İçeriğe Yönlendir

Fiesta St Vites Topuzu

Ramazan Akkaya

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende geri vites 5 in karşısında.Bilmiyorum başka model veya yılda nasıl?

bu şekildeyse tamam, nasıl güzel yanıyormu kalitesi nasıl ve resimler nerede  :biggrin:  :tongue:

big_131136008vjo.jpg

Esas şu olacakki...  bendeki bundan ama ışıksız

31dDA%2BanG6L.jpg31lfg6b9-EL.jpg

Benimki

knobgaiter.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Ali bey biraz sabır :) Evet ışık rengi kırmızı.Gece pioneer teyple muhteşem uyumlu oldu.Vites topuzu da belirttiğim linkte model 3 olanı.Sizinki daha spor.Işıklı olsaymış tadından da yenmezmiş.Ama bunada şükür.Eski halini bir düşünsene :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali bey biraz sabır :) Evet ışık rengi kırmızı.Gece pioneer teyple muhteşem uyumlu oldu.Vites topuzu da belirttiğim linkte model 3 olanı.Sizinki daha spor.Işıklı olsaymış tadından da yenmezmiş.Ama bunada şükür.Eski halini bir düşünsene :shok:

tuvalet pompası körüktende acil kurtul yalnız :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Ali bey komple değişti.İnşallah resimleri eklediğimde görürsünüz.Körük sizinkinin aynısı.Yalnız şu körük çerçevesini nasıl metalik gri yapabilirim onu düşünüyorum.Çünkü hava üfleme kanallarının 4 ününde kanatları kırık.Değiştireceğim.Alacağım üfleyicilerin çerçevesi gri.Ayrıca torpido kaplama rengide metalik gri.Geriye sadece körük çerçevesi kalıyor.Ankarada buldum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-vites-topuzu-ve-cercevesi-184408504/detay/

Ama hem tek satmıyoryum dedi hemde fiyatı çok pahalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

ali abi siz koltuklari kaplattinizmi bir de bu dijital klima bizim takayada gider mi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali bey komple değişti.İnşallah resimleri eklediğimde görürsünüz.Körük sizinkinin aynısı.Yalnız şu körük çerçevesini nasıl metalik gri yapabilirim onu düşünüyorum.Çünkü hava üfleme kanallarının 4 ününde kanatları kırık.Değiştireceğim.Alacağım üfleyicilerin çerçevesi gri.Ayrıca torpido kaplama rengide metalik gri.Geriye sadece körük çerçevesi kalıyor.Ankarada buldum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-vites-topuzu-ve-cercevesi-184408504/detay/

Ama hem tek satmıyoryum dedi hemde fiyatı çok pahalı.

Ben sadece çerçeveyi 50 tl. ye almıştım, bulması dert resmen, çıkmacılara bakacaksın mecburen.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ali abi siz koltuklari kaplattinizmi bir de bu dijital klima bizim takayada gider mi

Dijital klima bize gitmez, sadece  panel olsa tamam, komple kalorifer değişecek vs. hem ne yapacaksınki oto klimayı, araba ufak gerek bile yok, olsa iyi olurdu ama sonradan yapamaya değmez, zaten pahalı.

Koltuklar orjinal ST, kaplama değil yani, İngiliz versiyonu olduğundan arkada 3 kafalık var ve sağdan direksiyona göre olduğundan eski koltuk yükseklik ayarınıda kullanabilirim, şöför ve yolcu koltuğundada yükseklik ayarı var :)

Şuraya arada bak, ellerindeki tek çerçeveyi ben aldım :)

http://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=2952#.VH-M2zGsXik

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Dijital klima bize gitmez, sadece  panel olsa tamam, komple kalorifer değişecek vs. hem ne yapacaksınki oto klimayı, araba ufak gerek bile yok, olsa iyi olurdu ama sonradan yapamaya değmez, zaten pahalı.

Koltuklar orjinal ST, kaplama değil yani, İngiliz versiyonu olduğundan arkada 3 kafalık var ve sağdan direksiyona göre olduğundan eski koltuk yükseklik ayarınıda kullanabilirim, şöför ve yolcu koltuğundada yükseklik ayarı var :)

Bi de nispet yapar gibi...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bi de nispet yapar gibi...

Muahhaaa  :p

Hatırlatayımda ilerde satarsam hazır ol  :D

Y6u2t.jpg

pYIjJ.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Muahhaaa  :p

Hatırlatayımda ilerde satarsam hazır ol  :D

Eskitmişsin bile. Mındar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Vites çerçevesinin ürün kodu 1148814 gugıl a yazınca ebay da ve  yabancı bir kaç yerde daha çıkıyor.35 Sterlin/paund istiyorlar.Shippingi vergisi derken yani 140 tl ye geliyor Akgür ticaretin sitesinde var.Ama stoklarında kalmamış. Getirir misiniz dedim.Hayır dediler.Arkadaşlar Ankarada bildiğiniz çıkma yedek parça satan yer var mı?Telefon numarası olursa çok ikrama geçer.Bi bu çerçeve mavi kaldı.

2. alternatif bu vites kolu çerçevesini çıkartıp aliminyum/gri folyoyla kaplatsam olur mu?

Ali bey bende koltuklarım da kılıf var diye resim çekip koyacaktım.Vazgeçtim...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

zoMGLxL.jpg

nk2Sdtj.jpg

N9soFlH.jpg

3Xy4DX9.jpg

WzeKLCA.jpg

Sonunda resim ekleyebildim.Ama yanlış yere ekledim.Satılık kısmına eklemem gerekiyordu.Silmeyede kıyamadım.Baya emek verdim.Allah kimseyi acemi etmiye.Satılıktır.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

İlanlar Bölümü Kuralları ( İBK )
1- Forumda ilan bırakabilmek için, en az 100 mesaj ve 3 aylık üyelik ve tanışma bölümünde kendinizi tanıtır bir tanışma mesajının bulunması gerekmektedir.
2- İlanlar, moderatörlerin onayı ile görünür hale gelecektir. Bu sebeple ilanım yayınlanmadı diye tekrar ilan vermenize gerek yok, moderatör onayını beklemelisiniz.
3- Mesajı sürekli yukarıda tutmak için güncelleme yapmayınız.
4- İlan sahibinin talebi yoksa İlanlara olumlu veya olumsuz bir yorum yapmayınız.
5- İlanlarınızda ürünün marka, model, tip ve diğer detay bilgilerini, fiyatını, fotoğraflarını ve size nasıl ulaşılabileceğini mutlaka belirtiniz.
6- İlanların yayınlanma süresi 3 aydır, 3 aydan fazla yayınlanan ilanlar silinecektir. Bundan dolayı ilanınız silindiyse yeniden ilan bırakabilirsiniz.
7- Alım/satım gerçekleşti ise bunu açıklayıp, konuyu güncelleyiniz.
8- İlanın tüm sorumluluğu ilan veren kişiye aittir. Alım satımda doğacak hiçbir zarardan forum yönetimi sorumlu değildir
9- Üyeliği bir yılı aşan üyelerin mesaj sayısına bakılmaz ancak mesaj sayısı 100'den az ise tanışma konusu olması zorunludur.. 
10- Ticari firmalar veya ilanı verilen ürünleri herhangi bir şekilde kar amacı güderek satmak isteyen kişilerin, herhangi bir ürünü pazarlamak amacıyla ilan vermeleri yasaktır. İlanın üyelerin menfaatine olduğu, bulunması zor veya özel ürünler olması durumlarında yetki, forum yönetimindedir.

11- İlan verme şartları yerine gelmiş olsa dahi, ilanın onaylanıp onaylanmaması forum yönetiminin takdirindedir.

Ya sabır.Şunun şurasında 100 mesaja ne kaldı ki :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Şimdi araçta yapılan modifikasyonlar.

1)Işıklı vites topuzu.Boy kısaltılmıştır.Körüğü de suni deridir.Vites çerçeveside nikelajlı olarak değişmiştir.

2)Ayak altları ve koltuk altları ışıklandırma (gün ışığı).Direk kontaktan alıyor.

3)Ön konsol alüminyum gri kaplama.

4)Kol dayama(kolçak)-Armster 2

5)Pioneer DEH-1500ub teyp ve çerçevesi + araca özel direksiyon kumanda aparatı

6)Koltuklar kılıflandı.

7)Orijinal paspaslar araca özel havuzlu paspaslarla değiştirilmiştir.

8)Bagaj havuzu alınmıştır.

9)Nikelaj cam+yan çıtalar.Nikelaj kapı kolları.

10)Ön yan ve arka yan camlar 1 numara(en açık) film ile kaplanmıştır.

11)Ön ve arka silecekler bosch silecekler ile değiştirilmiştir.

12)Tavan lambası photon 8 led ile değişmiştir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Yapılacaklar...

1)Ön panjur ve sis farı nikelajı(forumda alper beyden) yapılacak.

2)Jantlar boyanacak ve verniklenecek.

3)Ön far temizliği yapılıp orijinal ampuller Bosch plus 90 (H4) ile parklarda T10 tip photon 5 led ile değişecek.

4)Plakalar özel plaka kalemi ile üzerinden tekrar geçilecek.

Bütün işlerim bittikten sonra hem gündüz gözüyle hemde gece fotoğrafı eklenecektir.Gece görüntüsü gerçekten bi harika...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Ayrıca bagaj üst ve alt nikelaj çıta yapılmış olup 4 adet kalorifer üfleyici gri çerçeveli olacak şekilde değiştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Tamam mehmet bey işlerim bi bitsin inşallah foto işinide halledecem.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...