İçeriğe Yönlendir

Şanzıman Takozu

Akif Tanık

Recommended Posts

Akif Tanık

Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar...Yaklaşık 2 gündür aracımın sol ön tarafında özellikle rampa aşağı kompresörde inerken tkır tıkır bir ses geliyordu biraz önce servise gidip geldim usta deneme sürüşü yaptı ve Şanzman takozundan yapar dedi. Yarın aracı bırakacağım...Başka bir sorundan kaynaklanabilir mi?..Sorun başka değilse takoz değişimi kaça patlar bana.Usta'ya fiyatı sordum altına girmeden bişey diyemem dedi.Görüşlerinizi bekliyorum.Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geri vitese takıp ani kalkışta da kütürtü sesi geliyor ise teşhis doğrudur. Ama aracın altına girmeden bu testi ve fiyat önerisi yapılmalı idi!

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Burçak marka yerli üretim şanzıman takozu:35 lira. İşçilik: Yaklaşık: 30-40 lira.

Bu yerlisi dandik felan değil bu arada. Benim gibi arabayı parçalamak için kullanan birinin elinde bile hiç sorun çıkarmadan işini yapıyor. Motocraftı 20bin km de tekrar koparmıştım.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Ali Bozkurt

arabanın yaylarnı kontrol et. yaylar zayıf kaldığında amantisör kendi içine vurur...

Yorum bağlantısı
Akif Tanık

Arkadaşlar teşekkür ederim sorun çözüldü.Şöyleki; aracın sol alt tablasına tek civata ile bağlı olan şanzıman civatsı sıyırmış ve tutumuyormuş ve ses bu yüzden meydana geliyormuş.Şaşmaz'da İkiler otomotivde bulunan sevgili engin usta aracı çalıştırdı ve el freni çekik vaziyette aracı geriye doğru çok hafif bir şeklide vurdurdu ve sorunu buldu.Hemen lifte alıp benide yanına çağırarak civatanın boşta döndüğünü gösterdi.Bana ik seçenek sundu. Birincisi; şanzımanı indirik sıyırmış olan dişlere tekrar kılavuz çekeceğiz dedi ve 1 günü alır dedi.İkinci seçenek ise aynı yere ilaç sıkıp ve bir çap üyük civata sıkarak hallderiz dedi.Ben ikinci seçeneği tercih ettim vaktim olmadığından dolayı.Herhangi bir ses kalmadı araçta bende rahatladım açıkcası.Teşekkürler engin usta...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akif bey, iyi bir çözüm üretmiş, sıkılan ilaç dediği şey, civata sabitleyici bir malzeme olmalı. Geçmiş olsun. Yalnız başka bir yerde o civatanın sökülmesi gerekirse, bu tamiratı anlatın.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Akif bey, iyi bir çözüm üretmiş, sıkılan ilaç dediği şey, civata sabitleyici bir malzeme olmalı. Geçmiş olsun. Yalnız başka bir yerde o civatanın sökülmesi gerekirse, bu tamiratı anlatın.

+1903.

Sonra vidanın yivinin olduğu parçayı(ki şasinin bi uzantısıdır) aramaya çıkabilirsiniz,tecrübeyle sabit.

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
+1903.

Sonra vidanın yivinin olduğu parçayı(ki şasinin bi uzantısıdır) aramaya çıkabilirsiniz,tecrübeyle sabit.

:) Bu ses sıkıntısından kurtuldumya dünyaya bedel :p Şaka bir yana vakit bulduğum en kısa sürede aracı bırakacağım aynı yere ve orjinal haline getirteceğim inşallah.Zaten aracımı öyle sert kullanamam kalkışlarda felan öyle vurdurmak felan hiç huyum değildir.İlginiz için çok teşekkür ediyorum...Cihan kardeşim engin tecrübelerinle yol gösterdiğin için ayrıca teşekkür ederim...Saygı ve sevgi ile...

Tamam çağlar abi.Yapılan tamiratı anlatırım.Zaten aynı usta yapacak tamiratı...Saygılar...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
İlginiz için çok teşekkür ediyorum...Cihan kardeşim engin tecrübelerinle yol gösterdiğin için ayrıca teşekkür ederim...Saygı ve sevgi ile...

Yardımcı olabildiysek ne mutlu. Aynı sorunu aynı şekilde ben de yaşamıştım. Yaşadıklarım kadar bildiklerim işte. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar teşekkür ederim sorun çözüldü.Şöyleki; aracın sol alt tablasına tek civata ile bağlı olan şanzıman civatsı sıyırmış ve tutumuyormuş ve ses bu yüzden meydana geliyormuş.Şaşmaz'da İkiler otomotivde bulunan sevgili engin usta aracı çalıştırdı ve el freni çekik vaziyette aracı geriye doğru çok hafif bir şeklide vurdurdu ve sorunu buldu.Hemen lifte alıp benide yanına çağırarak civatanın boşta döndüğünü gösterdi.Bana ik seçenek sundu. Birincisi; şanzımanı indirik sıyırmış olan dişlere tekrar kılavuz çekeceğiz dedi ve 1 günü alır dedi.İkinci seçenek ise aynı yere ilaç sıkıp ve bir çap üyük civata sıkarak hallderiz dedi.Ben ikinci seçeneği tercih ettim vaktim olmadığından dolayı.Herhangi bir ses kalmadı araçta bende rahatladım açıkcası.Teşekkürler engin usta...

Bu ilaç benim bildiğim ilaç ise ancak ısıtılarak sökülebilir... Aklınızda bulunsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...