İçeriğe Yönlendir

Ford Focus Gizli Kalmış Bilgiler

Turgay Durak

Recommended Posts

Alper Erdoğan

Merhaba arkadaşlar. Ben camları programlamak için düğmeye bir süre basılı tuttum, şimdi cam çalışmıyo hiç hareket yok. Bir şeyleri yanlış mı yaptım acaba?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Çilo

Focus öle gizli kapaklı iş yapmaz .Ne gizli özelliğiymiş o kadar...::)))

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Arkadaşlar peki bizim araçlar iç sıcaklığı göstermiyor mu yoksa oda mı gizli kalmış. :)

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Recep Doğru

Arabamın sol kapı kilit sorunu gidermeye çalışırken bir özelliğin olduğunu fark ettim ve hiç bir yerde böyle bir özelliğe ait yazı denk gelmedi. Bu formdaki bilgilerin bana katkısından dolayı bende paylaşmak istedim.

Arabam 2001 Focus 1.6 Ghia

Kapı kilit karşılığındaki swich'e 7-8 kez basıldığında merkezi kilit test moduna geçtiğini fark ettim ilk önce çalan düdük sesinin ne anlama geldiğini anlayamamıştım ama biraz kurcalayınca anlaşılıyor. Dört kapıyı, bagaj ve motor kaputunu açıp kapattığınızda kapıları anahtar ile kilitleyip açtığınızda uyarı sesi veriyor. Yani kapı karşılıklarındaki ve kilit üzerindeki swichlerden gelen her sinyalde ayrıca kumandanızın tuşlarına basınca düdük sesini duyabilirsiniz. çalışmayan sorunlu kapınızın swich arızası mı motor arızası mı kumanda arızası mı yoksa mekanik bir sorun mu var tespit edebilirsiniz. Bu test modundan çıkmak için 20 saniye kadar bekleyince uyarı sesiyle çıkıyor ve merkezi kilit sistemi normal moduna dönüyor.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Motor kaput kilidinde de swich mi varmış ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arabamın sol kapı kilit sorunu gidermeye çalışırken bir özelliğin olduğunu fark ettim ve hiç bir yerde böyle bir özelliğe ait yazı denk gelmedi. Bu formdaki bilgilerin bana katkısından dolayı bende paylaşmak istedim.

Arabam 2001 Focus 1.6 Ghia

Kapı kilit karşılığındaki swich'e 7-8 kez basıldığında merkezi kilit test moduna geçtiğini fark ettim ilk önce çalan düdük sesinin ne anlama geldiğini anlayamamıştım ama biraz kurcalayınca anlaşılıyor. Dört kapıyı, bagaj ve motor kaputunu açıp kapattığınızda kapıları anahtar ile kilitleyip açtığınızda uyarı sesi veriyor. Yani kapı karşılıklarındaki ve kilit üzerindeki swichlerden gelen her sinyalde ayrıca kumandanızın tuşlarına basınca düdük sesini duyabilirsiniz. çalışmayan sorunlu kapınızın swich arızası mı motor arızası mı kumanda arızası mı yoksa mekanik bir sorun mu var tespit edebilirsiniz. Bu test modundan çıkmak için 20 saniye kadar bekleyince uyarı sesiyle çıkıyor ve merkezi kilit sistemi normal moduna dönüyor.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/186297-kilit-ve-switch-kontrol/

kontrol için faydalı bir sistemdir

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Motor kaput kilidinde de swich mi varmış ?

Evet Engin abi var, kapılar kilitli iken anahtarla açınca alarm çalıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
mustafa şahin

Arkadaşlar Merhaba aranızda yeniyim, öncelikle forum ve yöneticilerini çalışmalarından dolayı kutluyorum.

benim arabam 2003 model ghia focus hb birçok yerde gizli özellikler diye bişeyler okudum ve hepsini denemeye çalıştım ama

1: tek dokunuşta 3 kez sinyal

2: follow me home

bu iki özelliği çalıştıramadım.

gerçekte bu özellikler varmı? eğer varsa nasıl çalıştıracam yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

1- Yok

2- Konular mevcut sonradan ufak bir aparat ile yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Yunus Tuna

Merhaba arkadaşlar 2001 focus ghia kaportası ankarada nerde yaptırılır(ufak tefek düzeltmeler) bılgısı olan varmı?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mustafa Kiliç

kaynak: http://www.ozyurek.org/gizli_kod/gizli_kod.htm

FOCUS GİZLİ KALMIŞ ÖZELLİKLER

Kapıların otomatik Kilitlenmesi

Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!, Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.. Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manuel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.

Ben bu kapilarin otomatik kilitlenme olayini yukarida anlatildigi gibi proglamladim. Fakat geri iptal etmek istiyorum. Ayni islemi yaparak iptal edilirmi, yoksa baska bir islemmi yapmam gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben bu kapilarin otomatik kilitlenme olayini yukarida anlatildigi gibi proglamladim. Fakat geri iptal etmek istiyorum. Ayni islemi yaparak iptal edilirmi, yoksa baska bir islemmi yapmam gerekiyor ?

Aynı işlemi yapınca iptal ediliyordu diye hatırlıyorum.Bir deneyin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tek dokunuş otoban sinyali makyajlı kasada var. follow me home standartta yok.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

20 kmyi gecince kapıların kitlenmesi iyi gibi gözüküyor ama kaza esnasında acılması zor olabilir

İçeriden açılabiliyor. Dışarıdan müdahalesi yok sadece..
Yorum bağlantısı
Mustafa Kiliç
(düzenlendi)

kaynak: http://www.ozyurek.org/gizli_kod/gizli_kod.htm

FOCUS GİZLİ KALMIŞ ÖZELLİKLER

Tek Dokunuşta 3 kez otomatik sinyal

Sinyal kolunu sola dönecekmiş gibi çekin ama kilitlemeyin yani sinyal yanma seviyesine kadar çekin ve bırakın, Otomatik olarak 3 kez sinyal verecektir. Bu özellik Makyaj sonrası ghialarda bulunmaktadır.

Benim arac 2002 ghia makyajli kasa fakat bu ozellik calismiyor. Herhangi bir programlama'mi gerekiyor acaba ?

tarihinde Mustafa Kiliç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...