İçeriğe Yönlendir

C-max Bi-Xenon (Hella) 4300K far modifiyesi

Ahmet Özbey

Recommended Posts

Ahmet Özbey

C-max TDCI trend aracıma ikinciel satın aldığım orjinal hella Bi-xenon 4300K farları monte ettim.

uzunlardaki H1 ampuller Osram NightBreaker

xenon da kullanılan ampuller Philips 85122 4300K

far seviye montajı ve kablo bağlantısı için yardımlarından dolayı Mertol bey'e teşekkür ederim.

resimler

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle kullanın. Oem c-max farlarında hella 4. jen. balast ve ateşleyicisi + d2s ampul kullanılıyordu. Orjinal far motoru buna da uydu mu ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Özbey

far motorunu diğer farlardan söküp bunlara monte ederek hallettim. biri 3 uçlu diğeri 4 uçlu

Yorum bağlantısı
Ahmet Özbey

bixenon farlarda d2s philips 85122 ampul uzunlarda osram nigtbreaker var.

far seviyelerini ayarlattım.3 gündür kullanıyorum. bana mı öyle geliyor yoksa ışık rengine mi alışamadım veya herhangibir sorun mu var sanki önceki halojen farlardan daha kötü aydınlatması var ve çok da ilerisini göstermiyo.

uzunlarda bi sorun yok gayet güzel ama kısalarda hayal kırıklığına uğradım.

acaba xenon ampullerde mi bi sorun var?

mercek odaklamasında mı sorun var? vaya başka bi sorun mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Xenonlarda yolda obje yok ise aydınlatma az gibi gelir, objeye vuran ışığın yansıması ile objenin algılanması daha güçlü.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Fatih Çalıkuşu

En çok istediğim mercekli farlarımı bugün almış bulunmaktayım,montaj ile ilgili acele etmeden sizlere danışmak istedim yükseklik ayarı aktif hale gelecek midir?

Montajı herhangi bir xenon montajı yapabilen elektrikçi mi yapmalı,yoksa yetkili servis mi?

yorumlarınızı bekliyorum,teşekkürler şimdiden...

31032009419.jpg

31032009418.jpg

31032009421.jpg

31032009422.jpg

31032009423.jpg

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

hayırlı ugurlu olsun fatıh,ıstıyordun sonunda aldıgına ve alana kadar cakma xenon taktırmadıgına sevındım.. trafıkte rahatsız etmedıgın herkes adına tesekkurler arkadasım :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
hayırlı ugurlu olsun fatıh,ıstıyordun sonunda aldıgına ve alana kadar cakma xenon taktırmadıgına sevındım.. trafıkte rahatsız etmedıgın herkes adına tesekkurler arkadasım :)

teşekkürler,herkesin tercihine saygı duyarım , :good1: aydınlatma daha iyi olacağı için bu farları tercih ettim,zor buldum ama araştırdıktan sonra olmayacak diye bir kaide yok darısı diğer c max kullanıcı arkadaşlarımın başına olsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun, orjinal mercek+xenon farkını yaşayacaksın. Far yükseklik ayarı derken, sanırım otomatik ayardan bahsetmişin, bu aktif olmaz, zira sol tekerleğin orada aracın yüksekliğini algılayan sensörün yoktur.

montajda bildiğim kadarı ile orjinal olduğu için sadece soketi takacak bu kadar.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Hayırlı olsun, orjinal mercek+xenon farkını yaşayacaksın. Far yükseklik ayarı derken, sanırım otomatik ayardan bahsetmişin, bu aktif olmaz, zira sol tekerleğin orada aracın yüksekliğini algılayan sensörün yoktur.

montajda bildiğim kadarı ile orjinal olduğu için sadece soketi takacak bu kadar.

teşekkürler ampul vs tam takım eksiksiz,fatura ile birlikte kaskoyada işletmeyi düşünüyorum ,yalnız kelvin değeri konusunda bilgim yok

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjinal ise kelvini boşver, o değer aksesuar ampulerde öne çıkıyor ama (galiba) orjinal ampul 4300 K yani beyaz-mavimsi değil.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

hayırlı olsun abi sevindim gerçekten bulmana farları bir an önce takta fotoları görelim :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Orjinal ise kelvini boşver, o değer aksesuar ampulerde öne çıkıyor ama (galiba) orjinal ampul 4300 K yani beyaz-mavimsi değil.

güzel ,önemli olan mercek aydınlatma

hayırlı olsun abi sevindim gerçekten bulmana farları bir an önce takta fotoları görelim :)

teşekkürler Ali,en kısa zamanda montaj hallolur

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Hayırlı olsun , araç artık daha güzel bakacak :)

teşekkürler,daha iyileri sizlerin olsun :good1:

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Hayırlı olsu Fatih Abi. Montajı senin aynayı takan yer yapabilir. İstediğin zaman da gideriz...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Hayırlı olsu Fatih Abi. Montajı senin aynayı takan yer yapabilir. İstediğin zaman da gideriz...

aklımı mı okudun,oraya gittikten sonra başka bir yere ayağım varmıyor :)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
aklımı mı okudun,oraya gittikten sonra başka bir yere ayağım varmıyor :good1:

Bağımlılık mı yaptı yoksa? :)

İşçilikleri kaliteli. İleriye dönük bir sıkıntı yaşamazsın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...