İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Tdci Fiestaların Genel Sorunu

Serkan Toker

Recommended Posts

Mustafa Orak26

iyi aksamlar benimde bir sorum olacakti 1.6 tdci ford fiestanin kizdirma bujileri calismiyordu bujileri bozuktu degistirdim ama halen calismiyor bujilere gelen elektirigi kontrol ettimde ise elektirik gelmedigini fark ettim sonra da rolenin bozuk oldugu ortaya cikti ama rolenin nerede oldugunu bulamiyorum bu konuda bilgi ala bilirmiyim yardimci olur musunuz ???

Yorum bağlantısı
Mustafa Orak26

Rölenin bozuk olduğu nasıl tespit edildi ?

contac actigimda bujilere gelen kablolardan elektirigi olctumde elektrik 

gelmiyordu

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Recep Ortataş

merhaba arkadaşlar

benimde 2008 tdci fiestam ile birkaç problemim var

öncelikle araç 2500 devir üzeri az gaz verince arkadan siyah duman atıyor 

tüm viteslerde ...

tamirciler ilk önce enjektörlerden şüpheleniyorlar

enjektörleri geçen sene bosch dizel servisinde temizlettirdim . bu ayda kontrol ettirdim problem yok

3-4 ay önce klasik yağ filtre vs. bakımında egr iptali yaptırdım. burada arkadaşlar siyah duman atmaması için etkili olduğunu yazıyorlardı

ama bir sonuç göremedim ben.

turbo da sağlam onuda kontrol ettirdim.

tamirci motor dan olabilir. üflüyor vs. birşeyler söyledi. masraflı olacağını söylemişti.

arabam 138.000 km de

bende iyice araştırmadan birşey yaptırmayayım dedim

sizlerin değerli yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Küpçü

selam ali bey bende fiesta 2008 var arabayı servise verdim baskı balata bilye deyişti yağı yağ flitresi hava flitresi arabayı almaya gittim fakat arabanın içinden boğuk bir ses geliyor vuuuu diye hafif gaza basıyom ses gidiyor gazı kesatiyimde devam ediyor sinir etti beni bulamadım yardım edermisiniz

arabayı aldığımda hava hortum borusu yoktu emanet arkadan bir boru takmış ortada boşta duruyor ucu yani orjinal deyil emanet birşey ucuda boşta panelde bağlı deyil orjinali gibi boğuk ses ondan olabilirmi acaba bilen varmı alki bey siz biliyormusunuz o ses deli ediyor beni boğuk bir ses hafif gaza basınca gidiyor gazı bırakınca devam ediyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Ekşioğlu

2007 fiesta tdci aracımla ilgili olarak arka taraftaki sallantıyla ve özellikle yağmurlu havalarda arka taraftan gacırtı şeklinde gelen sesten dolayı ford servisine gittim. Fakat şikayetimi tam olarak anlamadıkları gibi benim tahmin ettiğim arka travers dingil burçlarından olmadığını söylediler fakat çözüme ulaştıramadılar . Bu konuda bilgisi olan ya da benzer sorun yaşayan arkadaşlar fikir verirlerse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

O ses dingile lastik takozla askıda duran el fren telinden ya travers takozlarından yada amortisör üst körüğünden gelir, o kısım kuruyunca seste kesilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Ekşioğlu

Ali Bey bilgilendirmeniz için öncelikle teşekkür ederim. Küçük bir ilde yaşamamız nedeniyle sanayide gerek yedek parça gerekse iyi bir usta bulamamamızdan dolayı sorunlarımı çözüme kavuşturmakta zorluk çekiyorum. Belirttiğiniz konularda tekrar aracıma baktıracağım. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hayırseven

tüm fiestadaşlara selam olsun.aranıza 3 gün önce katıldım.aracım 2007 tdci 68 bg.

sizlere sorum 1-2 sorum olacak,

1)daha önce kangoo kullandım ve direksiyonu çok daha sert geldi.daha önceki sahibi hidroliğinin bir kere boşaldığını ve sonra yağ koyduğunu söyledi.dün baktım hidroliğine miktarı max seviyesinin biraz üzerinde.bu etkiler mi direksiyonun sertliğini veya içindeki yağın kalitesi?yoksa fiestalarda genel olarak bir sertlik varmı?

2)vites değişimlerini genelde 2500-3000 arasında yapıyorum.daha düşük devirde vites değiştirdiğimde aracın torkunda düşüklük oluyor.4.viteste 3 devirde araç 110km hıza çıkıyor.acaba performansı normal midir?almadan önce usta bu racın performansı tam değil demişti enjektör memelerinin temizlenmesi veya değişmesi gerektiğini söylemişti.aracım 97000 de son bakımı 93000 de yapılmış.baskı balata,trigger vs ağır bakımları  75000de yapılmış.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

tüm fiestadaşlara selam olsun.aranıza 3 gün önce katıldım.aracım 2007 tdci 68 bg.

sizlere sorum 1-2 sorum olacak,

1)daha önce kangoo kullandım ve direksiyonu çok daha sert geldi.daha önceki sahibi hidroliğinin bir kere boşaldığını ve sonra yağ koyduğunu söyledi.dün baktım hidroliğine miktarı max seviyesinin biraz üzerinde.bu etkiler mi direksiyonun sertliğini veya içindeki yağın kalitesi?yoksa fiestalarda genel olarak bir sertlik varmı?

2)vites değişimlerini genelde 2500-3000 arasında yapıyorum.daha düşük devirde vites değiştirdiğimde aracın torkunda düşüklük oluyor.4.viteste 3 devirde araç 110km hıza çıkıyor.acaba performansı normal midir?almadan önce usta bu racın performansı tam değil demişti enjektör memelerinin temizlenmesi veya değişmesi gerektiğini söylemişti.aracım 97000 de son bakımı 93000 de yapılmış.baskı balata,trigger vs ağır bakımları  75000de yapılmış.

Fiestaların direksiyonu bir çok araçtan daha serttir, başka araçtan inip binince insan çok daha rahat fark ediyor. Onun için normaldir sertlik. 

Aşırı siyah duman ya da hızlanmama gibi bir sorun var mı?

Yorum bağlantısı
Abdullah Hayırseven

Fiestaların direksiyonu bir çok araçtan daha serttir, başka araçtan inip binince insan çok daha rahat fark ediyor. Onun için normaldir sertlik. 

Aşırı siyah duman ya da hızlanmama gibi bir sorun var mı?

aşırı siyah duman veya hızlanmama gibi sorunlar yok.ama performans tam değilmiş gibi geliyor bana.5.vites 3,5 devirde 155 km hızı gördü rüzgarsız havada.devir göstergesi 5 binde redlinea giriyor ama benim araçta 5.viteste 3,5 deviri zor görüyor.belki benim beklentim biraz fazla 68 bglik araçtan.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

arka  çamurluk dablumbazlarında ki keçelere bir çözüm bulan var mı?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Nejat GÜNGÖR

Aracım 2004 TDCI 149000 de.  

Siyah duman atma benimkinde de var.

Expertiz yaptırarak almıştım. Expertiz de siyah duman çıktı, yetkili kişi, enjektör temizlenmesi gerekili dedi..

Ama görüyorum ki temizlikle sorun geçmiyor galiba..

Ama şöyle de bir durum var. Yetkili kişi enjektörlerde sorun yok. Olsa 68HP değerini alamayız demişti.

aracımın da performansından hiç bir şikayetim yok.. 

Şimdi son yorumları okuyunca kafam karıştı.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbodan emme manifolduna kadar yırtık çatlak hortum var mı kontrol edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

arka  çamurluk dablumbazlarında ki keçelere bir çözüm bulan var mı?

Değiştireceksiniz, sonrasında yapı marketlerde satılan beyaz süt gibi beton su sızdırmazlık mazlemesinden alın ve bu keçeye emdirin, kurusun güneşte, senelerce banamısın demez, yaklaşık 10 sene  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aracım 2004 TDCI 149000 de.  

Siyah duman atma benimkinde de var.

Expertiz yaptırarak almıştım. Expertiz de siyah duman çıktı, yetkili kişi, enjektör temizlenmesi gerekili dedi..

Ama görüyorum ki temizlikle sorun geçmiyor galiba..

Ama şöyle de bir durum var. Yetkili kişi enjektörlerde sorun yok. Olsa 68HP değerini alamayız demişti.

aracımın da performansından hiç bir şikayetim yok.. 

Şimdi son yorumları okuyunca kafam karıştı.. 

Mazot nereden ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Fazıl Çakır

Merhaba

Bende 2006 model fiesta var 3-6 ayda bir hız ve krank mili sensuru bozuluyor degistiriyorum

bunların bazulma sebebi nedir yardımci olabilirseniz memnun olurum

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Merhaba

Bende 2006 model fiesta var 3-6 ayda bir hız ve krank mili sensuru bozuluyor degistiriyorum

bunların bazulma sebebi nedir yardımci olabilirseniz memnun olurum

Soket kısmından su vs alıyor olabilir yoksa sürekli bu arızayı vermemesi lazım

Yorum bağlantısı
fatih soydan

5. madde için turbo hortumlarını kontrol ettirin bence.

6. madde, yüke bine motor daha fazla akım çeker.Siz kapalı camı kaptma yönünde sıkıştırdığınız cam motoru daha fazla akım çekiyor bu arabanın mazot pompasını etkiliyor devir sonuçta.CR dizel motorlarda görülebilen bir durum.Anormallik yok.

aracım ön konsolun altından biyerlerden yağmur suyu alıyor acaba konu ile ilgili bilginiz varmı ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

aracım ön konsolun altından biyerlerden yağmur suyu alıyor acaba konu ile ilgili bilginiz varmı ?

İlk aklıma gelen ön camın oradaki hava giriş menfezleri, polen filtresi civarından mı geliyor su ?

Yorum bağlantısı
fatih soydan

İlk aklıma gelen ön camın oradaki hava giriş menfezleri, polen filtresi civarından mı geliyorbir 

bir hafta önceki yağmurda da aynı sorun oldu bnde zaten direk olarak göturdum sanayideki ustaya oda aynı sizin dediğiniz gibi camın önundeki o hava giriş yerini ve giderleri tıkanmıştır dedi ve oraları temizledi ama bu sabah ki yağmurda aynı ağrızanın devam ettiğini gördum sanırım polen filtresi tarafından geliyor olabilir 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...