İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Tdci Fiestaların Genel Sorunu

Serkan Toker

Recommended Posts

Tolga Canvar

Kullandığım katkı würth common rail katkısı yalnız bunu kullandıktan sonra birde standyne diye bir pompa markasının katkısını kullanmıştım yalnız ikinci katkı temizleyici değilde daha çok mazot katkısı olarak üretilmiş.Ama würthün ki daha çok temizleyici ağırlıklı.

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı
Kullandığım katkı würth common rail katkısı yalnız bunu kullandıktan sonra birde standyne diye bir pompa markasının katkısını kullanmıştım yalnız ikinci katkı temizleyici değilde daha çok mazot katkısı olarak üretilmiş.Ama würthün ki daha çok temizleyici ağırlıklı.

ok. tşk.ler tolga bey elimde aynı üründen var ama katalitik konventöre zarar veriyor endişesiyle kullanmamıştım. hatta yaklaşık 15 bin km önce ultrasonic temizleme yaptırmıştım bosch car diesel servis'te. 5-10 bin km daha kullanıp deneyim bakalım. bir faydası olacakmı?

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar

Katalitik konvertöre zararı olabileceğini hiç zannetmiyorum verseydi benimkine verirdi.Bildiğim kadarıyla sizin yaptırdığınız olay sadece enjektörleri temizliyor.Bu ürün pompa, enjektör, yanma odasına kadar etki ediyor.Benim de size bir sorum olacak acaba bu ultrasonic temizlemenin faydasını gördünüzmü ve ne sebeple yaptırmıştınız?

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı
Katalitik konvertöre zararı olabileceğini hiç zannetmiyorum verseydi benimkine verirdi.Bildiğim kadarıyla sizin yaptırdığınız olay sadece enjektörleri temizliyor.Bu ürün pompa, enjektör, yanma odasına kadar etki ediyor.Benim de size bir sorum olacak acaba bu ultrasonic temizlemenin faydasını gördünüzmü ve ne sebeple yaptırmıştınız?

Elbetteki yararını gördüm zaten enjektörlerin basınc değerlerini veriyorlar (temizlemeden önce,sonra)

Eksozdan ağır bir koku geliyordu bir arkadaşım enjektörlerden birisinin işeme diye tabir edilen tıkanıklıktan kaynaklanan sorununun olabileceği idi servis kontrol etti bir sorun yok dedi ama söktürmüşken yaptırayım diyip yaptırmıştım. 130 TL vermiştim.

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

bende de araç çalışırken tık tık tık gibi bir ses motordan geliyor bugün servise sordum sizinkgi gibi enjektör pullarından kaçırıyormuş,müsait bi zamanda götürüp yaptırıcam :)

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

arkadaşlar yarın würt common rail enjektör temizleyici alacağımda yarım depoya mı koymam gerekiyor acaba deneyen arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı
arkadaşlar yarın würt common rail enjektör temizleyici alacağımda yarım depoya mı koymam gerekiyor acaba deneyen arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Bu tür ürünlerde genelde bir depoya bir kutu şekildedir. Zaten ürünün üzerinde nasıl kullanacağınız yazıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bayram Işık

benim fiestada marş kesme sorunu var hafta sonu ankaraya gidicem, ankarada yazılım güncelleme yaptıran varmı? varsa hangi serviste yazılım güncelletebilirim?

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar
benim fiestada marş kesme sorunu var hafta sonu ankaraya gidicem, ankarada yazılım güncelleme yaptıran varmı? varsa hangi serviste yazılım güncelletebilirim?

Bütün yetkili servisler yapmakta.Yer konusunda da Ankaralı arkadaşlara sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tur oto' ya gidin Can Umut Baykan var orada, forumumuz üyesi yardımcı olacaktır...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erciyes Hacıalioğlu

Sergen Bey. Bu soruyu kendin Würt Denizli deki tecrübeli bir çalışanına kendim sordum. Onun tavsiyesi eğer katkı maddesini ara ara enjektöler temizlenmesi amacıyla kullanılıyorsa, çeyrek depo mazota katılarak uzun yola cıkılması daha iyiymiş.

Anladığım kadarıyla uzun yolda motor zorlanmadan sabit bir hız ve devirde enjektör temizli daha verimli oluyormuş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Kıdıl

Arkadaşlar aracımda mazot kaçağı sorunu bende de mevcuttu. 60.000 km bakımını ACL-iskitler servisde yaptırırken yakıt geri dönüş hortumu komple değiştirildi. bunun için 70 tl malzeme +45 tl işçilik ücreti ödedim. ardından tatil dönüşü hafif bir kaçak olduğunun farkına varark tekrar sevise gittiğimde sorunun enjektörlerden kaynaklandığını söyleyip ostim de çalıştıkları ustaya yönlendirdiler. Usta bakınca enjeektörlerde kaçak olduğunu ve 2-3 saat içinde yapabileceğini söyledi.

ustanın başında beekleyerek uzun bir sökme işleminin ardından enjektörler çıkartıldı, gerekli temzilik yapıldı ve o-ringleri değiştirildi yalnız bakır pulların değişim değişmedidğinden emin değilim o sırada bir telefon gelmişti. ardından tekrar enjektörler yerine takıldı. MAF sensörü temizlendi. EGR borusun kapalı olduğundan bahsetti yani egsoz gazının tamamı dışarıya veriyormuş ve o bölgde en ufak bir kurum izine rastlanılamadı. mazotlu bölgeler sprey ile temizlenip hava ile kurutuldu ve araç teslim edildi. tüm bunlar için ise 75 tk ödedim.

ancak kaçak olup oladığını henüz fark edemedim. biraz yol katetikten sonra hava filtresi muhafazını söküp enjektörlere bakacağım. sonucu tekrar bildiririm.

yapılan ili ve ücreti hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yasin Balım

arkadaşlar benim aracımdada son 1-2 aydır ilk çalıştırmada ve yaklaşık ilk 3-5 dakikada mazot kokusu gibi bir koku geliyor. aracı durdurup eksoz çıkışının oraya bakıyorum orda koku yok sanki motor kısmından geliyor gibi yaz olduğu için camlar açık belki o yüzden farkettim. kaputu açıp baktım herhangi bir kaçak görünmüyor. bu o-ringlerden olabilirmi acaba. aracım 53 bin km de.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Wurth'ü bende kullanıyorum. Güzel bir ürün, tavsiye ederim. Özellikle motordaki vuruntu farkedilir derecede azalıyor.

Yazılım güncellemesi hakkında bazı servislerin hic birşeyden haberi yok. Sorduğumuzda, öyle birşey yok, öyle şeymi olur ilk defa senden duyuyorum diyolar.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
arkadaşlar benim aracımdada son 1-2 aydır ilk çalıştırmada ve yaklaşık ilk 3-5 dakikada mazot kokusu gibi bir koku geliyor. aracı durdurup eksoz çıkışının oraya bakıyorum orda koku yok sanki motor kısmından geliyor gibi yaz olduğu için camlar açık belki o yüzden farkettim. kaputu açıp baktım herhangi bir kaçak görünmüyor. bu o-ringlerden olabilirmi acaba. aracım 53 bin km de.

Hava filtresinin kabını sökün ışıkla enjektör diplerine bakın varsa kaçak daha rahat görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

ordandır.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

Evet kronik bir sorunda ben ekleyeyim, fiesta hava filtre kapağı söke taka sonunda vida yerleri plastik olduğundan yalama oluyorve tutmuyor, bu durumda ya burayı delip civata somun ikilisiyle işi garantiye alıcaz yada olurmu denemek lazım, orjinal vidaya wd-40 sıkıp ıslatıcaz, sonra yalama olan yere sun-fix tarzı hamur dolgu macunu tıkıştırıp vidayı takıp çıkarıcaz, böylece hamurda vida diş açmış olucak, sertleştikten sonra alın size cillop gibi yeni vida yuvası diye düşünüyorum, benim vidalardan biri yalama oldu önce bu tekniği deneyip olmazsa civata takmayı düşünüyorum, bu konuda başka parlak fikri olan arkadaşlardan yardımda alabilirim bu arada, sizce ne yapsam kolay ve sağlam olur acaba?

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar

Ben o civata yerlerine uygun dübel sokup çaktım fazlalığı da kestim,şimdilik canavar gibi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ben o civata yerlerine uygun dübel sokup çaktım fazlalığı da kestim,şimdilik canavar gibi.

Hımm iyi fikir ama yer dar dubel takarsak orjinal vida kalın gelin yerini patlatmasın, yuvayı biraz genişletipmi taksak acaba? Yada sun-fix hamur tıkıyıp yazdığım gibi yağlanmış vidayı normal takıp diş oluştuktan sonra çıkarıp donmasınımı beklesek!

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar
Hımm iyi fikir ama yer dar dubel takarsak orjinal vida kalın gelin yerini patlatmasın, yuvayı biraz genişletipmi taksak acaba? Yada sun-fix hamur tıkıyıp yazdığım gibi yağlanmış vidayı normal takıp diş oluştuktan sonra çıkarıp donmasınımı beklesek!

Abi senin dediğin biraz fazla iş gibi, uygun dübel ve uygun vida seçersen patlatma felan olmaz.Zaten orjinal vida tork onun yerine yıldız başlı bir vida daha kullanışlı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Abi senin dediğin biraz fazla iş gibi, uygun dübel ve uygun vida seçersen patlatma felan olmaz.Zaten orjinal vida tork onun yerine yıldız başlı bir vida daha kullanışlı olur.

Tamam seninki daha kolay aslında, klasik tırtırlı dubel yada silindirik dubelle işi halledeceğim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dün akşam şu yalama hava filtre vidasına el attım, şantiyede olduğum için küçük dubel bulamadım bende deneme yapayım dedim, sun-fix hamur arabada vardı, bundan biraz hazırlıyıp vida deliğinin içine güzelce doldurdum, sonra ucuna beyaz gres sıktığım vidayı içine vidaladım, tabi fazlalık çıktı, yine doldurdum yine vidaladım ve vidayı çıkardım, yuvanın içinde tam vidaya göre diş oluştu, bütün gece donmaya bırakıp sabah sıktığımda çok sıkı şekilde tuttu, bakalım bir dahaki filtre değişiminde dayanacakmı, eğer dayanmazsa ozaman dubel yada yuvayı alttan delip, kilitli civata takarak ebediyyen sorunu halledicem, yalnız bir sorunum daha var sizdede oluyormu acaba? Kumadalı anahtar 1-2 ay gayet güzel çalıştıktn sonra artık kumanda etmez oluyor, acaba pilmi bitti diyip yeniledim oda 1-2 ay sorunsuz sonra tekrar aynı şeyi yapınca temazsızlık olduğunu düşünüp kontak spreyle içini temizledim, fakat yine olmadı, en kesin çözüm WD-40 ı azıcık beze falan sürüp kontak yerlerine sürmek, acaip güzel çalışıyor kumanda, kontak sprey olmuyor ama wd-40 sorunu aylarca süren bir zaman için çözüyor, aklınızda bulunsun, sizin kumandada yaparsa wd-40 la silin pilin ordaki yay gibi kontakları sorun çözülsün.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Birkaç fiestanın hava filitresi kapağında aynı sorun ile bende karşılaştım. Hava filitresinin lastiği kapağı sıkarken direnc gösteriyor ve kapağı kapatırken vida bu direnci yenmeye çalışıp kapağı kapatıyor ve biraz zorlanma oluyor.

Kapağı sağlıklı bir şekilde kapatmanın en iyi yolu vidayı sıkmadan kapağı güçlü bir şekild bastırmak, kapak yerine oturduktan sonra vidanın boşluğunu alarak bırakmak. Zaten kapak hava filitresinin lastiğine oturuyor. Elle güçlü bir şekilde bastırınca kapak yerine oturuyor. Vida boşluğunu tatlı bir şekilde alıp bırakmak yeterli. Vidaları hafif yağlarsanız sürtünme azalır işiniz kolaylaşır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...