İçeriğe Yönlendir

GSM!'de numara taşıma

Cem Boneval

Recommended Posts

Cem Boneval

Bir arkadaşımdan gelen e-posta şöyle:

Telekom şirketlerinin kampanyalarını kıyasladım. Aşağıda sizlere özetleyeceğim.

Her şirket çok fazla sayıda kampanya oluşturarak ve bu tarifelerin bir birleri ile konuşma ücretlerini, SMS ücretlerini, sabit ücretlerini değiştirerek, tam anlamı ile kafa karışıklığı yaratıyorlar.

17.11.2008 tarihi itibariyle en uygun tarifeler ve içerikleri;

1) Avea; Sınırsız Tüm Kamu tarifesi, Vergiler dahil fiyatı aylık ilk üç ay 15,15YTL sonraki aylar 21,21YTL sabit ödemesi var.

*Tüm kamu grubundakilerle ücretsiz konuşma

*Diğer Avealılarla konuşma ücretli 30,30 Ykr/dak

*Diğer operatör, sabit hatlar ücretli 30,30 Ykr/dak

2) Turkcell; En ucuz tarife, ALO60 paketi, Vergiler dahil fiyatı aylık 11,50YTL sabit ödemesi var.

*120 dakika tüm Turkcell ve sabit hatlarla ücretsiz konuşma

*120 dakika dolduktan sonra, paket içi ile konuşma ücretli 9,60 Ykr/dak

*120 dakika dolduktan sonra, diğer Turkcelli’lerle ve sabit hatlar konuşma ücretli 42,40 Ykr/dak

*120 dakika dolduktan sonra, Diğer operatör ile konuşma ücretli 72,70 Ykr/dak

3) Vodafone; Cep limitsiz tarifesi, Vergiler dahil fiyatı aylık 30,30YTL sabit ödemesi var.

*Bu ücrete, Tüm vodafonelularla ücretsiz konuşma, Diğer operatör, sabit hatlar konuşma ise ücretli 30,30 Ykr/dak

Bu fiyata ek olarak ayda 12,12 YTL ödenerek tüm sabit telefonlarla ücretsiz konuşma,

Bu fiyata ek olarak ayda 6 YTL ödenerek tüm diğer operatörlerle 12,50 Ykr/dak konuşma ücreti sağlamak mümkün.

Böylece Vodafone’na ayda 48YTL ödeyerek, tüm vodafonlularla ve tüm sabit telefonlarla ücretsiz konuşmak, diğer operatörleri ise 12,50 Ykr/dak ücretten arama yapmak mümkün görünüyor.

Bu bilgiler ışığı altında numarasını taşımayı düşünen var mı?

Turkcell'in kapsama alanı ve teknik desteği taşınmayı zorlaştırırken faturaları ve konuşma ücretleri çek git diyor!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi Saygılar...

Turkcell hizmet olarak tartışmasız bir numara... Ancak... tarifeleri görüldüğü gibi değil...

Örnek;

Türkcell'den Türcelle tarife içi 9,60 Ykr diyor ya... Aslında öyle değil... Bu tarifenin vergilerini 30 Ykr'den hesaplıyor...

Yani aylık 11,50 Ytl dediği tarife 15'i buluyor...

Avea; şebeke içi ve diğer hatlar arama açısından en ucuzu..

Ben taşıma kararı alamadım... Türkcell'den vazgeçemedim... Özellikle bu bölge de yada gezilerimde kapsamı alanı olarak Türkcell'den vazgeçemeyeceğime karar verdim...

Alo 120+120 paket aldım.. Türkcell aramalarını ordan yapıyorum..

Avea şirket hattı aldım.. Sabit Hatlar ve Tarife içi görüşmelere ayrı ayrı 1600 dakikayı 12,1 Ytl'ye aldım..

Sabit hatları ve telsimi Ave'adan arıyorum... Çünkü Avea'dan diğer operatörler 30 Ykr/dakika ve 6 saniyede bir ücretlendirme yapıyor...

Tarifeleri incelerken kaç saniyede bir ücretlendirme yaptığını araştırın... Çünkü bir çok tarife 2 saniyeyi bir dakika sayıyor.. veya 62 saniyeyi 2 dakika sayıyor...

Telefon olarak ta piyasada bolca çift hatlı çin malı telefon olmasına rağmen dünya para verip Samsung D880 aldım.. Bir hat da eve aldım.. Usanana kadar konuşuyor... Yakında bıkar heralde.. :kutlama: Evin telefon masraflarını da düşürdüm... Memnunum mutluyum..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

mehmet abi yanlışlık olmasın bende türkcell alo 60 paketini kullanıyorum gecen ay paket dışı kullanmamışım fatura gelmedi 15 ytl yi bulsa fatura gelirdi sanırım 13 ytl üstüne fatura gönderiyorlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tarifelere, kampanyalara sıkça bakarım, artık bıktım, karşılaştırma yapmak gerçekten zor, çevremdeki %99 lkesim turkcell, yani turkcell e teslimim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi yanlışlık olmasın bende türkcell alo 60 paketini kullanıyorum gecen ay paket dışı kullanmamışım fatura gelmedi 15 ytl yi bulsa fatura gelirdi sanırım 13 ytl üstüne fatura gönderiyorlar

Yukardaki ifademi.. Bana aynen türkcell'den iletmişler ve 21 liralık olan kampanyaya girdiğimde bana kaç lira fatura geleceğini söyleyememişlerdi...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Gürsoy

avea öğrenci tarifesini tercih ederim avea olup öğrenci tarifesinde kilerle 10 dk da 2 kontüre konuşuluyor diğer operetörleri arayınca dk da 2 kontür düşüyor. bu hatta ayda en az 150 kontür yüklemeniz lazım 250 kontör yüklerseniz de her yöne 150 msj geliyor ve daha birçok avantajı var mesela t.cell in kampüscell inde 10 dk dan sonra kontür fazla atmaya başlıyor avea öğrencide böyle bi şey yok 20 dk 4 kontür 30 dk 6 kontür olarak çıkıyor

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Aveanın her yöne 10.000 Dk. vergiler dahil 66 TL tarifesini incelemenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Artık iyice saçmaladırlar bence.Ne reklamlardan ne başka bişeyden tarifeleri çözemiyoruz.Bu konularda ihtisas yapmak lazım.Rekabet adı altında vatandaşı soyuyolar başka bişey yok.Sabit telefonlarda birde jetvell mi ne tarife çıkartmışlar adamlar dalga geçiyolar resmen..

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Turkcell her yöne 1kontör/dk tarifesini kullanıyorum. Tek şartı ayda en az 250 kontör yüklemek. 250 kontör=42 TL. Yani dakikası 16,8 Kuruş.(0,168 TL)

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bir de i-phone+heryöne 1500dk+1500SMS+3BG internet tarifesi var bu aralar kafamı karıştırıyor..

Bir de bunun 500dk veya 150 dk olanları var..

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

turkcell'e numara taşıyanlar ayda 10 ytl ye turkcell içi 10 saat beleş, diğer operatörler 10 krş/dk

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Avea abonesiydim. Malum MEB Personel hattı idi. Her ay 30 lira civarında fatura geliyordu, üstelik diğer öperatörlerde olan akrabalarımı aramaktan çekiniyordum zira dakikası yaklaşık 1 liraya geliyordu. (94 Kuruş) Doğru düzgün konuşamıyordum.

Numara taşıma yaparak Vodafone'a geçtim. Faturalardan da sıkıldığım için kontörlü olmasını istedim. Vodafone Cep1 tarifesi var. Her yöne dakikası bir kontör. Üstelik tek şartı da ayda en az 100 kontör yüklemek. Bir ay içerisinde 100 kontör bitmezse her yöne dakikası 3 kontör oluyor. Kurban Bayramı'ndan hemen sonra geçtim ve hala 100 kontörüm bitmedi. (Bitmiyor ne yapayım :) ) Üstelik istediğim gibi istediğim operatörü arayabiliyorum. Akrabalarımın çoğu Vodafone. Kontörümün bitmemesinin bir sebebi de; Vodafone içi kullanılabilen hediye kontörler verilmesi. Rahat ettim. Üstelik her yerde de çekiyor. Avea gibi çekmeme durumu hiç yaşamadım.

Bu arada 100 kontör= 18 TL (Dakikası 18 Kuruş) Böyle bakınca sanki Turkcell daha ucuzmuş gibi algılanabilir diye yazıyorum. 250 kontör= 42 TL (Dakikası 16,8 Kuruş) Benim için önemli olan 1 ayda vermek zorunda olduğum paradır.

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Yıllardır avea kullanırım ama türkcelleri aradığımda çok tuzlu oluyordu .Bunu hesap ederek türkcelin yeni bir vergisiz sabit ücreti .2.5 lira- ve konuşmayınca fatura da gelmeyen yeni bir hatını aldım.6 ay bu haklardan yaralanabiliyorsunuz ve bu zamanın sonunda yeni bir tarifeye geçiyorsunuz.Yalnız 1 yıl içerisinde bu hattınızı iptal ederseniz 31 liranızı alıyorlar.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Turkcell abonesiyim yıllardır.İki gün badava dışındakileri anlayabilmiş değilim, ne gelirse ödüyorum.İkinci hat olarak Vodafone aldım rahat ettim....

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Bunların hepsi birlik oldu rekabet ediyoruz diye göstererek bizi küllüyen kazıklıyorlar aslında. Bir kere numara taşımak olayı çok büyük bir zırva. Kimin hangi operatörü aradığını anlık bir bip sesinden duydunuz duydunuz, duyamadınız konuşurken :D durumları...

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

turkcell kampuscell kullanıyorum gayet memnunum. her ay 150 kontör ( 26 tl) yüklüyorum turkcell içi 2 saat hediye ediyorlar. 30 kontöre de turkcell içi 3000 sms satın alıyorum rahat rahat yetiyor... avea da denedim ama istanbulun göbeğinde bile sinyal seviyesi sorunu var kapattırdım sonra.

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

O tarife, şu şarife takip edemem, 5 kişi belirle, 10 kişi seç, yok efendim 2 gün şanslı günün, 3 kuruş daha ver şu kadar mesaj beleş... gibi triplerle uğraşamam... Ne ödediğimi bileyim diyenlere KESİNLİKLE Vodafone Cep1 öneririm.

Dakikası 18 kuruş diyorum... Süpriz yok. Ekstra yok. Kafam rahat. :(

Ha 505 li Vodafone olur mu o da ayrı? Arkadaşları uyarıyorum konuşmanın başında... Bak bu hat Vodafone, haberin ola kısa kes diye :unsure2:

Numara taşıma şöyle iyi olur: TÜM OPERATÖRLER tek fiyat uygulamasına geçerse veya tüm aboneler TEK FİYATlı tarifelere geçerse.

tarihinde ?sa K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bende turkcell kampus'luyum, ama illaki ikinci bir hat gerekebiliyor. numara taşınması olayında ise karşı tarafı aradığımda hangi operatör bilememek çok kötü...

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

paket işleride ayrı bir hal aldı.Turkcell de alo paket 600 kullanıyorum.iki defa paketi aşmışım.sms ile takip edip itiraz ettim.faturanın özetini bir daha yollamışlar.türk telekomun 444 lü numaraları paket dışı hani her yöneydi :D abone olduğumuzda cumartesi-pazar turkcell'den turkcell'e ücretsizdi.sonra iki gün ilave oldu.yılbaşında hafta sonu ücretsiz kampanyasıda bitti.bir çok işin arasında oturup ayrıntı incelemekte şart sanırım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...