İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Koltuk sesi

Zafer Ofli

Recommended Posts

Zafer Ofli

Şöför koltuğundan özellikle ses gelmeye başladı bu aralar. Muhtemelen kızaklarda bir sorun başgöstermeye başladı ama kızakları değiştirmeden yapılacak bir şey varmıdır acaba?Yoksa çekmek zorundamıyım

Yorum bağlantısı
Şafak Uçar

Emmi ses koltuğun içinden geliyorsa yapacak bişey var mı?Benimde yolcu koltuğunun içinde kuş varmış gibi ses geliyor...

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

yağladıktan sonra erimesi için wd 40 ta sıkayımmı yoksa öylece kalsınmı? Birde çağlar abi bugün bebek pudrasından bahsetmişti o nasıl olacak acaba veya nerelere yapılabilir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi ses koltuğun içinden geliyorsa yapacak bişey var mı?Benimde yolcu koltuğunun içinde kuş varmış gibi ses geliyor...

Kuş işi zor.. :)

Koltuğun içinden değildir o yine... Bağlantılardandır...

yağladıktan sonra erimesi için wd 40 ta sıkayımmı yoksa öylece kalsınmı? Birde çağlar abi bugün bebek pudrasından bahsetmişti o nasıl olacak acaba veya nerelere yapılabilir?

Sıkma kalsın yağ orda... Ama koltuğu ara ara oynat...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pudrayı, kapı ve sunroof fitillerinde tavsiye ederim. Zafer bey, ses kızakta mı yoksa oturakta mı? Yani bir tariflerseniz belki pratik birşeyler bulabiliriz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Pudrayı, kapı ve sunroof fitillerinde tavsiye ederim. Zafer bey, ses kızakta mı yoksa oturakta mı? Yani bir tariflerseniz belki pratik birşeyler bulabiliriz.

Kızaktan geliyor esas kapsamlı ses. oturaktan da geliyor ama ona yapılacak pek birşey yok zannedersem

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otururken ses geliyorsa çözümü basit ama hileli. Ön sağ sol koltuğun oturak kısmı aynıdır, soldakini çıkartıp sağdaki ile yer değiştirin hem oturma hissiniz oldukça diri olacaktır.

Kızakları ses yapanlar genelde tek kullanıcılı araçlar, yani kızak yerinden uzun zaman hiç oynamaz ise, hep aynı konumda kalınca, metal metale yer yapıyor, yükseklik ayarı ve ileri gri ayarını bozun, bir süre kullanın belkiiiiii ses eski pozisyona alınca biraz azalır.

Adem bey ya beton kullansalardı, siz en şanslı müşterilerdensiniz.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Telle bağlama işini ford düşünememiş bizim servisciler düşünmüş.Bence ford bunlara ödül vermeli!

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Otururken ses geliyorsa çözümü basit ama hileli. Ön sağ sol koltuğun oturak kısmı aynıdır, soldakini çıkartıp sağdaki ile yer değiştirin hem oturma hissiniz oldukça diri olacaktır.

Kızakları ses yapanlar genelde tek kullanıcılı araçlar, yani kızak yerinden uzun zaman hiç oynamaz ise, hep aynı konumda kalınca, metal metale yer yapıyor, yükseklik ayarı ve ileri gri ayarını bozun, bir süre kullanın belkiiiiii ses eski pozisyona alınca biraz azalır.

Adem bey ya beton kullansalardı, siz en şanslı müşterilerdensiniz.

Koltukları nasıl değiştirebiliriz ki? nereden sökülüyor

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

koltukları söküp arabadan dışarıya çıkarın.temiz bir yerde ters çevirin.altı yukarıya gelsin.würth ün HSS 2000 yüksek basınçlı sprey gres yağı var.ne kadar metal metale temas etmiş nokta varsa aralarına bu spreyden sıkın.bu sprey in bi özelliği; kutusundan basınçlı ve sıvı olarak çıkar,sıkılan yerde bildiğimiz gres yağı gibi yapışıp kalır,akmaz.en azından o ürünü alıp kendiniz görün.bana hak vereceksiniz.elimizle ulaşamayacağımız yerlere kadar basınç sayesinde yağ giriyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

benim koltuktada ses problemi vardı...

tesadüfen koltuk ayarım en aşağıdaymış biraz yukarı kaldırdım ses kesildi.. şimdi hiç kurcalamıyorum..

mehmet abi nin dediği gibi büyük ihtimal problem koltuk içinden değil alt kısımlardaki metalllerin sürtmesinden kaynaklanıyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Oturakları, ehil bir döşemeci rahatlıkla değiştirebilir, şahsen kendim hiç değişmedim. HHS2000 nin en güzel özelliği toz tutmamasıdır ve balçıklaşmamasıdır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

O zaman şunu yapacağım önce bir döşemeciye gideceğim koltukları sökerken hhs 2000 alınacak ve sıkılacak

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlker Kadılar

merhaba..koltuk sesinize kesin sonuç.. ses yapan koltuk yerinden çıkacak eklemyerleri metal olarak diyorum makina yağıyla yağlanacak sorununuz oldu bitti. hepsi bu kadar,,

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

sizde koltuğu çıkartırıp metal olarak eklem yerlerinin herherini yağlayıp tekrar takıyorsunuz.. oldu bitti kesin sonuç ...gıres olmaz neden olmaz derseniz gıres katı yağ oldu için ekmemlerlerini heryerine ulaşamaz içtaraftan, ama akıcı sıvı makina yağı ulaşır ve kuş sesi gibi cik cik gelen sesleri keser..

Yorum bağlantısı
  • 10 yıl sonra...
İlker ERDOĞAN

Merhaba arkadaşlar 2002 model 2.0ghia kullanıyorum bel desteğinden ses geliyor bunun sebebini bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhaba arkadaşlar 2002 model 2.0ghia kullanıyorum bel desteğinden ses geliyor bunun sebebini bilen var mı ?

Ben bi göreyim bu aracı, Sırt döşemesini söktürüp bakmalı bir döşemeci.
Yorum bağlantısı
İlker ERDOĞAN
14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben bi göreyim bu aracı, Sırt döşemesini söktürüp bakmalı bir döşemeci.

Abi en kısa zamanda tanışalım inşallah ofisim Kavdırların üzeri 5. Kat her zaman beklerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...