İçeriğe Yönlendir

Vites konsolunun sağ tarafında

Akif Tanık

Recommended Posts

Akif Tanık

Herkese selamlar arkadaşlar...Geçtiğimiz pazar günü aracımın yerinden çıkmış olan vites kolu toz körüğünü tamir ettim, ederken o bildiğimiz vitesin olduğu plastik kısmın komplesi varya, işte onun sol (şoför) tararında içeriye gizlenmiş bir düğme olduğunu gördüm.İçeriden baktığımda da arkası görünüyordu.İki adet kablo bağlı idi..nedir bu düğme, ne işe yarar...bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Akif Tanık

hayır Ruhi abi otomatik değil.nasıl söylesem. düğme iki kademeli yatay monte edilmiş vaziyette...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O düğmeler ingiliz gizli servisi tarafından, yolcuyu tavandan fırlatmak için monte edilmiş olup ..... :unsure: O ne ya ilk defa görüyorum.

Tahminim: eski sahibi tarafından yapılmış gizli kontak olabilir, el fren körüğü içine saklayan da olurdu.

Yorum bağlantısı
Akif Tanık

Mehmet abi resim yukarıda var ama detaylı istersen makina o deliğe sığmıyor onun için çekemedim...

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
Sizde yine bir tane düğme varmış. ben bizim arabada üç tane düğme bir tane devre bi tane de yanar döner lamba bulmuştum alt taraflarda hatta basınca eski dial up modemlerin ıkardığı seslerden çıkarıyordu. Ödüm koptu tabi devre kescidir filan diye. Düğmelerden çıkan kablolar kaputun içinde bi yere gidiyordu ama devre bir noktada kesilmişti. Fazla da kurcalamadım :)

seninde ama varmış be abi :unsure:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...