İçeriğe Yönlendir

Şarjlı Pil ve Şarj Aleti Tavsiyesi

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Piller artık çok pahalı değil.
Şarjlı piller bekleyince de zayıflıyor, lazım olduğunda boş mu dolu mu bir daha şarj ediyim vs. uğraşacağıma normal pil takıyorum oluyor bitiyor, astarı yüzünü geçiyor çok da verimli olduğunu düşünmüyorum şarjlıların. Günlük - haftalık pil değişimi gerektiren şeyler olursa belki.
Ready to use pillerde 1 senede %80 şarjı saklıyor kullanılmazsa. Saat gibi ürünlerde çok gerekli değil belki ama ben saat dahil şarjlı pil kullanıyorum. Atık pil çevre için önemli.
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

Bende takım halinde almıştım 2 si kayıp ama 7-8 saat de anca doluyor. Bide bu alet pil seçiyor beğenmiyor çoğunu niye ki ?

fe1efd60a64eac2864f02f7fbf481dcd.jpg

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bende takım halinde almıştım 2 si kayıp ama 7-8 saat de anca doluyor. Bide bu alet pil seçiyor beğenmiyor çoğunu niye ki ?

Alet akıllı çünkü. Pilde dengesizlik varsa ilk anda ölçüyor ve "ben bunu şarj etmem abi" deyip kesiyor.

Duracell pillerden ben de hiç memnun değilim. GP Recyko aldım, onlar bayağı iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Alet akıllı çünkü.

Geçenki resmini yüklediğim alet de.. Pil sona gelmiş ise.. Şarj etmiyor. 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Pil olarak panasonic eneloop kullaniyorum. Sarj cihazida ayni markanin bir modeli. Pillerle beraber gelmisti oda. Aa ve aaa pilleri sarj ediyor. Ne kadar zamanda sarj ettigine hic bakmadim. Dolunca sarji kesiyor. Pillerin isindigini hic gormedim. Varta, gp reyco, duracell, sony, vb pek cok sarjli pil ve sarj cihazi kullandim. En memnun kaldiklarim bunlar oldu. Kumanda pillerini en son ne zaman doldurdugumu unuttum. Mouse icin hicbir pil 3 ay gitmezken bu piller rahat 2 yili eskitiyor. Sarj cihazi ayrica her kanala ayri mudahale edebiliyor. En onemli ozelliklerinden biri bu zaten. Ister tek, ister iki, veya uc, dort kac piliniz varsa takabiliyorsunuz. Ikili veya dortlu grup olusturmak zorunda degilsiniz. Damla sarj, pil sagligi kontrolu vb onemli her ozelligide var. Bu isinde mercedesi bunlarmis. Hep okur ve duyardim. Birkac senedir tecrubede etmis oldum. Lazim olana tek tavsiye edecegim bu urunler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sana bu gider

pil babasonic (sanyo) eneloop pil olsun....

şarjer BQ-CC55 de olur, daha fazla aramana gerek yok, bunlar güzel....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Koridorda bulunan fotocelli lambalar için 2016 yılında GP Recyko 850 yada 650 serisinden almıştım. Şarjı ilk sene 1 hafta yetiyordu. 2 sene sonunda pillerin performansı baya azaldı. 2 gün anca yetiyor.  Çok çabuk şarj oluyor ve kısa sürede bitiyor. Tekrar pil almayı düşünüyorum ama bu defa duracell recharge Turbo serisini denemeyi düşünüyorum.

Oyuncaklarda Duracell şarjlı pil kullanıyorum. Uzun süre yetiyor. 

Kullandığım pilleri Ataba AT-508 ile şarj ediyorum. Sadece GP AA 3000 serisi pilleri şarj etmiyor. Bunun dışında duracell in 2450 mah serisi pillerini sorunsuz şarj edebiliyor.

Yorum bağlantısı
Talat Tekin

Şarjlı pillerden verim alamıyorum ben. Bundan önce duracell'ler vardı hiç dayanmıyordu, attım.
Sonra varta şarj cihazı ve piller aldım bunlar da kötü. 
Mouse'da iki ay dayanmıyor, ucuz bir pil taktım yazdan beridir çalışıyor. Eski nicd şarjlı piller daha iyiydi.

yatık pil denk gelmiş olabilir. ayrıca duracell şarjlı pil o kadar iyi değil gp reycko vb ürünler deneyin veya Panasonic evolta
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 20.03.2019 at 09:51, Talat Tekin yazdı:

yatık pil denk gelmiş olabilir. ayrıca duracell şarjlı pil o kadar iyi değil gp reycko vb ürünler deneyin veya Panasonic evolta

Şarjlı pil almam artık. Marketten ne bulursam onu dayayacam, sıktı artık :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Furkan Genç

Şarjlı pil için aliexpressden LiitoKala Lii 500 şarj cihazı aldım. Çok başarılı buldum kendilerini ve inceleme yaptım. Almayı düşünenler almadan önce bakarsa faydası olur. Şarjlı Pil için de GP diyorum.

https://youtu.be/n8iu9x9pyAU

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...