İçeriğe Yönlendir

Şarjlı Pil ve Şarj Aleti Tavsiyesi

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Malum çoluk çocuk sahibiyiz, oyuncaklar da pil canavarı, biraz da şahsi merak diyelim :p . Şarjlı pil ve şarj aleti hayatın vazgeçilmezi oldu, şarjlı piller kaybolmasa yenisine ihtiyaç da yok ama... Piyasada birçok marka ve amper seçenekleri mevcut ancak yeni bulduğum bir marka var, ihtiyacı olana tavsiye edeyim dedim. En güzel özelliği hızlı şarjı.

Marka: Gema

Şarj cihazı : 4100 Gema

Max. Pil: 2800mA

Kutusunda yazdığı üzere ve gerçekten 5 saatte tam şarj yaptı, şarj cihazında pil durum göstergesi var, pil artık şarj olmuyor yani bozulmuşsa da anlaşılıyor, Kodak fotoğraf makinemle 2 adet pil ile 150 ye yakın resim-video çekimi yaptım, seyrettim, hala pil uyarısı yanmadı.

Philips vb hızlı şarj eden ürünler tabiki var ama hobi amaçlı ve kaybolunca üzülünmeyecek fiyatlarda değiller.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Toptan fiyatı 2 adet pil 10 ytl, şarj cihazı 10 ytl. Şarjlı pillerde aynı marka şarj cihazı kullanmanınher zaman faydalı ve gerekli oldğuna inandığım için şarj cihazını da aldım.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çağlar Bayur

2 seneye yaklaşmış açtığım başlık. Bu çançinçon pilleri defalarca kullandım, denize-havuza düştü, hiç deşarj etmedim, hala daş gibiler, 400-600 adet fotoğraf çekebiliyorlar; inanılmaz bir performansları var, geçen hafta biraz paraya kıyıp philips 1 saat şarj+4philips pil aldım, çöpteler, bir şekilde bozuk çıktı, tabi vakumlu paket, iadesi de yok.

Gema lardan bulup 30-40 takım falan alacağım :blush:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bende şarjlı pil kullanıyorum 12-14 saat arasında şarj oluyorlar bu Gema iyiymiş fiyatıda aynı kaldıysa iyiymiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Caglar bey,

Aldiginiz sarj cihazinin uzerinde desarj unitesi olmasina da dikkat edin, Ni-MH piller hafiza yapar, o yuzden ilk basta belli bir seviyeye desarj edilip sonra sarj edilmeleri gerekir. Ben sirf bu yuzden evde kendime desarj unitesi yaptim.

Muhlis, ne öneriyorsun, sen ne kullanıyorsun?

Bende bayağı şarjlı piller var (öyleki 10 senelik panasonicler bayağı iyi gider), ne kullanmalıyım?

Yorum bağlantısı
Kıvanç Palamutlu

Piyasadaki en iyi piller GP nin 2700mah olanları. fiyatları biraz pahalı ama çoklu alımda uygun fiyatlara alınabiliyor. deşarjlı ataba şarj aletleride her türlü ihtiyacı görür, modeline göre 10-15 tl gibi fiyatları var

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Piyasadaki en iyi piller GP nin 2700mah olanları. fiyatları biraz pahalı ama çoklu alımda uygun fiyatlara alınabiliyor. deşarjlı ataba şarj aletleride her türlü ihtiyacı görür, modeline göre 10-15 tl gibi fiyatları var

Ataba fiyatına göre hakikaten başarılı. Şarj aleti için fazla paralar harcamaya gerek bıraktırmıyor. Deşarj ediyor, ölmüş pilleri refresh ediyor, şarj bitince otomatik akımı kesiyor,2500mA'lık pillerimi yaklaşık 4 saatte şarj ediyor. Süper bir alet.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Orjinal ambalajında şarj aletiyle birlikte 4 adet Kodak 2200 Amp. 25 liraya almıştım.3 yıldır kullanıyorum, hala mükemmel sarj tutuyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Varta Accu serisi piller GP lerden daha iyidir, genelde kumandalı araçlarda kullanıyorlar, acaip dayanıklı pillerdir, fiyatlarıda iyidir tabii.

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Sani Gerşon

Buradan gelen yorumlarla iki adet Ataba eskittim. Üzüldüğüm nokta, alet sürekli bi yerinden kırılıyor.

Şarj / deşarj özellikli ne önerirsiniz? Aradığım özelliklerden diğeri de, şarj durum bilgisi. Bazı şarj aletleri bunu bile sunmuyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

iki ataba da bende var, 15 senelik falan :) pil olarak ready toplam use olan piller her türlü iş görüyor kumanda, oyuncak ve farede falan.

Varta Power accu da vardı, hemen kullanırsan güzel ama şarj et koy, haftaya boş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pilde sıkıntım yok. GP'nin rcyko serisinden aldım. Ama şarj aleti bakınıyorum işte.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

GP nin şarj aletini kullanıyorum.. Bi denk geldiğinde pil ile birlikte almıştım.. 

Bence oldukça başarılı, yıllardır kullanırım.. 

Pil olarak da duracell kullanıyorum, 10 yılı geçmiştir. sağlam hala hepsi de.. 20 ye yakın şarjlı pilim var.. saatler kumandalar oyuncaklar hepsi de şarjlı pilli.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
34 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

GP nin şarj aletini kullanıyorum

En önerilmeyeni buymuş. Patlayanlar falan olmuş. Şarj kesme olayı yokmuş bu aletlerde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
En önerilmeyeni buymuş. Patlayanlar falan olmuş. Şarj kesme olayı yokmuş bu aletlerde.

Geçen gün 8 pile şarj aleti hediye eden bir satıcıdan GP aldım. Dediğiniz gibi saatlerce şarj etti, kesmedi bir türlü. Şarj ışık rengi de değişmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim kullandığımda var.
Gp değil DP imiş :)

f484cd1d3183a6c2651975886cd239b5.jpg

Şu da önerilmiyordur bence. Şarjı kesmiyor bu.

fd35c2de7764143596a9364b7aed5b2b.jpg
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim kullandığımda var.
Gp değil DP imiş :)

Şu da önerilmiyordur bence. Şarjı kesmiyor bu.

fd35c2de7764143596a9364b7aed5b2b.jpg

Evet, bu da şarjı kesmiyormuş. Bim'de satılmış galiba bu modeller.

Donanimhaber.com da bayağı incelemeler var ama en son önerilen ürünler istediğimi sunmuyor maalesef. Deşarj özellikli bi ürün hala gözüme çarpmadı. En teknolojik olanlarda dahi göremedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dp olandan memnunum ben. Pil bozuksa şarj etmez. Dolunca keser. Aa ve Aaa şarj edebilir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şarjlı pillerden verim alamıyorum ben. Bundan önce duracell'ler vardı hiç dayanmıyordu, attım.
Sonra varta şarj cihazı ve piller aldım bunlar da kötü. 
Mouse'da iki ay dayanmıyor, ucuz bir pil taktım yazdan beridir çalışıyor. Eski nicd şarjlı piller daha iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Şarjlı pillerden verim alamıyorum ben. Bundan önce duracell'ler vardı hiç dayanmıyordu, attım.
Mouse'da iki ay dayanmıyor, ucuz bir pil taktım yazdan beridir çalışıyor. Eski nicd şarjlı piller daha iyiydi.

Benim pillerim çok yeni değil zaten.. belki 500-1000 er kez şarj olmuştur.. 

Sık şarj ediyorum ama çok olduğu için kafaya takmıyorum.. Şarj aldığı sürece kullanıyorum ben.. Ne zaman ki şarj olmaz o zaman atık kutusuna gidiyor. 

Bittikçe değişiyorum :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
7 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Bim'in alkalin pilleri fiyatına göre enteresan bir performans gösteriyor. Klavye, mouse en son ne zaman taktım hatırlamıyorum. 1 yılı geçmiştir büyük ihtimalle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Piller artık çok pahalı değil.
Şarjlı piller bekleyince de zayıflıyor, lazım olduğunda boş mu dolu mu bir daha şarj ediyim vs. uğraşacağıma normal pil takıyorum oluyor bitiyor, astarı yüzünü geçiyor çok da verimli olduğunu düşünmüyorum şarjlıların. Günlük - haftalık pil değişimi gerektiren şeyler olursa belki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...