz faydalı olur. Kendisi Amerikan Park ve daha pek çok modül üretiyor.

Arkadaşlar benim Aracın arka stop ampülleri çok patlıyor sebebini anlayamadım

Stoplarınız su alıyor veya içi nemleniyor olabilir. Elektrik devrelerinizi de elden geçirmek gerekebilir.

2008 model fiestamın sol farının yükseklik motoru çalışmıyor farların yerini değiştirip farda problem olup olmadığını denedim problem farda değil ancak switch li bir sistem olduğu için oraya elektrik gelip gelmediği yada başka bir problem olup olmadığının tespiti için nereye bakacağımı bilmiyorum çoğu zaman farlar uyumsuz olmasın diye en aşşağıdaki ayarda kullanıyorum bu sebeple görüşte bazen problem yaşıyorum. sol yükseklik motoruna giden kablo hangisidir yada nereyi kontrol etmem gerekir ulaşılmaz bir yerde olduğu için farı sök tak vs.uzun iş nokta atışı bir bilgi olursa süper olur

En kısa çözüm, far yükseklik motorunu değiştirmeniz gibi görünüyor. Far ayarı da yaptırsanız, motor arızalı olduğu sürece görüşünüz kötü olacak, karşı yönden gelenler de etkilenecek.

Yorum bağlantısı
Ertunç Erbay

Evet elektrik devrelerine baktırmam Lazım doğru

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Üyelerimizden Talip Eren'le görüşmeniz faydalı olur. Kendisi Amerikan Park ve daha pek çok modül üretiyor.

Stoplarınız su alıyor veya içi nemleniyor olabilir. Elektrik devrelerinizi de elden geçirmek gerekebilir.

En kısa çözüm, far yükseklik motorunu değiştirmeniz gibi görünüyor. Far ayarı da yaptırsanız, motor arızalı olduğu sürece görüşünüz kötü olacak, karşı yönden gelenler de etkilenecek.

cevap için teşekkürler ancak far yükseklik motoru zaten farın içerinde değilmi ? farlar sıfır alındı bi-xenon için farlarda problem yok zaten çalışan sökete taktığımda ikisininde yükseliği çalışıyor diğerinin söketinde var bir terslik ama hangi kablo bu motor ile ilgili hangisine elektrik gelip gelmediğini kontrol etmem gerekiyor onu bilmiyorum sökete giden kablolarda bir deformasyon göremedim ben sigortası vardır diye panele baktım bunn ile ilgili bir sigortada göremedim söketin kendi arızalı diye düşüüyorum ama önce hangi kablo olduğunu bulmam ve test etmem gerekiyor bilen varsa kablo renklerini söylerse sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...