İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Tdci Fiestaların Genel Sorunu

Serkan Toker

Recommended Posts

Alper Kaan Asıliskender

V kayış bilyasına bakın ancak ses kalorifer fanından geliyor olmasın

Eskiden yoktu ama hiç sanmıyorum. Motoru yıkatınca bu sıkıntı ortaya çıktı. Özelikle 3.kademede çok rahatsız edici ses

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Süleyman Kaya
(düzenlendi)
On 06.10.2009 at 16:20, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Evet kronik bir sorunda ben ekleyeyim, fiesta hava filtre kapağı söke taka sonunda vida yerleri plastik olduğundan yalama oluyorve tutmuyor, bu durumda ya burayı delip civata somun ikilisiyle işi garantiye alıcaz yada olurmu denemek lazım, orjinal vidaya wd-40 sıkıp ıslatıcaz, sonra yalama olan yere sun-fix tarzı hamur dolgu macunu tıkıştırıp vidayı takıp çıkarıcaz, böylece hamurda vida diş açmış olucak, sertleştikten sonra alın size cillop gibi yeni vida yuvası diye düşünüyorum, benim vidalardan biri yalama oldu önce bu tekniği deneyip olmazsa civata takmayı düşünüyorum, bu konuda başka parlak fikri olan arkadaşlardan yardımda alabilirim bu arada, sizce ne yapsam kolay ve sağlam olur acaba?

selamlar konunun üzerinden epey zaman geçmiş. Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. Siz sorunu nasıl çözdünüz acaba?

tarihinde Süleyman Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Süleyman Kaya yazdı:

Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum

bu tip yerlerde pratik çözüm: vidaya/ somuna ısı ile daralan makeron geçirin, çakmakla ısıtın... vidanın çapı az büyümüş olur, genişleyen karşı plastiğe sıkıca oturur.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Ali Cihangiroğlu abimiz çözmüştü bu problemi ayrıntılı bir bilgi verir belki 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

o kısmı delip yani filtre kutusundaki kısmı, alttan uzun civata takın, filtre kapağını takınca üzerine rondela ile beraber kör somun taktınızmı cillop olur....vatayı

bu tarz bir civata ve ucunada istediğiniz bir somun yeter

benim filtre kutum böyle, yuvadaki civataya dikkat, farklı şeylerde yapılır hayal gücüne kalmış :)

76d56bb25fddb1b4d9052795c5c3c421.jpg

10b104f06dcb8e72fb8bc4b1dc523635.jpg

stainless-din6798.jpg?revision=146160795

images?q=tbn:ANd9GcQrxzwma6_PmU9_8D510NR 

C31-FLANSLI-SOMUN-CESITLERI_b_20110805_1

rodelasız olsun dersen kilitli somun da olur, altına pul koy ve çok sıkma ama, patlamasın yuvayı, çok sıkarsan ezersin plastik kısmı....

yuva kısmına başka şeylerde yaparsın, canın ne isterse, fikri verdim gerisi zevkine kalmış :)

metrik-aluminyum-flansli-kafa-percin-som

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...