İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Tdci Fiestaların Genel Sorunu

Serkan Toker

Recommended Posts

Erdem Dertsiz

Sorun bagaj motoru çıktı. Daha önce arızalanmış tofaş kapı motoru ile değiştirmişler. Bende 7.5 liraya gittim aldım taktım. Sorunsuz çalıştı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
:shok: 7 buçuk muuu!!! birkaç yüz lira değilmiydi, sen herhalde yine tofaş motoru taktın :)
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Orjinali baya pahalıydı abi 180 mi ne , bu motoru 20 kere değiştirsem yinee orjınal motorun parası etmiyor :D

Bagaj kapağı motoru mu 7.5 lira?

Evet tofas motoru 7,5 lira :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
toofaş m3 aynalar da güzeldir, yapıştır bunları

Aynaları alıp geliyorum montajı hediye edersin abi :)

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

termostat tan su kaçağı vardı. şimdilik neyseki motorun zarar görmediğini söylediler.

100 tl termostat

50 tl işçilik aldılar. azim fordda.

bilgi mahiyetindedir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emrullah Güler

5. madde için turbo hortumlarını kontrol ettirin bence.

6. madde, yüke bine motor daha fazla akım çeker.Siz kapalı camı kaptma yönünde sıkıştırdığınız cam motoru daha fazla akım çekiyor bu arabanın mazot pompasını etkiliyor devir sonuçta.CR dizel motorlarda görülebilen bir durum.Anormallik yok.

enjektörlerin dibindeki fiberler arimiş sıcaktan ordan motor hava kaçırıyor büyük bir ihtimal bunlarda kıronik hastalık vede fcs dizellerde   

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu fiber erimesi genelde normalin üstünde devir, sert şekilde hızlanma yapılmış arabalarda daha çok olur, sürekli sakin ara ara hızlı kullanılan ve 3000 devri aşmayan kullanımda 10 sene banamısın demesi zordur, dizel devir bandında kullanılmaz ise üzer, bu aralıkta en ideali 2100-3000 arasıdır.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Güvenç Terzierol

3000 devirden sonra motordan ince bir ıslık geliyor. Genelde 3000-3200 devri geçince başlıyor. Acba turbo yalan olacakta onun habercisi mi? Daha öncedende vardı fakat bu kadar net ve volümlü değildi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sanırım senin turbo henüz yolcu değil ama bavulları toplamaya başlamış sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Sanırım senin turbo henüz yolcu değil ama bavulları toplamaya başlamış sanırım.

Naaıl olacak, ne yapmalı, nerelere sormalı, nasıl bir tedir almalı ali abi?
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tedbir ancak, yağ değişimi olurki sorun varsa anca ömrü uzatir, bir kere sorun basladiysa tamir şart, bilen birine göster turbodan olduğundan emin olalım öncelikle, sonra omur biçilebilir sende yeni turbo için kendini ayarlarsin, sıfir ve gerçek KKK turbo, bayi fiyati 600 TL civaridir bu arada

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
onur üçüncü

Arkadaşlar 6 ay önce 126 bin km de bi ford fiesta 1.4tdcı aldım. 2007 model. aractan çok memnundum. ilk başlarda arabayı çalstrdktan snra park alanından çıkartırken kolay stop ediyordu arac. sonradan aracı bakım a soktum. filtreleri ve motor yağı nı değiştirdim. bu arıza yok oldu sonradan. aradan 2-3 ay geçti. yolda giderken araç bi anda motor u durdu. kenar a çektim aracı.motor lambası ve yağ lambası yanıyordu. 1-2 denemede çalştıtı araç. sonra aradan 1 hafta geçti yine yolda giderken bianda durdu motor bu sefer araç çalışmadı. çekici yardımıyla aracı tamirciye götürdüm. mazot filtresini değiştirdiler düzeldi çalıştı araç. sonradan gecen gün yolda giderken yine araç bianda motor stop etti. kenara çektim arabayı. acaba benim aracın arızası ne olabilir ??? aracın motorunda hiçbir sıkıntı yok. götürdüğüm motorcular gayet iyi diyor. 

Edit: araç 110 bin km de komple motor yapılmış benden önceki sahibi tarafından ve ford yetkili servisinde 6 bin tl ye yakın para harcanmış.

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

yetkili serviste yapıldıysa garantilidir. yakınsa oraya götürün derim.

Yorum bağlantısı
onur üçüncü

motor la ilgili bi arıza olacağını sanmıyorum. beyin den şüphe ediyoruym ben. yinede tavsiyeniz için teşekkürler. servis e götürücem gibi gözüküyo. forumda okuduğum kadarıyla fiestalarda bi elektronik sıkıntısı hep var gibi duruyo

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

motor la ilgili bi arıza olacağını sanmıyorum. beyin den şüphe ediyoruym ben. yinede tavsiyeniz için teşekkürler. servis e götürücem gibi gözüküyo. forumda okuduğum kadarıyla fiestalarda bi elektronik sıkıntısı hep var gibi duruyo

Fiesta da bu tür kronik arıza yoktur, hatta kronik arıza yoktur, birkaç basit şey dışında tabii, bence iyice bir kontrolden geçirin arabayı.

Yorum bağlantısı
onur üçüncü

istanbul yenibosna da bi beyinci varmıs butun ustalar orayı oneriyo. oraya gitmeyi düşünüyorum tabi elime 3 5 kurus geçince :) kimbilir ne kadar ücret çıkıcak..

alete baglama 20 den baslıyo zaten.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar, size bir soru, fiestaların arka tampon altında, ön tampondaki gibi metal koruma traversi varmı-yokmu?

Resimde arkadaki travers görünüyor.

IMG_0212.jpg

IMG_0213.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...