İçeriğe Yönlendir

Focus I e far yıkama sistemi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

bu far yıkama sisteminin çalışma prensibi nasıldır

aracıma bu honda civilerdeki far yıkayıcılardan takacam da önce gösteriş için takarım diyodum şimdi tam manasıyla takmayı planlıyorum cam yıkayıcısına mı bağlı oluyo bunlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cam suyu haznesinden bir motor yardımıyla suyu alıp biraz daha yüksek basınçla far yıkayıcılara püskürtüyor...

Sistem; farlar açıkken cama su sıkınca çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1406e3f688a333582bac6ad8c9074dae.jpg

bu aracınkinden alacam acaba çalıştıra bilir miyim yoksa süs gibi kalır mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Komple alın... Yani orjinal motoruyla alın...

Elektrik bağlantısı kolay olacaktır... Malzeme olarak sadece bir tane role gereklidir...

Far suyu motoruna gelen elektrik cam suyu motorundan alınır.. Ancak araya role bağlanır.. Bu role de elektriği kısa farlardan yada parklardan alır...

Bu sayede far yanık değilken su sıkarsanız sadece cama sıkar... Farları açınca role de devreyi açar ve iki motorda çalışır...

Ancak;

Bu fiskiyelerin açıları tutarmı, ayarı varmıdır... Yada tamponun içinde gerekli boşluk varmı.. bunları hesaplamanız gerekir...

Sonuçta; Bence olur.. olmayacak bir iş değil...

Yorum bağlantısı
Barış Günay

resimdeki sistem cok kaba olmus sanki,hatta nerdeyse farı engellicek gibi "bence"

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Komple alın... Yani orjinal motoruyla alın...

Elektrik bağlantısı kolay olacaktır... Malzeme olarak sadece bir tane role gereklidir...

Far suyu motoruna gelen elektrik cam suyu motorundan alınır.. Ancak araya role bağlanır.. Bu role de elektriği kısa farlardan yada parklardan alır...

Bu sayede far yanık değilken su sıkarsanız sadece cama sıkar... Farları açınca role de devreyi açar ve iki motorda çalışır...

Ancak;

Bu fiskiyelerin açıları tutarmı, ayarı varmıdır... Yada tamponun içinde gerekli boşluk varmı.. bunları hesaplamanız gerekir...

Sonuçta; Bence olur.. olmayacak bir iş değil...

emmi olmaya olur yerine ama fiskiyenin boyu f1 in orjinallerinde daha uzun ileri doğru.o sebepten sıkıntı olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

www.focus-gallery.de

mustafa bey bu siteden bakabilirsiniz focus modellerine.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

servise bi fiyat sorayım aslında yurt dışındaki focuslarda bu olay var ama bizde yine yok :seytan: enkötü ihtimal süs diye duru :D arabaya ayrı hava veriyo böyle ayrıntılar farklı duruyo

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

biraz geçikmeli oldu ama geçen hondaya gittim ve fıskiyeleri sordum sadece tek taraf için 100 lira dedi :angry: çifti 200

Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin

lada samaralardada var bir araştırın isterseniz

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Sanayide tampon tamiri yapan ustalarda far robotu olabilir bir sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Sadece süs olsun istiyorsanız Tipo, Tempra ve Doğan da kullanılan fıskiyelerden alıp yapıştırın 20TL'ye malolur... :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sl'x' inkilerde aklımdan geçmedi değil ama onlar bizim tampona iyi gitmez :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

goruntu124.jpg

goruntu123y.jpg

goruntu125.jpg

nasıl durur diye denedim tertibatıda kurunca güzel olur gibi geldi :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

altına niye kaçırıyor :lol2: bunlar ucuzdu ondan dedim bi deneyeyim görüntü ne diye yoksa ebayda bulsam bile ben onun kargo parasına komple sistemi yaparım gibi geliyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

memeler korunup dış kısım gövde rengine boyanırsa bence çok daha güzel olur derim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...