İçeriğe Yönlendir

Focus I e far yıkama sistemi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Murat Akaloğlu

mustafa çok güzel olmuş,fakat tempranınki biraz daha ince belki o biraz daha kibar gözükebilir.... :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tempranın ki hareketli sanırım baktım ama çok kurcalamadım bakayım şu boru felan nasıl oluyo bi ara onuda çözerzem tampona bir iki ayar gerekecek acaba direk sileceklerinkinden alsak tazik yeter mi

zaten bu aldıklarım 2 lira :lol2:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Doğanınkiler iyidir,bence gayet de güzel olmuş. Zira böyle çıkıntılı far yıkaması olan bi arabaya(orjinalinde bile) estetik duranını görmedim. İş görüyorsa çek tesisatı gitsin. :lol2:

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
tempranın ki hareketli sanırım baktım ama çok kurcalamadım bakayım şu boru felan nasıl oluyo bi ara onuda çözerzem tampona bir iki ayar gerekecek acaba direk sileceklerinkinden alsak tazik yeter mi

zaten bu aldıklarım 2 lira :lol2:

sadece farlar açıkken yıkama yapacaksa bişicik olmaz,,,tempranınkilere bak bi sen onlar daha orjinal duruyo,,, far silecekleride uydurabilirsen tadından yinmez valla :lol2:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Tempralarınkinde elektroservo motor var. Uzun ve masraflı iş+kolay bozuluyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

aslında cihan montajı çok zor değilde,tek zorluğu fıskiye pompasından elektrik için tesisat çekilmesi ,,,+ birde ilaveten su hortumları tesisatı,,,sonuçta ister doğan ister tempra fıkiyesi olsun tamponda delik açılacak,

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

mustafa şu panjur arkasındaki turuncu lambaları nerden buldun nasıl temin edebiliriz.

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
o panjuru siteden biri satmıştı :) ebay da var

arkasındaki turuncu lambalar panjurla beraber takımmı ? tek parçamı yani.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

evet amerikan focusların panjuru sinyaller içinde

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

çok güzel olmuş mustafa eline sağlık inşallah çalışır far yıkama sistemi . beğendim valla :)

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/00-01-02-03...sQ5fAccessories

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-GRILLE-...sQ5fAccessories

çok güzel olmuş mustafa eline sağlık inşallah çalışır far yıkama sistemi . beğendim valla :)

şimdi alt yapısını öğrenmem lazım eğer ucuz bir şekilde yapabilirsem güzel olacak tofaşta olmasa işimiz yaş aynı parçanın honda civicler için olani tanesi 100 lira opel vectra için olanı 65 lira sadece fıskiye kafası şimdi bunu besleyecek motor gerekir heralde eğer cam fıskiyesi işimizi görürse bakacam yoksa bişiler uydurmnak gerekecek

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Mehmet Ozyurek

Mustafa senin arabanın önü çok kalabalık görünüyor..

Bence, Tampon sinyallerini orjinali ile değiştir..

Bu zımbıtıyı da takarsan gövde rengine boyat..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hımmm

şu tertibat işimiiz görür heralde ama fiyatı iyi

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cadillac-CT...bayphotohosting

abi bu yolladıklarının içinde hangisinde motoru var porshe ninki çok basit duruyo diğerleri farklı a4 kapaklı bize gelmez cadillacların ki iş yapar gibi ama çok para istiyolar ben kuş serisinden halletçem inş :nazar: ama önce bi iyiyce kavramak lazım tamponu delipte yapamazsak ziyan olur :D

Mustafa senin arabanın önü çok kalabalık görünüyor..

Bence, Tampon sinyallerini orjinali ile değiştir..

Bu zımbıtıyı da takarsan gövde rengine boyat..

tampon sinyallerini iptal etme düşüncesi var aslında kafamda emmi tamponda çizikler felan var kople boyadan geçerse oraları doldurmak istiyorum bu fıskiye işinide yapayım ilerde mercekli xenonumuz olursa tam teşekküllü olsun :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

motor işi kolay. her yerde bulursun. dış görünüşü ve tampona uyması yeter herhalde. hatta land rover'ınkini sadece fıskiye kısmı görünecek şekilde alttan tampona takabilirsen hem görüntü bozulmaz hem de nereden geldiği çok belli olmayan bir su farları yıkayıverir gibime geldi. :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

mustafa hiç motorla falan uğraşma,senin ihitiyacın olacak malzeme listesi,

-en az 5 metre 3-4 mm kalınlığında ince hortum,

- motor zaten cam suyunun motoru var,,

- 2 adet T ek,motorda çıkan cam suyu hortumu kesilecek, t yardımıyla hem tampona su gidecek hemde camlara,, maliyet en fazla 20 lira tutar,,,ancak en büyük sorun her cama su sıkışında farlarada su sıkılacak....

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
mustafa hiç motorla falan uğraşma,senin ihitiyacın olacak malzeme listesi,

-en az 5 metre 3-4 mm kalınlığında ince hortum,

- motor zaten cam suyunun motoru var,,

- 2 adet T ek,motorda çıkan cam suyu hortumu kesilecek, t yardımıyla hem tampona su gidecek hemde camlara,, maliyet en fazla 20 lira tutar,,,ancak en büyük sorun her cama su sıkışında farlarada su sıkılacak....

farlarımız temiz durur fena mı :D ama 20 liraya maliyeti oluyorsa bi boş günümde oturup deneyeyim bu hafta son boş haftamdı o da bitti yazın sınavlar biter boşa çıkınca yaprım güzelcene bu cam suyunun motoru tam nerede duruyor deponun dibinde mi çamurluk içinde mi

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

kaputtan itibaren su hortumu takip et o hortum sana doğru yolu gösterecek :p:D ,su deposu çamurluğun içindeyse motorda muhtemelen deponun altındadır veya içinde :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
kaputtan itibaren su hortumu takip et o hortum sana doğru yolu gösterecek :p:D ,su deposu çamurluğun içindeyse motorda muhtemelen deponun altındadır veya içinde :D

:p

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

unutmadan,,tamponları neyle delmeyi planlıyosun,,yanlış hatılamıyosam doğan fiskiyesinde 10 lük ve 5 lik delik olması lasım....monte için,,, :D

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
Bildiğin mavi hortumdan beş metre al su deposundan tampona çek. Tampona silikonla tutturursun. Hem çok marjinal bi tasarım olur. Hem de daha iyi yıkar.

:D artık farları yıkamak için yolda çeşme ararsın hazır mavi hortumla....

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:D doğanın fıskiye hortumu bayağı geniş heralde onada ayara çekmek gerekecek tamponu matkapla deleriz şu yuvarlak delen uçlar var büyük versiyonunu tüp için bagajı delerken görmüştüm onun küçüğünden bulup deleriz güzelce ama tamponun altınıda kontrol etmek lazım delerken yanlış bir şeye denk gelri felan :D
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)
:D artık farları yıkamak için yolda çeşme ararsın hazır mavi hortumla....

Su tasarruf aleti takılır :D

:p doğanın fıskiye hortumu bayağı geniş heralde onada ayara çekmek gerekecek tamponu matkapla deleriz şu yuvarlak delen uçlar var büyük versiyonunu tüp için bagajı delerken görmüştüm onun küçüğünden bulup deleriz güzelce ama tamponun altınıda kontrol etmek lazım delerken yanlış bir şeye denk gelri felan :p

Tesisat için şeffaf akvaryum hortumu kullan bence.

tarihinde Arda M. D tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

senelik izine çıkayım bende yapacam,,,ama ben ya mareanınkini yada tempranınkini kullanacam,,,sölemesi ayıp doğandan kalan cam su bidonu ve altında pompası varda :D ,,,ona güzel bir yer bulup monteledimmi, harika olacak....çalışmaları resimli bir şekilde bekliyoruz mustafa :p

Su tasarruf aleti takılır :D

Tesisat için şeffaf akvaryum hortumu kullan bence.

akvaryum hortumu çok yumuşak,,,festonun mavi hava hortumları var ondan kullanmak lazım,,,birde hortumları sabitleyecek yapışkanlı sekman.....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...